Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

RQ:info за Двг. на Octavia 1


gogata

Recommended Posts

Октавия 1,4 бензин не се предлага в България доколкото знам. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,9 TDI/90 k.c.

 

Не се продава вече в Бг. Заменен от 1.9TDI-PD 101кс.

 

Иначе 6.5 градско, 4.5-5.0 извънградско (според зависи - аз карам бързичко :mrgreen: ).

С климатика +1л на градско, +0.5л на извънградско.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 - 101 к.с. -

градско 10.5-11.5 (кл) / 9.0-9.7 (без кл)

извънтрадско !!!до 140 км/ч!!! 8.2-8.9 (кл) / 7.3-7.9 (без кл)

извънтрадско !!!до 120 км/ч!!! 7.8-8.2 (кл) / 6.8-7.5 (без кл)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти от 1.8Т слезе на 1.6, а? :) Седми, помисли хуууууубаво и накрая реши! Тогава може да направим един тест драйв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че като ускорение са близки верно че безина е повече коне но има по-малък въртящ...

 

Как го реши това!??!?! 1.9TDI е 101/105/130 коня (90те не се продават вече!)! Т.е. или равни или дизела с повечко :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти от 1.8Т слезе на 1.6, а? :) Седми, помисли хуууууубаво и накрая реши! Тогава може да направим един тест драйв!

 

еми как да не се откажа като ми казъха че градско харчи 15/100

нямам цистерна зад мен...

Наистина ако не беше такъв разуда нямаше да се замислям

 

:evil: :evil: :evil:

 

 

15 с 200 и нагоре :)

 

иначе аз под 10 не мога да го свала на магистралата даже на автопилот с 140-150км/ч

 

в града с клима в задръствания от 12-15, без клима 11-14л/100км,като първите 10км не може да се свали под 20 разхода.

 

октавията я брои 1 надолу. дали е с чип или без разлика в харча няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и моя разход:

- Октавиа 1.9 ТДИ - 90 к.с.. 1999, пробег - 310.000 км.!!!

- извънградско - 4,6-4,7 л/100 км.; падал съм и до 3,7 л/100 км, но само за проба (София - Благоевград и обратно).

- чисто градско - не съм засичал

- смесено каране 50/50% - 5,6 - оттук може да се направи извода, че градско е около 6,6, - 6,7 л/100 км.

Много съм доволен от разхода - по принцип имам 3 дизелови автомобила - Октавията ми е най-икономична.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си едно време точно като излизаха Октавиите , че ги водеха едни от най-икономичните автомобили...

 

 

сигурно е карал със 80-90км/ч най-много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 3.1/100 има разход :mrgreen: При средна скорост 63 км/ч. по магистрала "Хемус" от София до Ябланица...ех, спомени от първата среща на Етъра ме налегнаха...ще си отворя една бира smile145 Наздраве и извинете за smile188

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама сега с това 3.1 немога да повярвам :|

а добре за поддръжка и ремонти дизела не е ли по скъп?

 

Разбира се, че не си длъжен да вярваш :mrgreen: Както и аз нямам келепир да лъжа :mrgreen: А относно парите - разправят хората, че дизела бил по-скъп, но лично аз не мога да кажа дали е така. За 194К все още не съм разбрал кое точно е по-скъпото в поддръжката и ремонта, а виждам и колега с 310К на километража на Октавия-та си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Колегата VooDoo.

3.7 l/100 km. е разход който съм правил просто заради разхода - да бъде нисък - скоростта не беше важна в случая, но е била от порядъка на около 80 км/час. А иначе разхода който съм посочил 4,6-4,7 си е при съвсем нормално каране.

Мойто мнение за съпоставка дизел/бензин е че има смисъл (икономия) от дизелов автомобил ако караш мин. 20.000 км/год.

Ако използваш колата само за ходене до работата си и обратно и 2-3 на година на почивка - по-добре е бензинов автомобил, но ако работата ти е свързана с ежедневно пътуване - то тогава дизела си е по-насметка.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода на Октавия 1.8Т 150 к.с.

