Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Синя зона - гррррррр


Recommended Posts

Писна ми от тия! Адски нагли типове. Сега са направили синя зона по Симеон от Г. Бенковски до Раковска! Тия направо ще ме уморят - човек вече няма къде да паркира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има служебен абонамент но е за определено място. ако не се лъжа е 540 лв на месец.

Абонамент за паркиране в синя зона където ти е кеф няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че е скъпо всъщност не е най-големия проблем. Най-гадното е, че можеш да останеш 2 часа или нещо подобно. Т.е. ако си цял ден на работа НЯМА къде да паркираш, дори и да искаш да си платиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че е скъпо всъщност не е най-големия проблем. Най-гадното е, че можеш да останеш 2 часа или нещо подобно. Т.е. ако си цял ден на работа НЯМА къде да паркираш, дори и да искаш да си платиш.

 

Ами естествено, идеята на синята зона е да отидеш в центъра да вършиш някаква работа(институции, фирми всичко е там). Не да се трупнеш сабалем и да си тръгнеш вечерта - е ТОГАВА няма да има къде да паркираш. :mrgreen:

 

Вариантите за работа са:

- Метро, ако си от Люлин и т.н.

- Паркираш в някой квартал преди центъра и после пеша (Дълго време съм паркирал в Лозенец, докато работех на пл. Славейков)

- платен паркинг, има ги :)

 

Синята зона е нещо полезно и необходимо :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. ако не се лъжа е 540 лв на месец.

 

Между 60 и 80 на месец е. Може да е 540, ама за цяла година. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че е скъпо всъщност не е най-големия проблем. Най-гадното е, че можеш да останеш 2 часа или нещо подобно. Т.е. ако си цял ден на работа НЯМА къде да паркираш, дори и да искаш да си платиш.

 

Ами естествено, идеята на синята зона е да отидеш в центъра да вършиш някаква работа(институции, фирми всичко е там). Не да се трупнеш сабалем и да си тръгнеш вечерта - е ТОГАВА няма да има къде да паркираш. :mrgreen:

 

Вариантите за работа са:

- Метро, ако си от Люлин и т.н.

- Паркираш в някой квартал преди центъра и после пеша (Дълго време съм паркирал в Лозенец, докато работех на пл. Славейков)

- платен паркинг, има ги :)

 

Синята зона е нещо полезно и необходимо :)

 

Поздрави!

 

Синята зона не е никакво решение на проблема с паркирането - тя е измислена само да ни вади пари от джобовете. Единственото вярно, е че по принцип е предназначена за хора, отиващи за малко в центъра. В предишното изречение важната дума е по принцип. Не са решени въпроса въпросите нито с живущите, нито с работещите в центъра. Да не говорим, че мож и в синята зона да не намериш място за паркиране - например на Борис І.

Айде да ви кажа и нещо интересно - ако те видят че ни си слижил талон, ще ти сложат скоба. Първото е, че на по широки от 205 гуми скобата лесно може да се махне. Второто е ако ти сложат скоба и не им се обадиш, към края на работния ден ония с бусчето минават и си ги прибират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

синя зона от 1 седмица е бившия безплатен паркинг на орлов мост, като се тръгне посока НДК. там преди беше без пари и си спирах редовно, а вчера видях тебелки.

 

синята зона е доста полезно нещо заради такива като мен. Не съм фен да плащам за паркинг(не се кефя да плащам за нищо), до сега не съм платил 1 ст за 4 години и няма и да платя!!! просто или търся място без пари или ходя с рейса.

точно за това хора като вас който си плащат по 1 лв на час или там 2 ли колкото са, са радостни че стиснатите хора като мен с таратайките си ги държат пред блока в крайното кварталче.

 

ае със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси помиярите мръсни общински - на тоя паркинг спирах като ходех до центъра толкова години - поне от 1999 г. до преди 2-3 години.

