Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

По-късна смяна на масло


adrian_m

Recommended Posts

Имам един проблем. Колата е на 29 200 км. и до края на седмицата сигурно ще стане на 30 когато трябва да й се смени маслото. Проблемът ми е че в края на тази седмица няма да имам време, а после ми предстоят пътувания из БГ-горе долу още 2000 км. Дали може да стане нещо ако тогава чак сменя маслото??? Колата е Октавия 2 1.9 TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да минеш още 2000к км, но по-добре да сменяш по-рано отколкото по-късно!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е гаранционна със сигурност ще има проблем! При аналогичен случай /просрочване с 450км / звънях в ЕТ и ми разрешиха с "половин уста", но казаха, че е по-добре да се смени навреме. Реших, че такова измъчено УСТНО разрешение не е добре и смених маслото по-рано. Нали знаеш ако стане нещо дори и не пряко зависещо от маслото не дай боже, че това резрешение е вятър работа и ще го извъртят ти да плащаш.

За 2000 км повече... - не знам.

Ако не е гаранционна, както казаха колегите, няма нищо да и стане, ама по-добре по-рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е в гаранция си е ПРОБЛЕМ!Прочети си сервизната книжка и виж до колко км + ти дават и дали ще ги навъртиш и тях!

Баща ми с предишната си кола Зафира с Каргоекспрес много спорове имаше-1в книжката пише смяна на 30к(по сервизен план)-те препорътчваха на 15к-в книжката пишеше че може да имаш ппросрочие до 300км-те твърдяха че не можело.И като стана проблем-гръмна турбината-бяха разправии-чудеса и тн-но ни я оправиха гаранционно(ама колко добре само я направиха-след 10к пак гръмна)и им я върнахме!

П.С-нищо против Опел няма-явно такава се е случила Зафирката!

 

Затова гледай да не пресрочваш да не береш ядове-може и на теб с половин уста да ти кажат-МОЖЕ-ама ако стане проблем-може да се заядат-пък като ти е нагледно в сервизната книжка по-късна смяна-няма какво да се направи! :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе майка му стара тос пусти ЕураТек телефон няма ли... Иди си виж задното стъкло на колата - на лепенката има няколко тел-а, еми вземи им звънни тука на гадаенка ли си играете не ми е ясно нещо :? ...................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е гаранционна... Досега няма проблем и затова си мисля че още 2 000 км няма да стане нищо. После ми е адски важно пътуването и ако стане нещо в сервиза не дай си боже не знам какво ще правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да няма проблем за колата, има си сигнализации за това, но ЕТ са си ЕТ, убеден съм, че ще се направят на интересни и може да не ти признаят гаранцията. Аз съм в подобно положение, но на 15 000км.

Питах ги в ЕТ Бургас и ми казаха, че ако съм на повече от 15200-15300км, може и да изгоря.

За това моя съвет е, не рискувай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе майка му стара тос пусти ЕураТек телефон няма ли... Иди си виж задното стъкло на колата - на лепенката има няколко тел-а, еми вземи им звънни тука на гадаенка ли си играете не ми е ясно нещо :? ...................

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе майка му стара тос пусти ЕураТек телефон няма ли... Иди си виж задното стъкло на колата - на лепенката има няколко тел-а, еми вземи им звънни тука на гадаенка ли си играете не ми е ясно нещо :? ...................

 

Между другото слава богу но нямам лепенка на задното стъкло :idea: а и моят въпрос е по-скоро насочен към проблеми със самата кола отколкото с еуратек... за тях не се бях и замислил... може би ще трябва все пак да намеря някой свободен час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа... Колата е дизелче, което предполага маааалко повечко натоварване и според доста майстори...по-честа смяна на масло. Бордовия комп. е нагласен да дрънка на всеки 15000 км., което си е нормално - все пак маслата са добри. Та си мисля, на колата нищо няма да и стане ако я закараш да сменят маслото след като си навъртял с него 17000 км. Лошото е, че ти си на 30000 км. в момента, а там има и други неща, които се преглеждат/сменят/тестват... Демек, ако я закараш 2000 км. по-късно и недай си Боже нещо се е случило през това време, ЕТ биха си били в пълното право да ти откажат гаранционен ремонт. Лично аз, ако съм на тяхно място, бих постъпил точно така, защото след като има фиксирани интервали от производителя, би трябвало да се спазват. Та моя съвет е: смени по-рано маслото и извърши въпросния преглед на 30000 км., за да си спестиш едни последвали евентуално главоболия.

На добър път!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблем с колата няма да имаш но с ЕТ ще имаш. До колкото ги знам ще ти се прявят на интересни и ще те заплашат с отпадане на гаранцията!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е добре за колата да сменяш маслото толкова късно :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, в крайна сметка петък 10:30 съм там. А казаха ми че смяната струва към 300-320лв , нещо друго включено ли е за смяна защото първия път маслото го смениха за около 150.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.