 

Градско: 10 - 12 /100км (нощем и при слаб трафик - и под 10)

Извънградско: 6 - 7 /100км (обикновенно до 6.5)

 

Смесен разход за близо 2000 км -> 7.0 / 100км, градското е около 10%

 

Всички показания са според борд компютъра, но мисля че са точни.

Горивото е бензин 98Н, рядко 95Н.

Карам разумно и относително икономично (не газ/спирачка). Климатик ползвам рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто мнение за съпоставка дизел/бензин е че има смисъл (икономия) от дизелов автомобил ако караш мин. 20.000 км/год.

Ако използваш колата само за ходене до работата си и обратно и 2-3 на година на почивка - по-добре е бензинов автомобил, но ако работата ти е свързана с ежедневно пътуване - то тогава дизела си е по-насметка.

Поздрави

 

Евала на колегата от мен! Абстрахира се от това, което притежава и дава безпристрастно мнение. Много рядко срещам такива коментари и дано това се промени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може и аз да си изложа мислите, без да ангажирам никого с мнението си. Ще опитам да се абстрахирам от факта, че карам "печка" от скоро.

след мн мислене се спрях на 1.6 понеже разликата m/y 1.9-то е 2литра което на год е към 500лв разлика.но за сметка на това си спестявам доста евентуални грижи от ремонти по дизеловия двг. все пак е 2ра ръка...

 

Въпросните 500 лв са ти 250 литра добра нафта, сметни си колко км ще минеш с тях. Понятието "скъп ремонт" е доста разтегливо при автомобил на старо. Вярно е, че дизелите са по-голям риск, защото се предполага, че са карани повече, но нищо не ти гарантира, че бензинката, която вземеш няма да се чупи повече. Всичко е въпрос на късмет, добро проучване на пазара(т.е. да си намериш читав автомобил) и последващото ти отношение към него.

 

искъм да я ползвам почти всеки ден и така

 

Следователно ще навърташ доста километри годишно - пак ще се изкажа в полза на дизела :mrgreen:

 

Много бях запален за дизела но се откзах и така...поради скъпите ремонти.кофти гориво.и трудности през зимата и т.н както и ТРАКАНЕТО
За скъпите ремонти го написах по-горе. "Лошо гориво" - ако взимаш от добри бензиностанции проблеми няма да имаш. Това важи и за дизел, и за бензин. Относно евентуалните трудности при палене на студено - хората затова са измисили добавките или OMV Alpin Diesel. Тракането ти няма да го чуваш особено често, така че това е проблем на околните :mrgreen: .

 

Относно споменатото от теб "удоволствие от карането". С 1,8 Т ти е в кърпа вързано. Ама с 1,6 трябват доста знания и умения, за да го постигнеш.

 

И все пак избора си е изцяло твой. Не пропускай да се похвалиш като вземете колицата ;) . Независимо дизел или бензин, Октавия е много добър избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друго нещо. Не го забравяй, защото може да съжаляваш по-късно. Може да дадеш малко повече пари за дизела, но това ще е ВЕДНЪЖ, а ще зареждаш ВСЯКА СЕДМИЦА (примерно) и ще те е яд, че с караш по-малко с това гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ikonoma - :smt017

 

VooDoo - с покупката на един автомобил разходите тепърва започват. Затова винаги съм споделял, че сумата за покупка на един автомобил е важна, но не толкова колкото сумата за ежемесечната му поддръжка + консумативите. Човек трябва да гледа по-далеч от носа си :lol: Особено когато става въпрос за ежедневен автомобил. Едно е да си го купиш, съвсем друго е колко той ще ти смуче всеки ден от джоба. И за да се изразя още по-ясно ще дам един малко груб, но за сметка на това елементарен пример - сипваш на бензинката 30 лв гориво и се возиш да речем 3 дена. Сипваш на дизелака за същата сума и се возиш примерно 5 дена. Надявам се разбираш на къде бия. Лично според мен това по колко минаваш на година не е решаващ фактор за избора на вида двигател (дизел или бензин). Решаващо е с каква сума би се разделял на месец за да го караш. Едно е 1.9 дизел да ти харчи 6 в града, съвсем друго е 1.6 бензин да ти лапка 10 литра/100 км.