Цанко, мисля, че в някои от малките улички паяк не може да влезе. Пък и скобата може да се свали ако имаш подходящите инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък и скобата може да се свали ако имаш подходящите инструменти.

 

нали като ти сложат скобата, си записват че скоба номер 69 е при кола с номер с6969сс на улица бай уй13.

 

и като не си я намерят ще те намерят, а ти от своя страна ще се обясняваш че си намерил колата без скоба и тн докато не се стигне до съд. а докато млатиш с чука по скобата ако те види 1 полицай какво ще стане ??? сещаш ли се ??? ще ти сложат ролекса за 2 ръце, ще подпишеш на 2-3 места и няма да спиш във вас за 1 нощ, а после ....божа работа;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвайте услугите на градския транспорт и такситата , да ви е мирна главата като ходите по центъра. ;) Общинарите ви са големи "Хиени"!!!! Кво да се прави,и те трябва хляб да ядът. В моя роден град поне в това отношение не мога да се оплача.Спирам си когато,където и както си поискам и ми дреме на дедовия. :mrgreen: Колкото и да недоволствате ще си плащате за паркиране,защото такава е "общинската воля"-Борисова . Вдигайте се на оръжие братя столичани!!!!!

 

 

П.П . На паркига на новия терминал на аерогарата ми взеха 5лв.за 1-час. :evil: Познайте какви псувни и клетви ми минаха наум :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против да си плащам за синята зона, пък дори и на платените паркинги. Преди години се опитвах да скътам някой лев и за целта обикалях да търся неплатено място за паркиране. На 3-тия или 4-тия път си направих равносметка, че за да спестя 50 ст. за синя зона или 2 лв. за паркинг, аз горя общо взето за толкова пари гориво. Към това като прибавим и загубеното време и става доста крива сметка. Та за това отдавна имам практика - щом искам да паркирам, в повечето случай си плащам. В този пренаселен с автомобили град дори съм щастлив като си намеря място, макар и платено. Във връзка с това лирично отклонение искам да подчертая - във всички големи европейски градове голяма част от парко местата са платени. Но там народа масово не роптае срещу това. Защо ли? Ами защото си има чист и редовен градски транспорт, в който няма нужда да се бута като сардини в консерва. Всеки си прави сметката - ако му е скъпо с автомобил да иде на работа - хваща рейс, метро и т.н. Ама тук идва друго на ред - возенето гратис. Там го няма. Съответно се събират достатъчно пари за поддръжката на ГТ и за осигуряване на удобства за ползващите го. Защо е редовен ГТ - ами защото сульо и пульо не карат в неговата лента за движение. Та мисълта ми е - всичко е навързано, нашия проблем е комплексен и изисква комплексно решение - от това всеки да си плаща за услугата, която ползва (за паркинг, билетче за ГТ и т.н.), през това да не се пречи на ГТ и не на последно място - правилното насочване на придобитите от общината, ГТ и т.н. средства. Нужен ни е повече морал, по-малко корумпирани политици и управници, по-малко алчни собственици на фирми. Истината е, че докато едните дърпат кокала към себе си, а другите се опитват всячески да минат метър и да не плащат, все ще сме си на това дередже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от превозните средства на градски транспорт признавам само МЕТРОТО!

Първо защото е хладно под земята, второ е бързо .... а в автобус или тролей не се качвам вече .... направо ми е дошло до гуша за 3 години през които съм се возил в тоя Градски транспорт.

По точно Адски Транспорт!!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против да си плащам за синята зона, пък дори и на платените паркинги. ... Истината е, че докато едните дърпат кокала към себе си, а другите се опитват всячески да минат метър и да не плащат, все ще сме си на това дередже.

