Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Промените в Закона за движението по пътищата - Приет!!!


Recommended Posts

Е сега куките пак ще имат повод безпричинно да ни спират и да пълнят пеликанските си гуши - "Движещите се по пътя автомобили ще трябва да бъдат оборудвани със светлоотразителна жилетка, обезопасителен триъгълник, аптечка и пожарогасител" ... и тва ако не е вратичка безотчетно финансиране на полицията - здраве му кажи ... ша ни скъсат от проверки :evil:

От утре движение на коли само по тротоари , велосипедни и пешеходни алеи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"пеликанските си гуши" - това беше много добро :D Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На печелившите честито! :mrgreen:

Иначе сериозно - подкрепям промените, въпреки че надали ще помогнат особено да се спре безумието по пътищата ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На печелившите честито! :mrgreen:

Иначе сериозно - подкрепям промените, въпреки че надали ще помогнат особено да се спре безумието по пътищата ни.

 

Според мен Гога колкото и да закони да напишат и да приемат...няма да се прекрати безумието по пътя...всякакви шофиори има...според мен няма да спре безумието ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са важни толкова парите, а да се събират! Докато не започне да се плаща нищо няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен когато всички станем РАВНИ-тогава ще има някаква полза!А не КАВАЛИТЕ с МЕЧЕТАТА(S-class) и с Баварци 7ци и Ауди и тн -да остават безнаказани-хич не ме......колко пари имат и тн-не могат да са над закона-щом те са-защо пък и аз(ние) да не сме?Това че карат лъскави коли не е еталон-моя камион струва колкото една 8ца или 7ца и на бензиностанциите зареждам за повече пари от тях-ама мене рядко някой ме обслужва-а тях ги заграждат по 1,2ма лъбезни бензинджий!

А тъпите КУКУ са толкова некадърни,че си мислят че като видят камион и айде-аванта-аз да не карам МАЗ(мамо аз загивам)че ще ме минат-ДАИ-те и те супер ИЗМЕКЯРИ-ние нямаме пътища и условия-ще ми слагат 9 часа норма за деня-е що не си ............-ще ми замерва газовете-да си замери на ......Оборудваха ги с Опели и Пежа и кой кат тях-мислят се за ТОП институция в Държавата!

Има някой големи пичове-евала-а има някой супер некадърници-дето за всичко се хващат!

Но каксто казаха колегите на ПЕЧЕЛИВШИТЕ ЧЕСТИТО!

П.С-онзи ден имах малка авария с камиона-седя аз на пътя 2часа и търся телче-че ми се скъса една скоба(пластмасова-умници)!Минава патрулка-аз в нафта-понеже ми се откачи маркуча който подава гориво от резервоара в горивния филтър-хванат е с пластмасови ушички и скоба-браво-спирам ги аз-пичовете без жилетки-казвам им-ПИЧОВЕ дайте парцал да се избърша(аз не че нямах)-те ми нямаме,дайте тел-ми нямаме-Ми какво имате ги питам аз-те Ми РАДАР имаме-аз им казвам-абе вие сте големи ФОГИ-жилетките Дефицит ли са ?

-Момче-а къде е твойта жилетка че нямаш!

-Аз казвам-в камиона е-няма да я цапам я!Ако искате да ви я подаря а?

Те се усмихнаха и си заминаха!

...............................................................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са важни толкова парите, а да се събират! Докато не започне да се плаща нищо няма да стане.

 

Напълно съм съгласен... Може и 1000лв да сложат за превишена скорост но отиваш, взимаш си талона и пак караш като луд. Важното е пияните убийци в затвора, другите ... нека да са например в проценти от заплатите и директно да се взимат от там. 10% например от 500, ей ти 50лв, така 2-3 пъти и после щи си караш с 50 на 3-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1000 лв. ще бъде глобата и без книжка за срок от 18 месеца при отказ от тест за наркотици.

