Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да си взема талона от КАТ по-рано?


Recommended Posts

Пичове яко се самопрецаках днеска. Взех един нов Ярис с бая мощен двигател, улях се и резултата и акт за превишена скорост на Сименовско с 30 отгоре. Голям съм тъпак и не мога да си го простя.

 

Проблема ми в това, че след като изтече единия месец чак тогава мога да си взема талона или на 19.07. Проблема е, че на 15-ти трябва да пътувам, няма кой друг да кара и други хора зависят от мен.

 

Имате ли някакви идеи? Отчаял съм се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До връщането на талона можеш да караш с акта. Ако е повече от месец отиваш в КАТ и искаш да ти дадат документ че още не са оправили акта ти. И така.

 

Поздрави и умната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да караш из страната няма проблем , а ако ти се налага да излизаш зад граница просто иди за 10 лв. си изкарай една международна книжка , която тъй или инак никой няма да ти потърси навън ... поне на мен досега не ми се е налагало да имам вземане - даване със вънкашни полицаи освен паспортни проверки де ;)

Успех и умната!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но ще пътувам в страната и освен това ще превиша месеца, а доколкото куката каза не може да се кара след повече от месец.

 

Сега ще видя да изнамеря някоя връзчица по-рано да стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с акта си карай няма пробелеми, само че през месец трябва да ходиш да ти го заверяват или удължават там както се казва. Щом акта е в София може да ти го оправят за 1 месец и да не се налага да се удължава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна тема, особено след тази за пусната преди няколко дни... Всички се възмощаваме за инцидентите предизвикани от несъобразена скорост и после "как мога да си взема талона от КАТ" :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да караш из страната няма проблем , а ако ти се налага да излизаш зад граница просто иди за 10 лв. си изкарай една международна книжка , която тъй или инак никой няма да ти потърси навън ... поне на мен досега не ми се е налагало да имам вземане - даване със вънкашни полицаи освен паспортни проверки де ;)

Успех и умната!

 

Хич не си прав!

1) Няма да му издадат международна книжка при липсващ талон!

2) Никъде в чужбина не искат талона 1 - не го пише в книжката, 2 - колко са полицайте извън Бг които четат кирилица и разбират Бълргарски :mrgreen:

 

Както corropt е писал - карай с акта и периодично минавай през КАТ да ти дават служебна бележка.

 

Stenly,

И си прав и не си. Момчето е разбрало глупостта (не че аз не съм правил подобни изпълнения). Но и на булевард с по две платна в посока е тъпо ограничение от 50 :( Ако е мястото за което си мисля (м/у Студентски град и околовръса) - там си е редовна хайка. Щото знаят че ограничението там е кретения...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Талонът няма да го върнат този месец, а поне след два. Това е положението - цяла София я "обслужват" на 3 (три) гишета. Отиваш, редиш се, губиш време (а то е пари) и накрая със скъсани нерви ти бият печат на акта, с който караш още един месец. На мене последния път 2 пъти ми го удължаваха. Решението в случая е да отидеш да ти го презаверят преди да пътуваш.

 

По Симеоновско има ограничение 50 км/ч. И снимат, и се крият, и мамата си трака. Аз гледах видео с мене - 89 км/ч. =>20 лева и 6 точки.

 

А като чуя тая глупост за войната по пътищата и лошо ми става. Вероятно никой не се сеща, че над 1000 убити има по нашите пътища за пръв път още през 1968-ма - тогава са 1062.

 

Дърпайте си официалната статистика оттук:

http://dokkpbdp.mvr.bg/Statistics/default.htm

 

Четете и си вадете сами изводи.

1990 - 1567 убити, 2005 - 957 убити. И вдигат глобите техната мама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По Симеоновско има ограничение 50 км/ч. И снимат, и се крият, и мамата си трака. Аз гледах видео с мене - 89 км/ч. =>20 лева и 6 точки.

