Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

На вниманието на всички с отнети книжки или с малко точки в


Recommended Posts

Значи да ви кажа за смехата , по която се действа ако са ви отнели книжката за много нарушения или това предстои ...като подчертавам , че не става дума за алкохол.

 

В момента , когато ви отнемат бледоликата пластмаска или си я върнете доброволно е важно да знаете , че трябва да ви връчат Заповед за отнемане , в която да бъдат изброени наказателните постановления , с които са отнемани точки ! / може да имате и други НП само за пари , но те няма да фигурират там / . Тази заповед ви отнема книжката за 6 м , като след това трябва да се явите на проверовъчен изпит.

 

Действа се по следната схема

 

1. Със заповедта в ръчичка се прибирате у вас и се напивате като куче

 

2. След 6 м пак със заповедта в ръчичка и за предпочитане трезви , отивате в ДАИ и се записвате за психо изпит за отнета книжка / да не се бърка с психото за Ц, Д или водач на такси , защото са различни документи и изпити /

 

3. На определената дата / която е след няколко дни при късмет / , се явявате в ДАИ в 9 сутринта , носейки заповедта , лична карта , копие от нея и разписка за платена такса / там в ДАИ си има клон на банка неква / - 20 лв + таксата на банката , май 3-4 лв :roll:

 

4. Провежда се психологическото изследване , което е общо взето попълване на логически тестове , отговаряне на сума въпроси от типа - Като малък повече баща си ли обичахте или майка си ? и други тъпизми и после идва практическата част на едно апаратче с 12 лампи , 2 педала долни , и две клаксончета сладки

Ако издържите изпита , което ви казват веднага щом приключи , а то е към 2-3 следобед :x , на следващият работен ден пак отивате за да си вземете картончето , удостоверяващо изпита / още 5 лв в гушата на ДАИ /

 

Ако не идържите изпита , което не е толкова рядко срещано явление , се записвате пак , пак 20 и няколко лв , пак на изпит , но :idea: с други тестове и други въпроси и машинката ще пуска други сигнали и т.н. ....

 

5. Получили заветното картонче , имате бегом към който и да е инструктор , обучаващ нови водачи , познат , непознат и т.н. ... където се записвате на курс за обучение и в общия случай си плащате цялата такса / 450 лв/ , водите се , че карате часове / за което трябва време и в зависимост от степента на разбирателство с инструтора и подадените му от ДАИ дати за изпит , се определя кога ще се явите на изпита

 

6. Изпита / още 60 лв / си се провежда наравно с тези , които са нови водачи , решават се листовки , кормува се с изпитващия от ДАИ и ако го изкарате , чакате още три работни дни и чак тогава отивате в КАТ , където :arrow:

 

7. Подавате документи за издаване на ново свидетелство/ носете си и снимки / за управление на МПС по каналния ред , плащате си таксата в зависимост дали искате обикновенна или бърза услуга и след няколко дена сте горд собственик на чисто нова книжка.

 

Важните елементи в целата схема са

- преди да изтекат 6те месеца , не можете да направите нищо по въпроса.

- на изпит за водач не можете да се явите , ако нямате изкаран курс за водач , за който не можете да се запишете без изкарано психо за отнета книжка

- Не ви връщат старата книжка , а се издава нова ...с нов номер и т.н...и 39 точки

- Ако сте имали Ц или Д , вече имате само Б категория :idea: .. За А кат не знам как стоят нещата.

- Удостоверението за изкарано психо не важи за евентуално последващо явяване за друга категория , примерно Ц или за водач на такси

 

Опичайте си акъла.

 

Admin edit Mishelle. Когатото копираш съдържание от интернет е редно да посочиш от къде си го взел. Макар и авторското право да не е намесено в случая, някой си е направил труда да публикува тази информация и най-малкото заслужава да се посочи като източник!!! В случая текста е взет от форума на Алфа с автор jorko

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петьо, неприятно е ако говориш от преживян опит.

Мне за голяма моя радост, бях сигурен , че ще попита някой! Дано не ми се случва :oops: чукам на д'ръво :lol: За сега нямам актове имам само един фиш за 10лв. , който още не съм платил :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по - добре да си кихна доде е време 65 лв. за курс за възстановяване , че таз работа барабар с новобранците , па и тва психо и то за Б категория малии :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по - добре да си кихна доде е време 65 лв. за курс за възстановяване , че таз работа барабар с новобранците , па и тва психо и то за Б категория малии :evil:

 

по лесния начин е караш без талон/акт/ нема как да ти напишат нов за отнемане на точки, и като минат там 1-2г. отиваш и си зимаш талона. през това време той си е на сигурно място :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица брат ми като ходи на психо за категория C (което взе от първия път Слава Богу) каза, че имало някакъв с отнета книжка заради алкохол, когото естествено скъсали. Реда за явяване на психо-тест е следният:

Чл. 9. (1) Всяко лице има право на три явявания на изследване за психологическа годност в продължение на 12 месеца.

