Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мисля да си купя Шкода !?!?!?!


Recommended Posts

Здравейте на всички колеги.

 

Включвам се в този форум, защото мисля скоро да стана пълноправен член, т.е. и аз да се возя на Шкода. В момента текат преговори да си продам Ауди-то и щом това стане, се запътвам към най-близкия магазин на ЕТ. В тази връзка имам няколко въпроса към Вас, на които ако получа отговори, ще съм Ви много благодарен :

 

1. Харесал съм Шкода Октавия Елеганс 1.9 ТДИ-ПД, 105 к.с. Моля, ако някой има такава хубавица, да сподели мнение - комфорт, здравина, разход, и т.н.

2. Резервен вариант ми е Супърб Класик + пакет "ПЛЮС". (същия двигател)

3. Поддържа ли ЕТ складови наличности на тези модели, особено с по-търсени цветове като сребро и сахара ? Необходимо ли е да се чака доставка и какъв е нормалия срок ?

4. Препоръчайте ми търговец, от когото сте доволни, някой който ще ми обърне внимание, ще ми покаже, ще ми препоръча ....

5. Има ли смисъл да ходя в магазина на бул. Тотлебен или направо в Надежда ?

6. Предлага ли ЕТ тест-драйв и какво представлява този тест?

 

Май прекалих с въпросите, но моля за съдействие.

 

С поздрави !

Краси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос колегите с такива коли сигурно ще отговорят подробно по-късно.

Що се отнася до "Супърб" - колата е по-висок клас от Октавията.

Наличността в Еуратек не е много голяма и със сигурност ще трябва да се чака - да речем около 3 месеца.

В Еуратек са доста нелюбезни дилърите и не обясняват добре. Доста проблеми имат собствениците с гаранционното обслужване - можеш да намериш такива теми във форума.

По-добре е направо да отидеш в Надежда.

За тест-драйв знам че принципно не осигуряват, но нищо не пречи да попиташ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Добър избор си направил. Ще се опитам да отговоря на някои от въпросите ти.

 

3. Поддържа ли ЕТ складови наличности на тези модели, особено с по-търсени цветове като сребро и сахара ? Необходимо ли е да се чака доставка и какъв е нормалия срок ?

 

Поддържането на складови наличности от определен модел е доста разтегливо понятие. В цветово отношение положението е същото. Най-доброто решение е в момента, в който си решил, че ще купуваш кола да се разходиш направо до Надежда, да ги накараш да ти извадят списък със складовите наличности и ако някой автомобил на склад те устройва да го капарираш или направо да го купиш. В този случай можеш да си вземеш колата веднага щом уредят документите и я регистрират (дори да плащаш в брой ти препоръчвам да я оставиш те да я регистрират - така няма да си загубиш няколко дни в КАТ.)

Срока за доставка по договор е от 30 до 90 дни. Обикновено най-малко се чака за бяла кола(Като поръчвах Румстера ми предложиха да ми докарат бял до 10 работни дни и син металик до 30 работни дни, ако този на склад не ме устройва.)

 

4. Препоръчайте ми търговец, от когото сте доволни, някой който ще ми обърне внимание, ще ми покаже, ще ми препоръча ....

 

Лично аз съм много доволен от Константин Костов - главен мениджър на отдел "Продажби" в салона в Надежда. Изключително коректен човек. От "редовите" продавачи съм доволен от...май Радослав се казваше, не съм сигурен. :oops: И все пак, ако има възможност гледай с Косьо да си контактуваш.

 

5. Има ли смисъл да ходя в магазина на бул. Тотлебен или направо в Надежда ?

 

Според мен направо в Надежда ходи.

 

6. Предлага ли ЕТ тест-драйв и какво представлява този тест?

 

Предлагат, ама трябва много да им се помолиш и да се надяваш да имат регистриран автомобил от модела, който искаш.

 

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

1. Харесал съм Шкода Октавия Елеганс 1.9 ТДИ-ПД, 105 к.с. Моля, ако някой има такава хубавица, да сподели мнение - комфорт, здравина, разход, и т.н.

2. Резервен вариант ми е Супърб Класик + пакет "ПЛЮС". (същия двигател)

3. Поддържа ли ЕТ складови наличности на тези модели, особено с по-търсени цветове като сребро и сахара ? Необходимо ли е да се чака доставка и какъв е нормалия срок ?

4. Препоръчайте ми търговец, от когото сте доволни, някой който ще ми обърне внимание, ще ми покаже, ще ми препоръча ....

5. Има ли смисъл да ходя в магазина на бул. Тотлебен или направо в Надежда ?

6. Предлага ли ЕТ тест-драйв и какво представлява този тест?

 

Май прекалих с въпросите, но моля за съдействие.

 

С поздрави !

Краси

 

Добре дошъл в клуба! :D

 

Моята кола е тази на която си се спрял, Октавия 2 Елеганс 1.9 TDI-PD - сребрист металик.