 

сутрин преди 9 явно още не са се разсънили катилите - аз редовно си перкам оттам покрай Ловния парк с над 70 като бързам за работа, но една колежка я глобиха, тя минава и в работно време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да караш из страната няма проблем , а ако ти се налага да излизаш зад граница просто иди за 10 лв. си изкарай една международна книжка , която тъй или инак никой няма да ти потърси навън ... поне на мен досега не ми се е налагало да имам вземане - даване със вънкашни полицаи освен паспортни проверки де ;)

Успех и умната!

 

Хич не си прав!

1) Няма да му издадат международна книжка при липсващ талон!

2) Никъде в чужбина не искат талона 1 - не го пише в книжката, 2 - колко са полицайте извън Бг които четат кирилица и разбират Бълргарски :mrgreen:

 

Както corropt е писал - карай с акта и периодично минавай през КАТ да ти дават служебна бележка.

 

Stenly,

И си прав и не си. Момчето е разбрало глупостта (не че аз не съм правил подобни изпълнения). Но и на булевард с по две платна в посока е тъпо ограничение от 50 :( Ако е мястото за което си мисля (м/у Студентски град и околовръса) - там си е редовна хайка. Щото знаят че ограничението там е кретения...

 

Поздрави

 

Значи колега... ограничението не е кретения:

1. там е район с пешеходни пътеки , автобусни спирки, има посолства има пресечки!

2. който го е измислил това ограничение, значи че наистина трябва да е такова

3. там има такива зверски дупки и шахти,дясното платно не става за движение,Някой като се засвятка със 80-90 направо може да се метне на насрещнодвижещите се след влизането в някоя яма...

ПП става въпрос за участъка край посолствата

 

А навсичко отгоре и около този участък имаше скоро и катастрофа... Оня с БМВ Х5 дето се размаза в ТИР-а

 

 

Аз си мисля че въобще няма смисъл да обсъждате ограниченията на скоростта. ТЕ СА ЗА ДА СЕ СПАЗВАТ :!:

 

 

ПП2: стига с тия ограничения... още малко ще започнете да питате защо слагат знаци СТОП по кръстовищата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катастрофата не беше там, а малко преди офиса на Мултигруп, но както и да е. Виновен съм си, увлякох се и ще си нося последствията.

 

Говорих с КАТ и най-вероятно ще мога да си взема талона и 5-6 дни по-рано, така че да нямам проблеми с пътуването.

 

Благодаря на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре катастрофата е около този участък ... но аз като гледах снимките точно на симеоновско ми приличаше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако е мястото за което си мисля (м/у Студентски град и околовръса)...

 

Значи колега... ограничението не е кретения:

1. там е район с пешеходни пътеки , автобусни спирки, има посолства има пресечки!

2. който го е измислил това ограничение, значи че наистина трябва да е такова

3. там има такива зверски дупки и шахти,дясното платно не става за движение,Някой като се засвятка със 80-90 направо може да се метне на насрещнодвижещите се след влизането в някоя яма...

ПП става въпрос за участъка край посолствата

 

А навсичко отгоре и около този участък имаше скоро и катастрофа... Оня с БМВ Х5 дето се размаза в ТИР-а

 

Аз си мисля че въобще няма смисъл да обсъждате ограниченията на скоростта. ТЕ СА ЗА ДА СЕ СПАЗВАТ :!:

 

ПП2: стига с тия ограничения... още малко ще започнете да питате защо слагат знаци СТОП по кръстовищата

 

 

1. Първо виж за кой раион съм писал! Там от едната страна има .... НИЩО :mrgreen:

2. Същата кретения като пресичане на пътища на РАЗЛИЧНИ нива! Безумица е да има ограничение, но... живеем в Бг.

3. Грешка. За друг участък говоря. За участъка с посолствата спор няма!

 

Катастрофата с Х5-цата беше на друг булевард! Объркал си се.

 

!00% съм съгласен че ограниченията трябва да се спазват! Но това не означава че нямам право да коментирам праилното или неправилното им поставяне!

