Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малии смуче бензин шкодата като за световно!!


melabojia

Recommended Posts

Разтърсих се за други такива теми, но не намерих точната информация за този разход. Карам си на смукач защото дори като е загряла до 50-60 градуса гасне ако не е на смукач. Дори като карам на дълго и съм го свалил смукача пак ми харчи не човешки. Гледал съм дали не тече от някъде но не намирам никакви признаци. Примерно сипал съм 10 литра и докато отида до Надежда и обратно до хиподрума, се прибирам на магия.

Бензиномера работи защото като налея тои отразява промяната в количеството. Та докато се прибера вече е паднала стрелката. (наясно съм че е на принципа на поплавък и се мести срелката при различен терен и т.н.) Ако ми отговорите ще съм ви много благодарен!!! Мерси предварително!!!

 

Skoda_estelle: Този път ще оставя заглавието, но следващия път като пускаш тема бъди малко по-сдържан!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прегледай за теми - как и с какво се чисти карбуратор , как се проверяват свещи , кабели , делко /чукче и наковалня/ , защото щом гасне на топло нещо не е у ред по карбуратора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди всичко не я карай на смукач в никакъв случай, а се погрижи да отстраниш проблема. Ще трябва първо да провериш аванса на запалването и разстоянието между чукчето и наковарнята. Аванса трябва да е около 5-7 градуса, а разстоянието между ЧиН - 0.4 мм. После провери въздушния филтър и цедката на карбуратора. Ако не помогне опитай с реглаж на карбуратора от малкия и големия винт. И ако още не си си решил проблема отиваш наистина към миене на карбуратора с коресилин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не си чистил карбуратора направи първо това , а след това реглаж.

все пак колко ти е разхода ???? това ходих до надежда и обратно не означава нищо. Кажи го колко е в литри на 100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мога да съм 100% сигурен но към 15/100 извън и към 18-20/100 градско....тези неща ще ги погледна моментално (които ме посъветвахте) мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал дето казва PV за тези двете винтчета дето се регулира (жигльори за въздуха) виж дали са там и от дясно има още един откум капака на клапаните. ИЗпаднат ли бате, до 20-25 на сто съм стигал (справка от руски паметник до вкъщи около 30 км. MAX към 12-15 литра ми глътна :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали капака на карба и виж да не ти се откачил поплавъка и какво е състоянието на игленият клапан. След това регулираи нивото на поплавъка. На един познат беше станало така и колата гърмеше 20 на 100 докато не отворихме карба. Почти сигурно дерта ти е в карба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти може и малко късно да пиша но мога и да помогна.....

 

Погледни капака да не ти е крив на карборатора, ако не си пипал жигльорите добре, нивото на бензина в карборатора и магнитния жигльор за празен ход!

Ако не знаеш как да го направиш пиши!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за всички съвети. Доста ми помогнахте!!! Аз лично не съм пипал нищо! Закарах я при един майстор дето я направи като ракетка :Р. Едни от проблемите беше че свещите бяха....ами те просто не бяха свещи вече :lol: и настроика на карба, нагласяне на изпреварване и закъснение на запалването, че такива неща нямаше и други подробности! Много съм му благодарен и да е жив и здрав майстор Ангел :lol: пък и докато му "пречих" понаучих тва онова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за всички съвети. Доста ми помогнахте!!! Аз лично не съм пипал нищо! Закарах я при един майстор дето я направи като ракетка :Р. Едни от проблемите беше че свещите бяха....ами те просто не бяха свещи вече :lol: и настроика на карба, нагласяне на изпреварване и закъснение на запалването, че такива неща нямаше и други подробности! Много съм му благодарен и да е жив и здрав майстор Ангел :lol: пък и докато му "пречих" понаучих тва онова!

При Ангел в кв. Хаджи Димитър ли си ходил ??? ако е същия - много точен човек и си разбира от работата макар да не се занимава основно с това ... просто му е хоби :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Ангел в кв. Хаджи Димитър ли си ходил ??? ако е същия - много точен човек и си разбира от работата макар да не се занимава основно с това ... просто му е хоби :)

 

 

Дам при същия!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Ангел в кв. Хаджи Димитър ли си ходил ??? ако е същия - много точен човек и си разбира от работата макар да не се занимава основно с това ... просто му е хоби :)

 

 

Дам при същия!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.