Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ново Румстърче:)


Recommended Posts

И нашето семейство може да се похвали с нова придобивка:) НАЙ-НАКРАЯ! :D

Skoda Roomster 1.4 TDI PD 51 Kw.

Страхотна е!

 

Сега да почна с въпросите:) Някой знае ли дали стандартно 1.4 двигателите, няма значение бензин или дизел, имат кора върху тях? 1.9 TDI има но нашия не. ЕТ ни обясниха, че така е по дефолт (по-добро охлаждане и т.н.)

Гога при теб как е положението?

 

п.п. Гога колко конски сили ти е двигателчето? На снимката, която си приложил се вижда кората!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Много, ама много да те радва :!: :) Колата наистина е страхотна. Мойта е 80 коня (59 Kw ако не се лъжа). Под "кора над двигателя" разбираш пластмасовия капак нали? Мойта има такъв.

 

П.П. Дай снимка да го видим и твоя красавец ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сегичка пускам ... явно зависи от конските сили, тъй като от салона в който го поръчах имаше бензинка без капак също с 51 Kw ...

 

п.п.

Как става постването на снимки ... сори за тъпия въпрос но не съм го правил никога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздел Всеки за всичко има тема отбелязана като важна с обеснения за работа с галерията. Извинявай, ама много ми се спи и не ми се обяснява :roll: . Още веднъж - честита придобивка! :)

 

Относно капака - няма да се учудя ако са се изциганили в ЕТ за него(все пак в началото скубеха ABS-а на Фабиите и го продаваха като допълнителна екстра :mrgreen: ). На мен ми обясниха, че мойта ще е със сгъващ се ключ с дистанционно в него - ама х*й! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

s_stoqnov количката ти е супер...със здраве да си е караш...и много беаварийни километри ти пожелавам ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е готино и цвета е страхотен. 8)

 

П.П. Малко тъп въпрос - с какви гуми е обута колата? Просто ми е интересно аз ли съм изключение с този Бриджстоун, защото знам, че обикновено ги обуват с Барум, Матадор и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздел Всеки за всичко има тема отбелязана като важна с обеснения за работа с галерията. Извинявай, ама много ми се спи и не ми се обяснява :roll: . Още веднъж - честита придобивка! :)

 

Гога, лоша новина - темата е преместена в "Правила на форума" или както беше :oops:

 

s_stoqnov,

честито колега! Мнооого безаварийни. И да я запознаеш с тая на Гогата. Може пък да се народят малки Roomster-чета :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Ви! Трогнат съм:)

Всички добри пожелания да ви се връщат тъпкано:)))

А отностно гумите, и нашите са Bridgestone 195/55 R15 85H

 

Двигателчето е шумничко но е достатъчно пъргавко (изненада ме приятно)! При пуснат климатик с настройка за 22 градуса, външна температура към 32 град., разхода за 400 и малко км бе, според компа, 5лтр/100км. (все пак имаше доста градско кормуване в София и Ст. Загора, и преминаване на Беклемето)

 

Управлението е безупречно, малко видимостта на ляво при остри завои е ниска но мисля, че ще се свикне!

 

А отностно интериора и комфорта - наистина ПРОСТОРЕН и УДОБЕН автомобил, въпреки компактните си размери ... (баят съм над нормата за моите 1.82м и мога да го твърдя със сигурност) ...

както гледам сега изтъквам хубавите му черти, но съм обективен и всичко, което не ми хареса ще бъде своевремено съобщено (Дано нещата, които не ми допаднат са доста по-малко от хубавите му черти!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Имам един въпрос, относно колата ти. Защо е с немски номер? Ти нова ли я купуваш или секънд хунд. Не, че има нещо лошо в това /и моята не е нова/, но можеби затова нямяа капак върху двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са транзитни номера ... чисто новичък е!:), а базата която се вижда около красавеца е тази в Надежда на Хан Кубрат 27 мисля беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, колега. Нали по някакъв начин трябва да си закараш колата до града в който живееш и да си я регистрираш в кат. За това ти дават въпросните временни номера. Така докарахме до Русе и нашата Октавия. http://www.skodaclub-bg.org/gallery/alb ... G_0769.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От КАТ Стара Загора, там я поръчахме, ни издадоха тези номера, отидохме в цнтралата на Шкода в София, ж.к. Надежда, ул. Хан Кубрат 27, сложихме ги и си го взехме. До там е дошъл с автовоз от Португалия, където е и произведен ... това е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До там е дошъл с автовоз от Португалия, където е и произведен

 

Румстър го правят в Чехия в завода в град Квасини, колега. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм имам един VIN четец, вкарах му данните на колата и ми изплю Португалия. Взех му всичките данни от дилъра а пък на ... това забравих да питам къде са го сглобили:)

Ще му се обадя допълнително.

Гога, двигателя е с ангренажна верига, код BNM! И в допълнение да те попитам, как се държи твоето двигателче?:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Квасини ги правят, колега. Заедно със Суперб, а всички останали модели ги правят в Млада Болеслав.

 

Как се държи двигателчето - ами досега съм му направил само 100 км градско - среден разход по борд. комп. - 7,2. Малко си пада шумничък обаче, иначе е доста пъргав. Прави ми впечатление,че и скоростите си падат къси. Иначе забележки нямам, доста солидна изработка има колицата и доста добър обзор от кабината(по-добър от на старата Фабия примерно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито , страхотна кола нали - моята също нямаше капаци на вигателя и предпазна вата на капака но в ЕТ Варна ми казаха , че така съм я поръчал :!: :?: ОК колата е супер !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вата на външния капак на двигателния отсек имам, нямам само капака покриващ самия двигател, непозволяващ да му се виждат чарковете. Ще го разузная положението и ще докладвам. Както по-горе написах, от ЕТ ми казаха, че този двигател е без капак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също нямам капак. Като отидох да питам дилъра той не можа да ми каже защо нямам и започнахме да отваряме капаците на колите от салона, всички с бензинови мотори нямаха капаци, включително и едно Румстърче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо, умно това е положението. Все пак я взехме от директно от вносителя за България. Характеристиките на двигателя изисквали той да е без капак (Това им бе обяснението).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.