Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прехвъляне от Лизинг ..... в ЕТ


Recommended Posts

Я по опитните да споделят какво да гледам и за какво да внимавам. Как проича процедурата?

За сега имам само запазен час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, и на мен ми е интересно, защото ми предстои през Август. Пробвах да ги питам, но ме резнаха адски брутално... :x

Казвам каквото знам до тук:

1. Обаждаш се и записваш час за сед 2 или 3 седмици (сатава дума за нотариус който идва в ЕТ в надежда само в четвъртък седобяд )

Това става след като платиш последната вноска - преди остатъчната стойност, но може и преди това.

Сега ще изброя Необходимите документи който изискват от ЕТ

всъщност ще ти дам снимка от телефон но се чете всичко.

428053_t.jpg

описано е всичко.

най-многоо ме изненадва данъка който се плаща в данъчното а не направо на нотариуса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Имаш ли някаква идея как се прави врътката с оценката от застрахователя? Трябва специално да се ходи или се използва полицата? Тъпото е, че накрая на лизинга оценката ще е по-висока отколкото след края на полицата.

 

Моля те споделяй опита и впечатленията, защото хич ме няма с бумащините :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в сервиза на ЕТ. Вдигат колата и я оглеждат. Проверяват километри, сервизи и т.н. и т.н. и ти казват Х пари. Предполагам че ще се заяждат за всяка драскотинка...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те имат ли право да правят такава оценка? Нали трябва да е от застраховател все пак. А иначе лошо няма да я оценят на по-малко пари - ще платя по-малко данък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застрахователя няма нищо общо със собственоста на автомобила! Просто ЕТ поддържат колата и оценяват на каква цена могат да я продадат. Тъй като я продават (вече не като лизинг) тях не ги интересува застрахователя - може и без застраховка да я продадат.

 

Друго важно условие, което забравих да спомена, е колата да е още собственост на ЕТ/Ауто Бохемия. Иначе обратно изкупуване няма...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще очакваме да разкажете как е преминало прехвърлянето, защото и мен ме чакат тези процедури след 7,8 месеца.Моят лизинг е двугодишен, което значи че застрахователя ще оцени колата на примерно 20 000 лв. Това значи 2% данък 400 лв + нот.такса 168,50 става близо 570 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста време мина, но това, което си спомням е че цялата процедура, заедно с таксите в КАТ беше към 1000 лв. Оценката беше отделен документ, прави се от застраховател, като не е задължително да е този, при който е застрахована колата. Врътката беше (незнам дали и сега става), ако имаш познат застраховател, да ти напише под реалната оценка. Аз понеже съм много зле, когато става дума за подкупи и врътки ми я оцениха в Алианц на реалната стойност и така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш при който и да било застраховател и казваш искам оценка на автомобил за колкото може по малко пари. мисля че струва 10 лв. услугата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори по реална оценка на автомобила на мен ми излиза 280 лева данъка. Колата на pdp11 сигурно е била по-скъпа.

 

Иначе имам познати застрахователи това ще го оправя, плащам си данъка и с двата документа си записвам час.

 

Не е толкова сложно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори по реална оценка на автомобила на мен ми излиза 280 лева данъка. Колата на pdp11 сигурно е била по-скъпа.

 

Иначе имам познати застрахователи това ще го оправя, плащам си данъка и с двата документа си записвам час.

 

Не е толкова сложно :D

никои не е казал че е сложно

просто питам има ли някои тънкости на които да се обарне внимание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой от вас да си е прочел договора и да е видял да пише, че закупува колата на последната вноска /която е остатъчната стойност/ която при мен е 274евро или е само при мен е така :?: така че тоя нотариус ще трябва да си търси парите от ет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това става след като платиш последната вноска - преди остатъчната стойност, но може и преди това.

най вероятно сме го прочели

и какво ти говори това???

глупости говориш за нотариуса.

