Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

някой въпросчета??? за странности по шкодофка...


vloo

Recommended Posts

искам да попитам защо колата ми спира на газ а на бензин ако е на по малко от 1500 оборота не,явно е нещо въвъ сервото или вакуума но защо при газ на 750 лови а на 1200 примерно при бензин неще...

второ от какво може да е ама релето на мигачите като го пусна на изгасен двигател (авариини и светва веднъж и до там...а е много бавно като работи колата...предполагам реле...но все пак питам защото не съм кой знае какъв капацитет...

3 то защо ме затруднява понякога 1-ва скорост и трябва първо към 2 ра да мина и после към първа....

благодаря предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. не намирам общо между горивото и вакума. според мен 1000 оборота дали са на газ или бенз двигателя ще създава еднакъв вакум.

 

2. или релето или по вероятно според мен е някакъв проблем с напрежението което достига до релето. ако напрежението започне да пада от 12в се наблюдава първо забавяне на честотата на премигване ,след това следва едно странно жужене от релето и накрая застава е едно положение или свтнали мигачи или не.

пробвай да си включиш авариините и да запалиш двигателя, ако се променя честотата на мигането(цъкането) като променяш оборотите причината е че на по високи обороти алтернатора ти прави повече ток. и от там следва че релето е читаво ама имаш ел. проблем по пътя до релето

 

3.защото скоростната ти кутия е на 100 години както и моята де и са износени разни синхронизатори и незнам още какво вътре. пии една студена вода и това е!! аз така направих :)

 

 

пп.сега се сетих за 1. ако изпарителя ти е вакумен може да има нещо общо защото ще взима вакум от колектора от където взима вакум и сервото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам защо колата ми спира на газ а на бензин ако е на по малко от 1500 оборота не,явно е нещо въвъ сервото или вакуума но защо при газ на 750 лови а на 1200 примерно при бензин неще...

второ от какво може да е ама релето на мигачите като го пусна на изгасен двигател (авариини и светва веднъж и до там...а е много бавно като работи колата...предполагам реле...но все пак питам защото не съм кой знае какъв капацитет...

3 то защо ме затруднява понякога 1-ва скорост и трябва първо към 2 ра да мина и после към първа....

благодаря предварително...

 

Здравей,

проблемите не са толкова големи...

Ако ти върви колата на газ добре не можеш да постигнеш същото с бензина. Имам предвид, че на бензина му трябва повече въздух а на газта много по-малко.

За...мигачите, слаб акумулатор,старо реле - сложи си от опел става много лесно направо цепи!

За скоростите....Ако не си пипал рейката за предавките или не си работил по колоната между двете седалки няма проблем..ако си работил спомниси как си я развил или пипал...

другото е да си регулираш съединителя....това е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де изпарителя ми е вакумен ...и смуче от там където и сервото но по тая логика би трябвало на газ да не работят хубаво спирачките а те на бензин са като на изключен мотор твърди и нефункционални...аз мисля че има някаква пролука при щуцерите за газта и от там някъде става проблема ...ама не съм се разровил достатъчно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де изпарителя ми е вакумен ...и смуче от там където и сервото но по тая логика би трябвало на газ да не работят хубаво спирачките а те на бензин са като на изключен мотор твърди и нефункционални...аз мисля че има някаква пролука при щуцерите за газта и от там някъде става проблема ...ама не съм се разровил достатъчно...

 

 

газовата не смуче а двигателя смуче!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.