Платих капаро на 12.01,взех я на 01.02. 2007, до сега мога да кажа, че съм много доволен от колата :)

Имаше я в наличност, освен екстрите на версия Елеганс, допълнително беше с радио СД МР3 Шкода Стриим и фабрична аларма.

Аз бих ти препоръчал обаче, да изчакаш, въпреки нетърпението :), защото аз след като я взех, ми се приискаха някои допълнителни неща, като Макси Дот дисплей, измерване на налягане в гумите и парктроник отпред.

Затова моя съвет е, огледай всичко подробно и внимателно, и след това я поръчай, пък ще почакаш няколко месеца, струва си чакането :)

УСПЕХ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна ми е много интересно като чета мнениятя на хората с нови Фабии и Октавии и т.н. по каква логика си струва 3 месечно чакане заради някакви "екстри". Да имаш парите на куп за чисто нова кола и да чакаш 3 месеца за нея някакси ми се струва безумие. Все едно чакаш тепърва да я произведат. Има толко марки и модели коли в днешно време, че се чудят как от Еуратек не си губят потенциалните клиенти с това чакане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Viktor_, вече при повечето вносители се чака по месец, два или повече, след като поръчаш автомобил. В случая изключвам Дачия, тъй като при нея екстри обективно погледнато няма. Така че, дали ще си поръчаш Шкода, Опел или нещо друго, ще ти се наложи да почакаш известно време за доставката.

 

Все едно чакаш тепърва да я произведат.

Всъщност, понякога точно това чакаш :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не разваляме темата, човекът има конкретни въпроси. Ако някой го интересува защо се чака по 3 месеца да си отвори нова тема.

Та иначе избора е перфектен. Моята е вече на 30 000 и никакви ядове. В началото може да ти гори повечко масло но това да не те плаши, може би ще долееш около литър през първите 15к. Разхода е според карането, препоръчвам ти да зареждаш в сигурни бензиностанции, ОМВ Шел Лукойл. с настъпване, повече от 7.5 не ме дава. На извънградско, 140, пуснат климатроник, 5.2 разход, при това 5 човека и пълен багажник. Возенето е приятно, окачването също, нямам ESP и съм влизал с големи скорости в завои и нямам грам притеснения че ще поднесе. общо взето няма да сбъркаш!!! Успех и да се похвалиш!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Половината хора във форума са точно с такива, така че ще получиш много инфо от първа ръка.

2. Супърб е по-висок клас, но според мен Окавията е по-добре - за парите си ще получиш по-нов модел кола с повече екстри. А и ЛИЧНО на мен Супърба на външен вид не ми харесва толкова (иначе вътре е супер).

3. Наличности има някакви, но ако искаш нещо специално се чака. Срока е 80 дни, обикновено идват около 2-рия месец.

4 & 5: Ако си от София отивай в Надежда и им давай зор ако не ти обърнат внимание. Човек мога да ти препоръчам за Пловдив, в Надежда не ти познавам толкова.

6. За тест драйв не знам. На мен не ми предложиха. Тест драйв ако имаш чудене относно двигателя, иначе колата вози перфектно и се управлява с удоволствие (радиуса на завой не е малък, но за кола от този клас е нормално).

 

Успех и да се похвалиш!

 

 

P.S.: до колегата Viktor_ - ЕСТЕСТВЕНО, че си заслужава да си поръчаш екстри. Чакането не е приятно за никой, но в крайна сметка като си поръчваш кола от магазина е нормално да си я конфигурираш както ти харесва на ТЕБ. Има един къп стахотни екстри, които си заслужават чакането. И nicolas каза, че го е яд за някои екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, много сте изчерпателни. надявам се в съвсем скоро време да имам и аз повод да се похваля !

Само не ми харесва това, че може да не ми дадат предварително едно тестче .... не съм карал октавия, даже и не съм се возил .... засега си я харесвам само по външен вид и параметри.

Дано всичко върви по план !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай смело Октавия-та - по-нова е като модел и не на последно място - на Супърб този двигател лично според мен му е малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се в ЕТ и си запиши час за тест. Вече имат тестови автомобили. Може да няма точно с това оборудване или двигател, но поне ще добиеш представа за поведението на автомобила.

 

Успех с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... на Супърб този двигател лично според мен му е малък.

 

Mishelle , мисля , че не си прав за двигатела. Ако не се лъжа Супърб-а е в купето Б5 на VW . Те карат същите двигатели! Мой познат (на баща ми приятел) има Passat '99г. 1.9TDI 110 к.с. е и да ти кажа ама въобще не му е малък :) И е комби!!! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на стил на каране. На мен 90 коня (Octavia 1) са ми достатъчни. Е, от време на време искам още малко. Но Superb-а е доста по-тежичък и си мисля че под 130 коня ще са му малко. Но пак казвам - зависи от стила на каране.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все повече се убеждавам, че Нова Октавия 1.9, 105 коня ще ми е най-добрия избор .... а и доста екстрички има Елеганс модела ... харесва ми !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.