Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с бензиномера и зареждането на бензин


Recommended Posts

Колеги преди 2 седмици си взех Форман 93г. и забелязах че стрелката за горивото подскача като луда когато се запали колата, само на контакт стоеше почти мирна :D , и понеже незнаех колко точно гориво има в резервоара отидох да заредя на следващия ден и човека на бевзиностанцията пъха пистолета и влязоха 1-2 литра гориво в резервоара , след което повърна около 200-300 милилитра докато бензинджията спре да пълни. И сега като пълня гориво се пълни едва едва полека за да не го връща.... :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха честито , много и все безаварийни километри!

Стрелката подскача най - вероятно заради неизправен датчик за горивото ... моя съвет е да го смениш , разбира се след като погледнеш дали нещо по връзките не е наред , но предполагам , че е скъсана жичката на намотката ;)

За това връщане на гориво има два проблема - запушен отдушник или смачкан преходник от гърловината към резервоара ... погледни пред дясното задно колело има един гофриран маркуч , който свързва гърловината и резервоара и ако се е смачкал тичай за нов , но при смяната се увери , че горивото е малко т.к. в противен случай ще се окъпеш :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гената ти е обяснил точно, само да добавя как може да изключиш варианта - запушен отдушник. Когато малкото маркуче през което засмуква въздух при намаляването на количеството бензин се запуши резервоара почва буквално да се свива и и в един момент изпуква. Следва - посмачкан резервоар. В още по-следващ момент не може да подкача бензиновата помпа заради вакума, който се е създал в резервоара. При всичко нормално трябва да можеш да зареждаш смело, без да чакаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може аз да не съм го казал правилно , щот м/у резервоара и гърловината има поне 5 маркуча и всеки е за нещо , поне не съм се задълбавал ... става въпрос за най - дебелия / вижда се да върви нагоре по подкалника на задна дясна гума ... резервоара е с долно пълнене / бензина влиза в най - долната точка / и ако нема де да отива въздуха нема как да се напълни ... тез и двете неща са ми се случвали - веднъпак по същия начин заредих и открих тоз маркуч пълен с кал / протъркан от гумата , а за дебелия бях забраил единн болт да завия и пластасовата тръба провиснала :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много!

Прегледах тръбичките но не свалих гумата защото счупих ключа в опит да отвия болтовете :roll: та вдигнах я на крик и зяпах от където можах но не видях да има някаква деформация по тръбичките. А за датчика къде се намира защото неможах да огледам добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за датчика къде се намира защото неможах да огледам добре...

 

вдигни задна дясна седалка и огледай, там е най-вероятно под някакво капаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих къде е датчика, почистих кабелните обувки защото бяха потънали в кал буквално! Но ефект няма, наистина е здал багажа но не ми се отвивеше тапата докато не си взема нов датчик. А да питам Формана има ли си лампа когато работи на резерва защото закъсах на 2 пъти за бензин и нищо не светна...

Също така се видях и с предишния и собсвеник и той ми каза че е започнала да връща така гориво след като веднъж бръкнал с тел да провери дали има гориво... малко глупаво но е факт! Възвожно ли е да има клапа за да не се източва гориво от резервоара и там да е станало нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.