Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прехвъляне от Лизинг ..... в ЕТ


Recommended Posts

vankovarnata ти прехвърлил ли си си колата или това са разсъждения на свободна тема от твоя страна?

В тази тема не питам кое как трябва да е а как е в действителност

 

в разговор за какво е оценката ми казаха да си я направя и платя 2% в мойто даначно/за при нас/ и отивам в софия за прехвърлане. След като в договора ми има фиксирана цена/посочих е горе/ за прехвърляне нота си събира таксите върхо нея. Ако пак се направят на умни ще поспорим малко и ще стане на мойта. До сега както и да са искали да ме прекарат извън договора не се е получило. /нали за това е договор,ако ти не го спазиш ти режат главата/ Четете и си отстоявайте правата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е звучи ми супер тъпо да платиш 2 % от застрахователната оценка (била тя и 1000 лв) и след това да си купиш колата за 190 Евро (при мен е толкова)

Не че е лошо, но не ми се струва че ше стане точно така. Другата седмица ще ви кажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колеги миналата година минах по този път.намираш застраховател оценява колата 2% от сумата плащаш в общината по закон обаждаш се в ЕТ казваш сумата записват ти час отиваш договора вече е готов плащаш 1% от оценката плюс още около 20 лева за нотариус подписваш договора след това мисля в 1 седмичен срок отиваш в КАТ/голямато чакане :x /прехвърляш колата вече на твое име после веднага при застрахователя за промяна на името на титуляра на полицата каско!!И накрая в едномесечен срок се заявява в районната община ,че си собственик.Ако не се спазят сроковете има ГЛОБИ!! Цялата процедура ми излезе около 250-300лв.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос:

Какво трябва да взема от ЕТ след като ми прехвърлят колата.

Предполагам големия талон, и резервен ключ и дистанционно за аларма ...... нещо друго има ли?

Че след това не съм сигурен че ше стъпя там повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

процедурата притича по следния начин:

 

1. Плашаш остатъчната стойност на автомобила (ако все още не е платеа)

2. Сядаш при нотариуса и тя преглежда документите.

3. В това време човека от ЕТ ти дава втория ключ, кода за имобилайзера, големия талон и Каското

4. Плащаш нотариалната такса ИЗ!ИСЛЕНА НА БАЗА НА ЗАСТРАХОВАТЕЛНАТА ОЦЕНКА.

5. Получаваш си договора.

6. Отиваш да си вземеш копие от платения данък на колата.

7. Довиждане -Довиждане

 

това е

ааа след това smile159 smile137

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ааа след това smile159 smile137

 

ей това най-много ми хареса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

процедурата притича по следния начин:

 

1. Плашаш остатъчната стойност на автомобила (ако все още не е платеа)

 

а в договора пише ли, че се прехвърля на нея сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казвам какво стана

не коментирам кое е правилно и кое не.

Попитах защо е така и нотариуса каза че е така - нотарялната такса е на база оценката от застраховател.

Това беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси мощениците!

 

Имам два въпроса:

 

1. Къде си направи оценката и на колко ти я оцениха?

 

2. Откъде си взимаш копието за платения данък?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако можеш си допълни поста по-горе със всичко останало мисля,че ще е полезно,примерно регистрация в КАТ,при данъчните и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казвам какво стана

не коментирам кое е правилно и кое не.

Попитах защо е така и нотариуса каза че е така - нотарялната такса е на база оценката от застраховател.

Това беше.

един много важен въпрос

ТИ ОТСТОЯ ЛИ СИ ПРАВАТА ИЛИ ПОЛЕГНА КАТО .......... :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно съм "полегнал като ....."

ще те видя как ще си ги отстоиш ти

кога ти предстои процедурата?

надявам се да споделиш с нас какво е станало а не да се скриеш като ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. данъка си го взимаш от стаичката където подпечатжат фактурите. ако не се лъжа лизинговия отдел. Ще ти кажат.

1. Оценка реалната е 11400 . Но си я направи на много по малко.

чети си личните съобщения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Минах и през КАТ - с мялко закъснение но минах.

Днес 14.07 (събота) КАТ работеше извънредно и успях да хвана намалението.

Не минавах през каналите, само по документи.

Действието се развива около 13:10. Отидох директно на гише от 24 до 28 в моя случай 24, взеха документите (малък,голям талон договор и гражданска) е аз не си бях снимал договора и ме върнаха но го преснимах и нямаше проблем. Процедурата отне около 10 мин.

След това отиваш на каса, там имаше опашка и процедурата отне около 30 мин. и струваше 28 лв.След това отиваш да си чакаш талона. Отново имах къслет и след 5-10 мин ме извикаха да си го взема.

Така цялата процедура беше извършена за малко под час.

Като цяло съм доволен. Преди седмица имаше хора който са чакали по цял ден а аз само час

 

Селдват застрахователи и данъчни.

ако имате интерес мога да споделям след всяка стъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера минах и през застрахователите.

Както се очаква нямаше никакви проблеми . Загубих около 10 мин. не повече.

Просто трябва да си носиш полицата за каско , сертификата за ГО (оригиналите) и талона на колата.

Сядаш мирно и кротко хората си пишат два добавъка и поживо поздраво си тръгваш..

Не остана много - само данъчните но там срока е 2 месеца и смятам да го направя като излезна отпуска в началото на Август

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.