 

не че нещо де ... ама тая простотия пък за пъри път я чувам. някой до сега да са му правили такъв тест??? те половината нямат дрегери за алкохол и като се усъмнят чакаш по 30 мин да ти нарпавят пробата, а сега ако трябва и на тестове за наркотици да ходим.... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е на мен веднъж ми изтарашиха цялата кола за наркотици искаха и тест да ми правят ама само им дъхах в лицата...интересен случай беше и ен спрях да се хиля те за това май решиха че съм друсан....иначе милион да направят глобите като ен ги събират пак едно и също....само дето сега има за кво да се хванат да ни тарашят и обират...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В държава, в която съдебна и изпълнителна власт не работят по предназначение, какъвто и закон да се прокара, ако ще да те разстрелват за нарушение, резултатът ще е нулев. Просто по-често ще чуваме "И сега кво ше праим?".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и наказания да наложат винаги ще има хора над закона... Аз лично гледам да спазвам правилника и за 6 години имам само един акт и само една почерпка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше по-рано да ги направят тия глоби... особенно за превишена скорост!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече казахте, промените в закона няма да нанесат сериозни промени и по пътищата за съжаление.Нека ги има законите, но защо трябва винаги да опира до последна истанция ? Нека автомобилистите започнат да спазват законите на пътя ! Така няма да се стига до второстепенните закони в случая тези за глобите. Караш,спазваш и нито един от тези закони няма да те стигне. Аз съм на това мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз правя на 10км по 2-3 груби нарушения. В тоя ред на мисли мразя новия закон и ненавиждам схемите на кат за събиране на глобите

 

Аз съм на мнение че трябва да има събиране на малки глоби но постоянно вместо по 1000 лв но никой да не ги дава. В крайна сметка това с нарушенията което правиш не е никак добре. Вярно е че има моменти където е почти невъзможно да не се направи нарушение но все пак 2-3 груби на 10км ми се струват доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maxrpm, няма какво да ги мразиш, опитват се по някакъв начин да оправят нещата - виж колко хора загинаха по пътищата. Примерно снощи пак са дагинали 4-ма души. Ужас просто! Така че се стягай и спазвай правилника :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва КАТ да следят изкъсо за спазването на правилника, а не някакви мухльовци да ми светкат отзад и да ми секат пътя щото карали Аудита или БМВ-та... знайте ли как ми пука за тях... после тях гледаме по новините залепени като "гербови марки" я на някой стълб, я са смачкали в някой автобус...

Вчера примерно на петте кюшета един тъпунгер се врязва в колоната за наляво, а иска да завива на дясно и тръгва вече с мръсна газ да се прережда... за малко да ме изцапа във вратите отляво, добре че наби спирачките. абе пълен ***!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Войната по пътищата не се пораждат от това че аз съм минал на червено или че съм карал 10метра в насрещното за да не хабя бензин, или че карам с 60-70 вместо с 50 или че съм бил карал в 3 часа през нощта на дълги светлини.

Войната се поражда от това че има някви богати пачаври, който отиват при инструктора и му дават по 500лв за да не карат ни листовки ни кормуване ни БЧК. Поражда се от тея дето все още си мислят че лявата лента е за "най- бързо каране" и дори не им хрумва че може и да не е. Войната се поражда от хората с бързи автомобили, защото когато седиш 40мин в задръстване и си минал 1км, и знаеш че колата ти ускорява бързо няма да пуснеш абсолютно никой да ти се накичи пред тебе. Войната се поражда от това че оня като пие 4 водки и чак тогава се сеща че той трябва да кара, чак когато не може да стане от стола. Като седне да кара пиян не може да кара бавничко и да се оглежда на всякъде, ами дава газ все едно се е уцелил с 1 шот адреналин предварително.

И заради всичко това аз трябва да плащам по високи глоби ли ?

 

ами карай по правилник и няма да плащаш глоби :!:

 

 

в цивилизованите държави е така... можеш да не спазваш правилата , но си плащаш за тази привилегия. Можеш да си паркираш колата на забранено място примерно, но после ще си платиш 100 евро за това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Войната по пътищата не се пораждат от това че аз съм минал на червено или че съм карал 10метра в насрещното за да не хабя бензин, или че карам с 60-70 вместо с 50 или че съм бил карал в 3 часа през нощта на дълги светлини.

Войната се поражда от това че има някви богати пачаври, който отиват при инструктора и му дават по 500лв за да не карат ни листовки ни кормуване ни БЧК. Поражда се от тея дето все още си мислят че лявата лента е за "най- бързо каране" и дори не им хрумва че може и да не е. Войната се поражда от хората с бързи автомобили, защото когато седиш 40мин в задръстване и си минал 1км, и знаеш че колата ти ускорява бързо няма да пуснеш абсолютно никой да ти се накичи пред тебе. Войната се поражда от това че оня като пие 4 водки и чак тогава се сеща че той трябва да кара, чак когато не може да стане от стола. Като седне да кара пиян не може да кара бавничко и да се оглежда на всякъде, ами дава газ все едно се е уцелил с 1 шот адреналин предварително.