 

(2) При отрицателно заключение от първото явяване на психологическо изследване изследваното лице има право на второ явяване на психологическо изследване в срок до шест месеца от първото.

 

(3) При отрицателно заключение от второто явяване на психологическо изследване изследваното лице има право на трето явяване на изследване в срок до шест месеца от второто.

 

(4) При отрицателно заключение от третото явяване на психологическо изследване, както и при неявяване в срока за второ или трето явяване на психологическо изследване, лицето има право на ново изследване не по-рано от една година след първото изследване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теста които описваш е точно като психото за Ц и Ц+Е. Имам бая фишове ама слава богу акт не. Ако се случи маи ще постъпя като колегата от Варна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много се изписа ама да бяха половината неща вярни които каза:

1-за въстановяване на точките не се плаща цялата сума на инструкторите

2- отиваш там 2 или 3 съботи и недели и слушаш лекциите на инструктора и после ти издава документ че си преминал курс за възстановяване на точки

3- психото е точно за С и другите категории.

4-за напиването като куче само ТИ си отговаряш така че това не ме интересува

 

И последно от мен: пиши за това което си сигурен и не заблуждавай останалите!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм сигурен в нищо написано по-горе от мен- само за това с напиването ;), а честно казано и въобще не искам да се убеждавам в достоверността или в обратното Преписах го от друг авто форум и реших да го постна тук след допитване до модератор така че.... :| Просто реших , че може да е от полза на някого :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Малиии

Ам може ли някои да ме светне по следния въпрос

Минала седмица мн яко сгафих и ми взеха талончето и книжката за 3 месеца напред и на всичко отгоре си ходя сега с 250 лева акт.Цялата работа беше за превишена скорост в населено място.Като цяло мн се нае**х.Та въпроса ми е след 3 месеца като доиде часа да ми върнат въпросните описани по-горе документи какво ще трябва да направя и какъв изпит ще ме карат да мина.

Благодаря за вниманието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само да ти върнат талончето просто отиваш на гишето с акта и те ти връчват постановлението / мисля че трябва да си кихнеш и глобата / и си тръгваш поживо поздраво без няколко точки , които ще ти възстановят след 2 години без акт или при явяване на "неделно училище" , но догодина.

Усшех и натискай с по - малкия № :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

всичко по-горе е истина и съм го изпитал и дори още го изпитвам...на психото ме късат вече три пъти, и трите на машината , при положение, че не правя достатъчно за късане грешки ,но това няма как да знам тъй-като е според мен така.. .... и сега чакам една година за ново явяване което сигурно пак няма да взема ,защото до сега от 28 човека с които съм бил на психо съм видял 3 ма да го взимат и общо времето ми без книжка се закотви на 3 години...а при положение че всички актове са ми за без колан,а пияни и заляни карат след тримесечно отнемане...............................кур е , а ? smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко по-горе е истина и съм го изпитал и дори още го изпитвам...на психото ме късат вече три пъти, и трите на машината , при положение, че не правя достатъчно за късане грешки ,но това няма как да знам тъй-като е според мен така.. .... и сега чакам една година за ново явяване което сигурно пак няма да взема ,защото до сега от 28 човека с които съм бил на психо съм видял 3 ма да го взимат и общо времето ми без книжка се закотви на 3 години...а при положение че всички актове са ми за без колан,а пияни и заляни карат след тримесечно отнемане...............................кур е , а ? smile012

Колко акта имаш за колан? За колан взимат 10точки + 50лв ако не се лъжа или това прави

4 пъти. Защо след първия/втория/третия път пак си карал БЕЗ колан? И ако си вземеш книжката какво пак не би направил :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам само да поясня нещо.

 

Тъй като батко (моя милост) е минавал машината за Ц и прочие (от 1път- разбира се :) ) и имам доста познати в ДАИ , искам да кажа следното!

 

Машината не отчита само грешки. Машината отчита и забавяния. Ако се бавиш твърде много в края на програма, въпреки че ще натиснеш всички бутони както са си светвали последователно,педали и звуци, не е изключено да те скъсат заради прекалено забавяне. Мисля, че забавянията по мое време бяха 7 допустими и 5 грешки, нещо такова май беше!