това ти е остатъчната стойност на автомобила а не сума по прехвърлянето.

Ако пък ти не си прочел, данъка за придобиване се плаша към съответната данъчна служба - сигурно и те трябва да си търсят патите от ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това става след като платиш последната вноска - преди остатъчната стойност, но може и преди това.

най вероятно сме го прочели

и какво ти говори това???

глупости говориш за нотариуса.

това ти е остатъчната стойност на автомобила а не сума по прехвърлянето.

Ако пък ти не си прочел, данъка за придобиване се плаша към съответната данъчна служба - сигурно и те трябва да си търсят патите от ЕТ.

точка 44. Вкрая на срока на договора за лизинг, посочен в т.42 от настоящия договор за лизинг при положение че са спазени всички условия и са изплащани редовно вноските и застрахователните премии, ЛИЗИНГОПОЛУЧАТЕЛЯ получава правото да закупи автомобила описан в т.1 от настоящия договор за лизинг на цена левовата равностойност на 274евро представляваща остатъчната стоиност на отдадения на лизинг автомобил.

 

случаино да си наясно .че ти продават фирмена кола на остатъчна стоиност и са си сваляли режийните. позаинтересувай се малко какво пише в договора, как се пазари на остатъчна стойност. таксата на нотариуса е на прадажната цена А ТЯ Е 274евро. Нема лошо да се прекараш и на 10000лв. не бях писъл толкова отивам да пия една бира smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами почти всички бъркат продажба на изплащане и на лизинг които са различни неща тпва което си мислите е изплащането при което след последната вноска продукта става ваш при лизинга не е така след края на срока му който може да е опр.време/брой вноски и т.н. има различни опции които се описват в договора - в нашия случай ни я продават срещу горе-долу още една вноска което си е набутване леко,други варианти (не в нашия случай) са получаване на нов автомобил и продължаване на плащанията и разни такива врътки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами почти всички бъркат продажба на изплащане и на лизинг които са различни неща тпва което си мислите е изплащането при което след последната вноска продукта става ваш при лизинга не е така след края на срока му който може да е опр.време/брой вноски и т.н. има различни опции които се описват в договора - в нашия случай ни я продават срещу горе-долу още една вноска което си е набутване леко,други варианти (не в нашия случай) са получаване на нов автомобил и продължаване на плащанията и разни такива врътки

 

много си прав, обаче има едно НО при мен тия 274 се явява последната вноска за изравняване на цената и се прехвърля на нея защото явно са водили колата като разход и е придобивам на тая сума, ако и при вас е така невиждам нищо лошо да се прехвърли на тая сума и нота да щрака с пръсти smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в моя договор е така. Обаче защо тогава искат оценка от застраховател? Спомням си, че преди време някой беше споменал, че са променили нещата и вече ЕТ не прехвърлят колите по остатъчна стойност, а по търговска, което е супер преебавка за нас и освен това нарушава договора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в моя договор е така. Обаче защо тогава искат оценка от застраховател? Спомням си, че преди време някой беше споменал, че са променили нещата и вече ЕТ не прехвърлят колите по остатъчна стойност, а по търговска, което е супер преебавка за нас и освен това нарушава договора.

 

оценка ми искаха и на мен но ги пратих по дяволите май ми изтече договора и скоро ще ходя до софия да се разправям, а прехвърлянето трябва да е по договор. щом не получаваш фактура за колата тя се води при тях като дан. кредит и има остатъчна стойност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове оценката се иска във връзка с данъка към данъчните, защото в закона пише че 2% данък се плащат върху по високата стойност между продажната цена и застрахователната стойност.Това е измислено така с цел да се избегне укриването на данък.

Само за нотариуса незнам по коя стойност си определя таксата ама ще разбера и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vankovarnata ти прехвърлил ли си си колата или това са разсъждения на свободна тема от твоя страна?

В тази тема не питам кое как трябва да е а как е в действителност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.