И заради всичко това аз трябва да плащам по високи глоби ли ?

 

ами карай по правилник и няма да плащаш глоби :!:

 

 

в цивилизованите държави е така... можеш да не спазваш правилата , но си плащаш за тази привилегия.

 

 

Напълно те подкрепям, smirn0ff. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗАКОНЪТ ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА ВЕЧЕ Е ОБНАРОДВАН ВЪВ ДЪРЖАВЕН ВЕСТНИК!

 

 

За тези от вас, които управляват ППС-та било служебни, било частни и с цел избягване на неприятни диалози с пътните полицаи и още по-неприятни на гишетата на КАТ, ви уведомявам, че във завчерашния брой 51/26.06.2007 г. на „Държавен вестник” бе обнародван голям Закон за изменение и допълнение на Закона за движението по пътищата (ЗДвП). Промените са многобройни и влизат в сила от събота, 30.06.2007 г. Съществените нови положения, които засягат всеки водач на пътно превозно средство (включително велосипед, мотопед или състав от ППС) или всеки пътник или всеки пешеходец, са следните:

 

1. Абсолютно се забранява водач да управлява ППС под въздействие на алкохол, наркотици или други упойващи вещества. Досега се допускаше управление с концентрация на алкохол в кръвта до 0,5 на хиляда.

 

2. Когато в населено място пътна лента е сигнализирана като BUS лента, по нея се забранява движението на други ППС. При нарушаване на забраната санкцията е глоба в размер на 20 лв.

 

3. Изпреварването на моторно превозно средство (МПС) се забранява пред и върху сигнализирана пешеходна пътека.

 

4. Забранява се изпреварването и заобикалянето на трамвай от лявата страна.

 

5. Забранява се навлизане в кръстовище на зелено, ако обстановката ще принуди водача да спре в кръстовището или да възпрепятства напречното движение.

 

6. В жилищна зона се забранява преминаването и паркирането на МПС в паркове, градини и детски площадки извън обозначените за това места.

 

7. През деня, освен мотоциклетите, вече и мотопедите трябва да се движат с включена къса светлина отпред и включена габаритна светлина отзад.

 

8. Слизането и качването на деца до 12 г. от автомобил, спрял на пътното платно, вече може да се извършва само откъм страната на тротоара или банкета.

 

9. Водачът на МПС вече е длъжен да носи и свидетелство за регистрация (талон) на тегленото от него ремарке, както и документ за сключена задължителна застраховка „Гражданска отговорност” на автомобилистите за ремаркето.

 

10. Водачът на МПС е длъжен да поддържа чисти табелите с регистрационния номер, фаровете, мигачите, стъклата и огледалата.

 

11. На водача, собственика или упълномощения ползвател се забранява да предоставя МПС на друг водач, който е неправоспособен или е под въздействие на алкохол, наркотици или други упойващи вещества.

 

12. При пресичане на платното за движение, на пешеходците се забранява да преминават през ограждения от парапети или вериги. При нарушаване на забраната санкцията е глоба в размер на 30 лв.

 

13. Водачите на завиващите ППС са длъжни да пропуснат пешеходците.

 

14. Вече не се допуска на задната седалка на лек автомобил да се превозват допълнително още 2 деца до 7 г. или 1 дете до 14 г. Превозването на деца до 12 г. е забранено на предната седалка, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.

 

15. Движещите се по пътя три- и четириколесни МПС трябва задължително да бъдат оборудвани с обезопасителен триъгълник, аптечка, пожарогасител и светлоотразителна жилетка.

 

16. Промяна в регистрацията на МПС с наложен запор или друго законово ограничение може да се извърши само след отмяна или писмено разрешение на органа, постановил обезпечението, или на друг компетентен орган.

 

17. Шофьорска книжка вече се издава само на лице, завършило основно образование (т.е. VІІІ клас).

 

18. При съставяне на акт за нарушение по ЗДвП, контролният талон (първоначално с 39 контролни точки) се отнема и се връща на водача само след като си плати наложената глоба.

 

19. Не се издава шофьорска книжка, нито неин дубликат, а отнета книжка не се връща до заплащане изцяло на дължимите от водача глоби.