 

Може да не допуснеш нито една грешка, а да отчете забавяния 8 пъти.... вън си!

 

Поне по мое време беше така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм машината и съм я пробвал и не смятам, че тя дава оценка по обективни критерии свързани с шофиране в реална пътна обстановка. Това е просто една машна на гърба на която се крепят една камара чиновници и тя ги храни. Отделно от това има съществени предпоставки за корупция поради идиотската същност на самото психологично изследване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм машината и съм я пробвал и не смятам, че тя дава оценка по обективни критерии свързани с шофиране в реална пътна обстановка. Това е просто една машна на гърба на която се крепят една камара чиновници и тя ги храни. Отделно от това има съществени предпоставки за корупция поради идиотската същност на самото психологично изследване.

Не е точно така. Минавал съм я преди 25г. и доколкото си спомням там се следи за координация на движенията. Вършиш почти едновременно няколко неща. За "С" категория беше задължителна.

Искрен е прав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко по-горе е истина и съм го изпитал и дори още го изпитвам...на психото ме късат вече три пъти, и трите на машината , при положение, че не правя достатъчно за късане грешки ,но това няма как да знам тъй-като е според мен така.. .... и сега чакам една година за ново явяване което сигурно пак няма да взема ,защото до сега от 28 човека с които съм бил на психо съм видял 3 ма да го взимат и общо времето ми без книжка се закотви на 3 години...а при положение че всички актове са ми за без колан,а пияни и заляни карат след тримесечно отнемане...............................кур е , а ? smile012

Колко акта имаш за колан? За колан взимат 10точки + 50лв ако не се лъжа или това прави

4 пъти. Защо след първия/втория/третия път пак си карал БЕЗ колан? И ако си вземеш книжката какво пак не би направил :?:

е имам -21 точки ..та значи 6 пъти...иначе защо съм карал без колан да ти кажа и сега се чудя защо??? ама времето назад не мога да върна но за напред имаме едно на ум.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Написаното от PETYO е съвсем вярно с малки неточности в точка 5 и 6. Психото, на което трябва да се явиш е специално за лица с отнето правоспособност по чл. 157 от ЗзДП. Курсът, който трябва да се кара е само 36 часа теория. След това се явяваш на 2 вътрешни изпита ( теория и практика ) и накрая на 2 изпита ( теория и практика ) пред ДАИ. В почти всички школи искат цялата такса за курса, просто за да ти вземат парите. В "Български автомобилен съюз" има специален отделен курс, който струва 100 лв, заедно с вътрешния изпит по теория и продължава само една седмица. Вътрешния изпит по практика е 40 лв, а изпитите пред ДАИ са по 50 лв. навсякъде ( 2 * 50 = 100 лв.)

Относно написаното от todor_velikov - пълни глупости. Курсът за възстановяване на точки се кара само в Събота и е с продължителност половин ден от 9:00 до 13:45 ч. За да те допуснат от КАТ на такъв курс, трябва да имаш минимум 1 останала точка. В случай, че си останал с 0 или минус нямаш право да възстановиш точки и ти взимат книжката. А в случай, че изкараш курса, но имаш да плащаш глоби., от КАТ ще ти възстановят точките, само след като си платиш глобите.

На vankovarnata искам да кажа, че това че талона ти е в КАТ не означава, че не могат да ти пишат други актове за отнемане на точки. Винаги когато ти пишат акт, ти отнемат контролни точки, без значение дали талончето ти е в теб или е в КАТ. Затова внимавайте какво правите, за да не отидете след две години в КАТ да си вземете талона, и вместо да Ви го върнат, да Ви отнемат и книжката. Ако искате да проверите точките си, трябва да отидете на 31 гише в КАТ и да поискате детайлна разпечатка за контролни точки.

Единственият вариант да не Ви вземат книжката, ако нямате точки е да обжалвате постановленията си в седем дневен срок след връчване. Но пак не е 100% сигурно, че ще успеете да се измъкнете.

И последно, за тези които 2 години не правят никакви нарушения и искат да си възстановят точките по служебен път, трябва да пуснат молба в КАТ, иначе вероятнастта някой да се сети за тях и да им ги възстанови без подадена молба е мнооооооооооого малък.

Доста дълго стана, но не ми е приятно да чета некомпетентни и неверни мнения, които заблуждават останалите.

Дано написаното от мен Ви даде по-голяма яснота по засегнатите теми. В случай че имате и други въпроси ще бъда насреща, така че питайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.