 

Относно скъпите ремонти на дизела - да, в частност е възможно да ти излезнат скъпи. Но всичко е въпрос на късмет. Нямаш гаранция, взимайки бензинката, че още на 2-рия месец няма да се ръснеш с 1000 кинта за нещо си, нали? (не ти го пожелавам, да спи зло под камък).

За качеството на горивото - сипваш дизел на реномирани бензиностанции и забравяш за проблема с него. Ако все пак той се появи при дизела, вероятността това да се случи и с бензиновия мотор е също толкова голяма.

За проблеми през зимата - пак сипваш хубаво гориво и всичко е на 6. Всичко останало са митове и легенди или евентуално зареждана от някоя квартална колонка...

 

Всичко по-горе написано важи за ежедневен автомобил, с който човек си върши работата и иска да му излезе по-тънко (въпроса ти в тази тема беше точно за това). Безпорен е факта обаче, че бензина си е бензин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При колата на старо - взимаш я и ако имаш късмет само сменяш консумативи, ако нямаш късмет - почва яко бъркане в джобовете.

 

Ако вземеш 1.6 - винаги можеш да забодеш газов инжекцион и да си караш евтино.

 

Качеството на горивото в БГ е доста дискусионно ... хора които пътуват из Европа, казват че дори и в Румъния горивото е осезаемо по-добро, нямам идея дали е така.

 

Проблем на дизелите е, че такива коли обикновенно ги копуват хора, които ще ги карат много, докато при бензина по има шанс да намериш някоя на не много стотици хиляди км.

 

За вървенето на 1.6 / 101кс бензин и 1.9 ТДи / 90кс - не вярвам да има голяма разлика. Дизела има по-висок въртящ момент и би трябвало да върви по-добре в ниските обороти, но бензина е повече кончета.

 

Ето тук има инфо за моторите, разход, ускорение и т.н.

http://www.skoda-club.ru/yuri/default.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Малко позакъснях с мнението,но нека го дам и аз :) Аз карам 1.6 101 к.с. и да ти кажа особено на извънградско колата е доста икономична,но нека вметна без климатик - според мен не е повече от 6.5 до 7 при хубав прав път и каране разбира се до 100 км.След тази скорост разбира се данните се променят..... :) Иначе за градското - наиситина 10 си качва без никакъв проблем,което на фона на др. дозелови коли или малолитражни бензинови си е малко много!Преценни си за какъв път ти трябва колата и Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а Ikonoma виждам че имаш 1.4 т колко ти харчи?

Моя е 1,6, 75 hp., малко е субективно, но ще ти кажа някои данни. Колата няма климатик. Кара се предимно на градско. На извънградско 6,5 - 7. Може да слезе и до 6, но е трудничко. Трябва да караш на равен път. Например от Габрово за Свищов си ги стига, но в обратна посока има повече изкачвания и съответно качва разхода.

На градско около 9, рядко 9,5 - 10 (само ако караш бавно, по тесни улици).

Баща ми като ходи на работа са 4 км път без светофар, само две ненатоварени кръстовища, най-общо казано се кара с постоянна скорост. Там дава около 7,5, но това трудно може да се нарече градско, а още повече сравнено със София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е Октавия 1.9 TDI 99 г.

Споделям моя опит за разход на гориво:

Извънградско - 4.0 - 4.2 л. при нормално каране, докарвал съм я и до 3.8 л.

Градско - 5.2-5.5 л., при по нормален трафик и каране - 5.0-5.2 л.

Рзбира се, влияние оказва и климатика.

 

Мисля, че цифрите не подлежат на допълнителен коментар.

 

Харесвам си колата, защото притежава две много важни качества- голямо купе и багажник и изключително икономичен и здрав мотор с добри динамични показатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхУда ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Извинете, но вече не се търпи.

:lol:

 

 

преди mimi.b и още някой ми правеше също проблем с това и от тогава останах с впечатление че се пише с У?

 

Абе човек бългаски не учиш ли в училище... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...преди mimi.b и още някой ми правеше също проблем с това и от тогава останах с впечатление че се пише с У?

Бъди сигурен, че точно тя не ти е казвала, че разход се пише с У :lol: Favorit 1.3LX много хубав въпрос ти е задал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.