 

20. Временно се отнема шофьорската книжка на водач, който управлява МПС без застраховка „Гражданска отговорност” на автомобилистите – до предоставяне на сключена валидна застраховка.

 

21. Глобата за управление на МПС с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 до 1,2 на хиляда се увеличава – размерът вече е от 200 до 500 лв. (досега беше от 100 до 300 лв.). За същото нарушение водачите с не повече от 2 г. шофьорски стаж и водачите на МПС за обществен превоз на пътници се наказват с глоба от 300 до 600 лв. Когато това нарушение се извърши повторно, наказанието е лишаване от право да се управлява МПС за срок от 1 до 3 г. (досега беше от 6 мес. до 2 г.) и глоба от 1000 до 2000 лв. (досега беше от 200 до 500 лв.). Който откаже проверка за алкохол, се наказва с глоба от 500 до 1000 лв. (досега беше от 200 до 500 лв.).

 

22. Водач, който управлява МПС, без да е залепил в долния ляв ъгъл на предното стъкло валиден стикер за сключена задължителна застраховка „Гражданска отговорност” на автомобилистите, вече се наказва с глоба 50 лв.

 

23. С глоба до 50 лв. вече се наказва всеки водач на МПС, който превозва пътници над определения брой места.

 

24. Драстично се увеличават санкциите за превишена скорост, както следва:

 

а) за превишаване с 10 км/ч глобата е 10 лв., а за превишаване от 11 до 20 км/ч – 30 лв. (досега глобата беше 5 лв. за превишаване до 20 км/ч);

 

б) за превишаване от 21 до 30 км/ч глобата е 100 лв. в населено място и 50 лв. извън населено място (досега при всички случаи глобата беше 10 лв.);

 

в) за превишаване от 31 до 40 км/ч глобата е 150 лв. в населено място и 100 лв. извън населено място (досега при всички случаи глобата беше 20 лв.); за такова нарушение вече има и допълнителна санкция – лишаване от право да се управлява МПС за срок от 1 месец;

 

г) за превишаване от 41 до 50 км/ч глобата е 200 лв. в населено място и 150 лв. извън населено място (досега при всички случаи глобата беше 30 лв.); за такова нарушение вече има и допълнителна санкция – лишаване от право да се управлява МПС за срок от 2 месеца;

 

д) за превишаване над 51 км/ч глобата е 250 лв. в населено място и 200 лв. извън населено място (досега при всички случаи глобата беше 70 лв.); за такова нарушение вече има и допълнителна санкция – лишаване от право да се управлява МПС за срок от 3 месеца.

 

Водач, който повторно превиши скоростта на движение с над 31 км/ч се наказва с глоба 300 лв. (досега глобата беше 150 лв.) и лишаване от право да управлява МПС за срок от 3 месеца.

 

25. При нарушаване правилата за движение назад водачът вече се санкционира с глоба 20 лв.

 

26. Увеличава се глобата (от 40 на 50 лв.) за водач на МПС, който извърши някое от следните нарушения:

 

а) преминава неправилно през пешеходна пътека или покрай спирка;

 

б) преминава неправилно на жълт или червен светофар;

 

в) управлява МПС без светлоотразители или с износени/разкъсани гуми;

 

г) използва мобилен телефон по време на управление, освен при наличие на устройство hands-free;

 

д) не използва предпазен колан или не носи каска;

 

е) неправилно престоява/паркира на пешеходна пътека/спирка/кръстовище;

 

ж) престоява/паркира като втори ред в активна лента за движение до спрели МПС по посока на движението;

 

з) превозва деца в нарушение на законовите изисквания.

 

27. Значително се увеличава глобата (от 20 на 50 лв.) за всеки пътник в МПС, който не използва предпазен колан или не носи каска.

 

28. Глобите с фиш до 50 лв. (при маловажни нарушения) вече се плащат веднага, на място.

 

29. Вече не подлежат на обжалване наказателни постановления, с които се налагат глоби по ЗДвП до 50 лв. включително.

 

30. Снимките, видеозаписите и разпечатките, изготвени с технически средства/системи, заснемащи/записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на МПС, са веществени доказателствени средства в административнонаказателния процес.

 

31. Всички глоби по ЗДвП трябва да се заплащат в 1-месечен срок от влизането в сила на наказателното постановление/съдебното решение или определение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.