Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко ви харчи климатика


maxrpm

Recommended Posts

Това със смятането не е лесна работа. Хората използват бая мощен софтуер затова, защото има много фактори, адски много, така че при различните автомобили ще са различни стойностите. Факт е, че на по-малките двигатели се слагат слаби компресори. Зависи и от типа на колата. Ако е SUV е задължително с по-мощен компресор. Зависи и от самия производител. Зависи и за коя държава е предназначен автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с охлаждането го има като проблем и при мен. Май на слабите двигатели слагат по-слабички климатици :(

тонирай стъклата има ефект.

 

Знам! Вече го направих :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабиа 1.9 SDI извън града с климатик до 0.5 л. по-висок разход а за градско все още немога да я хвана ама май е към 1,5 л. като види зор в трафика.Относно динамиката ами изпреварва си тя и без тва не е Ферари с тоя мотор ама не е проблем да изпревариш някой просто малко по-разумно с разстоянието.

ПОЗДРАВи на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята личната е с двузонов климатик, но само през лятото... не харчи повече от 0,1-0,2 в повече :)

майтап - двузоновия климатик са отворените прозорци :)

 

иначе фирмените коли са ситроени - дизели... харчат с около 1л повече в града с пуснат климатик. следя по бордовия комп защото коите се зареждат с карти и по-точно няма как да се засече. на всеки крака му тежи различно ;)

общо взето 1л-2л отгоре вкарва, зависи колко си назорил климата и какъв ти е двигателя най-вече. по-малките двигатели повече се тормозят от климатика защото трябва и обороти да държат да не угасне колата.

 

един колега кара ксантия 1.6 (лична) и климатика доста го товари. дори по едно време нещо не беше в ред и постоянно му играеха оборотите на празен ход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yes :))))))) 7/100 градско на климатик на 38 градуса напрао си умрях от кеф.Дано да не е няква грешка в меренето на компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята харчи около 0.6-.0.8 на място без климатик и 1.2-1.6 пак на място с климатик. В движение около 1 литър май вдига, даже по-малко - към 0.8. За спад в мощността не съм усетил, но така или иначе не изпадам в нервна криза ако изпреваря някой с 1 сек. по-бавно. Иначе за охлаждане моя климатроник е без грешка. Веднъж така я беше напекло горката, че като се качих и за момент ми се завъртя главата от жегата вътре. За ок 2-3 мин си охлади до съвсем приятна температура. Обикновено за ок. 1мин. си прави колата перфектна за каране и то без да го форсирам до край, защото малко почва да шуми от бързо движещия се въздух и ме дразни. Стандартно карам на 1-2 до 3 чертички и 18-20 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно, та реших и аз да пробвам. Загледах разхода на равно - "летищната" част от магистралата при Пловдив и показанията бяха следните със 110 км/ч. >>> 4.1 без клима и 4.6-4.7 с клима. Т'ва е по отчитанията на комп-а. Колко е вярно - нямам идея :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа с малко статистика. Разлог - Благоевград - София с трима души в колата, климатика на макс и средна скорост на движение около 90 разхода беше 6,5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 0.5 и 5 литра ако ще да харчи, климатика си е благодат в това горещо време и едва ли някой си мисли колко му харчи и как без него ще икономисва гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 0.5 и 5 литра ако ще да харчи, климатика си е благодат в това горещо време и едва ли някой си мисли колко му харчи и как без него ще икономисва гориво.

 

Така е! Все пак ако е за някакво много кратко разстояние понякога си отварям 2-та предни прозореца и си ме духа вятъра. Иначе за каране над 10-20мин. си пускам без да се замислям. В крайна сметка за какво ми е тоя климатроник. Пък и при сегашните температури от по 40 градуса не е много умно да пестош стотинки от разхода на климатика. Аз даже като напече яко ми идва да се кача в кполата, да си пусна студеното и да си карам ей така на някъде, без значение къде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 0.5 и 5 литра ако ще да харчи, климатика си е благодат в това горещо време и едва ли някой си мисли колко му харчи и как без него ще икономисва гориво.

 

Така е! Все пак ако е за някакво много кратко разстояние понякога си отварям 2-та предни прозореца и си ме духа вятъра. Иначе за каране над 10-20мин. си пускам без да се замислям. В крайна сметка за какво ми е тоя климатроник. Пък и при сегашните температури от по 40 градуса не е много умно да пестош стотинки от разхода на климатика. Аз даже като напече яко ми идва да се кача в кполата, да си пусна студеното и да си карам ей така на някъде, без значение къде.

 

smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фелата ми качва с 1л градско.Все още не съм я пробвал извън градa как е разхода с климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледал съм компа, като работи на място. Разликата е - 0.9 на място, 1.2 с включен климатик. Това разбира се не е точно. Понякога моментния разход са вдига и над 50. Явно алгоритъмът по който компютърът смята разхода не е най-обективния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При градско каране, компа ми дава разлика от около литър при включен климатик. Колата обаче е на по-малко от 200 км и не знам доколко е меродавно това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.