 

И последно: Защо слагат знака STOP по кръстовищата ?!?!?! :mrgreen:

 

Последното, разбира се, е шега.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля че въобще няма смисъл да обсъждате ограниченията на скоростта. ТЕ СА ЗА ДА СЕ СПАЗВАТ :!:

 

 

ПП2: стига с тия ограничения... още малко ще започнете да питате защо слагат знаци СТОП по кръстовищата

 

преди години имаше 5 и 10км покрай пост. на панорама беше 10км за ташак на чингитата дръпнах смокача на ладата слязах и хукнах покрай нея, а те ме гледаха и паднаха от смях. какво е ограничението :?: на 40 се кара нормално със сто, нека да сложат 80км ама не щат щото им пада хапката. преди време на входа на морската ту имаше знак забранено ту не - според куките. при две три снимки вече няма/след разправий с куките/. КАКВО ДА СПАЗВАМ КАТО ТЕ САМИТЕ НЕ СПАЗВАТ. ПРОСТО ВЗИМАМ ПРИМЕР ОТ ТЯХ КАТО ПИОНЕРЧЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си спокойно с акта. На него трябва да пише и кога изтича. Преди да изтече обаче отиди в КАТ. Там или ще ти дадат талона или ще ти го удължат с още месец... моя беше извън СФ превишена скорост и ми го удължиха с 3 защото докато стигне от Дупница и докато има решение....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акта си имаше и добра страна - сега вече внимавам за знаци много повече и гледам да не надвишавам с повече от 10. Не може обаче всичко да се спазва, колкото и да ми се иска, защото отзад започват клаксони, светлини и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна тема, особено след тази за пусната преди няколко дни... Всички се възмощаваме за инцидентите предизвикани от несъобразена скорост и после "как мога да си взема талона от КАТ" :?

 

Напълно съм съгласен с теб!!! Трябва поуки да си вадим, а не да се възмущаваме от другите...и да правим същите грешки...

 

 

 

Акта си имаше и добра страна - сега вече внимавам за знаци много повече и гледам да не надвишавам с повече от 10. Не може обаче всичко да се спазва, колкото и да ми се иска, защото отзад започват клаксони, светлини и т.н.

 

Мдааа! Пожелавам ти успех в начинанието, което и за мен си е мъчна работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За акта - мисля, че това е решението:

Решението в случая е да отидеш да ти го презаверят преди да пътуваш.

 

За катастрофата с Х5 - не че има голямо значение, но е станала на Г.М. Димитров срещу бензиностанцията на Лукойл/Петрол (на около 200м от Симеоновско шосе)

 

За ограниченията и правилата по пътищата ... ей хора, вярвайте ми че съм много внимателен шофьор, стремя се да спазвам правилата, не карам бързо, куките не са ме хващали в нарушение и т.н. ... и въпреки всичко това - съм съгласен с мнението на vankovarnata.

Аз твърдя, че е напълно невъзможно да се кара изцяло по правилата, поради простата причина, че в много случаи - те са малоумни.

Да вземем за пример ограниченията на скоростта ... в градовете уж е 50, но в много малки градчета има ограничение 40, което важи за целия град.

На някои булеварди в София като Цариградско или Ботевградско шосе, аз твърдя че ако караш с 50, вероятността да те блъснат е много по-голяма отколкото ако караш със 70.

Друг пример - караш по натоварен първокласен път (примерно Ботевград - Враца), ограничението е 90 (по подразбиране) ... някъде има крайпътна кръчма или някакъв локален път се влива в главния ... ограничението веднага става 60 ... е да де, ама аз карайки с 90, ако реша да намаля до 60 мисля, вероятността от верижна катастрофа става твърде голяма.