 

По-миналия петък бях тръгнал да паркирам в синята зона на Борис І, даже се бях запасил с 2-3 талончета. Обаче, не можах да намеря свободно място за паркиране. За сметка на това пък точно пред офиса ми се мъдреше едно Рено Лагуна със скоба, а до него чичко с мрачна физиономия, това както и да е. След 15 мин. обикаляне пак си паркирах на 600-700 м оттам, където обикновено си паркирам като няма места. Мисълта ми е следната: първо, въпреки платеното паркиране и синята зона няма места, даже и да искаш да си платиш; второ, този факт е следствие от това, че на подобни еднопосочни улици преди се паркираше и от двете страни, а когато направиха синята зона забраниха паркирането отляво и в резултат паркоместата намаляха с 50%. Затова мнението ми е че платеното паркиране и синята зона не решават проблема или го решават временно само за момента. Истинското решение е разширяване на улиците в центъра на София, някои от които са проектирани преди повече от 120 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласен съм с теб - дори и да искаш да си платиш пак не е гаранция, че ще си намериш място. Към примера от предишния си пост съм пропуснал да добавя факта, че градовете, за които говорих са пълни с паркинги на няколко нива. Ако има и при нас такива, за което не еднократно сме говорили, частично или временно ще решим проблема. Другата част от проблема ще бъде решена с "оправянето" на ГТ - редовен и непретъпкан. Тогава много хора ще спрат да ползват автомобилите си за превоз до работното място защото хем ще им е по-скъпо да пътуват с тях, хем ще е и по-неудобно. А за тясните улици - да, проектирани са отдавна, но ако намалее автомобилния поток в централната част на големите градове, тези улици вече няма да са толкова малки, каквито са в момента. С други думи искам да кажа - основния фактор, с помощта на който ще се реши придвижването е ГТ. Колкото и да разширяваме улици, да строим паркинги и т.н., популацията си е популация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П . На паркига на новия терминал на аерогарата ми взеха 5лв.за 1-час. :evil: Познайте какви псувни и клетви ми минаха наум :mrgreen:

 

Там е 3лв. на час. Или си седял повече от 1ч. или са те измамили. Следващия път искаи касова бележка за да не се правят на терикати

А ако има как "Бойко" и градинките ще направи синя зона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе синята зона е тълен майтап! Спиране само до 2 часа, левче на час?!? Яко нагли копелета! Аз какво да направя като работя в центъра и въпреки, че често идвам с метрото на работа, защото ми е удобно понякога ми се налага да идвам и с колата. И къде да паркирам? На дърветата може би? Платените паркинги излизат доста скъпо за цял ден. Служебния абонамент за 1 място на нашата улица е 760 лева!

 

Синя зона за кратки спирания в центъра да си свършиш работа - ОК, идеята става! Но да помислят и за клетниците, които са принудени да работят в центъра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма простотия е това спираш за 2 часа макс и после - чао. Ами аз имам 8 часа работа, плащам си 8 лв..... какъв е проблема??? Друг е въпросът че това за 2та часа не се изпълнява. Няколко пъти са ми давали 4 талона, демек за 4 часа и не е имало проблем. Така че може така да превиш, купуваш за 2-3 и ако си наблизо след тези часове купуваш и слагаш новите и така целия ден макар че е малко изнервящо но все пак някакво решение. Иначе проблема е че никой не знае къде отиват огромните печалби. Само се правят нови сини зони и се прибират парите.... А по въпроса за гратисчиите в ГТ.... ами ще има гратисчии докато има корупирани контрольори. Вместо да пишат акт по 6лв те прибират в своя джоб 2. Така хем този е спестил 2-3лв от това че го хвощат на 5тия път хем контрольора взима парите и всички са доволни. Но има начини това да се спре и част от данъците на хората отиват за заплати на общинарите които трябва точно тези неща да мислят а не поредната далавера със застрояване на някой парк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tsanko - да на месец! Направо ужас!

 

А иначе - 20 работни дни по 8 лева - 160 лева. Не е малко. Ако взимах 5000 - ОК, щях да ги дам, но сега ми се вижда доста скъпичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.