Друг пример ... карам си със 120-ката по разни първокласни и второкласни пътища. Всеки завой, за който има ограничение Х, го взимам без никакъв проблем с Х+20км/ч. Гордите собственици на 120-ки знаят колко е "стабилна" тази кола и как стои "залепена" за пътя :D ... демек с всеки нормален съвременен автомобил, въпросния завой може да се вземе и по-бързо.

Извод ... ограниченията в милата ни родина вероятно са правени преди 40 години и е изхождано от възможностите на модерните за

тогава Зил-ове и Газ-ки.

 

 

Много интересна тема, особено след тази за пусната преди няколко дни... Всички се възмощаваме за инцидентите предизвикани от несъобразена скорост и после "как мога да си взема талона от КАТ" :?

 

Напълно съм съгласен с теб!!! Трябва поуки да си вадим, а не да се възмущаваме от другите...и да правим същите грешки...

 

А вие двамата остава да ми кажете, че не превишавате 50км/ч в София :D ... понеже с Октавииките хич не се усеща скоростта да ви кажа, че с 50 ще сте на втора или най-много на трета с ~2000 оборота ... замислете се колко често ползвате и други предавки в София ;)

 

 

За да не съм криворазбран - аз не карам бързо и считам за глупаво да се кара с 80 по повечето Софийски улици и булеварди, но същевременно на много места разумната скорост е повече от 50 км/ч, т.е. - при тези ограничения е невъзможно да не се прави нарушение - превишена скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои булеварди в София като Цариградско или Ботевградско шосе, аз твърдя че ако караш с 50, вероятността да те блъснат е много по-голяма отколкото ако караш със 70.

Друг пример - караш по натоварен първокласен път (примерно Ботевград - Враца), ограничението е 90 (по подразбиране) ... някъде има крайпътна кръчма или някакъв локален път се влива в главния ... ограничението веднага става 60 ... е да де, ама аз карайки с 90, ако реша да намаля до 60 мисля, вероятността от верижна катастрофа става твърде голяма.

А вие двамата остава да ми кажете, че не превишавате 50км/ч в София :D ... понеже с Октавииките хич не се усеща скоростта да ви кажа, че с 50 ще сте на втора или най-много на трета с ~2000 оборота ... замислете се колко често ползвате и други предавки в София ;)

 

Колега,

На Цариградско ограничението е 80km/h. На България 70. Т.е. там е опасно да караш със 50 просто защото си с необосновано ниска скорост :mrgreen:

За ограниченията на извънградско - и аз дадох подобен пример. Безумица е. BTW в Германия и Франция извънградското по първокласни пътища е с ограничение 110km/h :mrgreen:

Колкото до предавките - ползвам всички, включително 5та. Но нея основно на Ботевградско, България и Цариградско. То това са и читавите булеварди в София де. Иначе на 5та колата си върви с 50 и 1000 оборота :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да караш из страната няма проблем , а ако ти се налага да излизаш зад граница просто иди за 10 лв. си изкарай една международна книжка , която тъй или инак никой няма да ти потърси навън ... поне на мен досега не ми се е налагало да имам вземане - даване със вънкашни полицаи освен паспортни проверки де ;)

Успех и умната!

 

Хич не си прав!

1) Няма да му издадат международна книжка при липсващ талон!

2) Никъде в чужбина не искат талона 1 - не го пише в книжката, 2 - колко са полицайте извън Бг които четат кирилица и разбират Бълргарски :mrgreen:

 

Както corropt е писал - карай с акта и периодично минавай през КАТ да ти дават служебна бележка.

 

Stenly,

И си прав и не си. Момчето е разбрало глупостта (не че аз не съм правил подобни изпълнения). Но и на булевард с по две платна в посока е тъпо ограничение от 50 :( Ако е мястото за което си мисля (м/у Студентски град и околовръса) - там си е редовна хайка. Щото знаят че ограничението там е кретения...

 

Поздрави

 

Прав си :) Да не говорим, че съм правил далеч по-сериозни нарушения... izov сорка ;)

 

Както каза ZloQQ трябва да си вадим поука от това, което се случва по пътищата :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.