Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигател на Фабия 1.4


yohi

Recommended Posts

Имаме Фабия 200 година - 1.4 MPI 68 k.с. Не мога да твърдя със сигурност, но мисля че 60 к.с. няма, най-малкия именно е 68к.с.

Поздрави! :)

http://www.octavia-forum.de/forum/viewt ... =4&t=26942

AZE - 44 kW

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа,има ли разлика между двигателите AUB и BBZ (1.4 MPI 16V 101к.с.) и съответно каква е?

 

Системата за запалване:

"Для этого в вашем Polo с трех- или четырехцилиндровым двигателем

с буквенными обозначениями BBY и BBZ непосредственно на каждой свече зажигания располагается катушка зажигания с интегрированным

каскадом мощности. Искра создается путем прямого зажигания без распределителя зажигания. Электронные узлы заменяют прежний

механический бегунок распределителя.

Четырехцилиндровые двигатели с буквенными обозначениями AUA и AUB работают с трансформатором зажигания (N152) cо статическим

распределением высокого напряжения. В трансформаторе зажигания катушки зажигания и оконечный каскад объединены в один узел.

Каждые два цилиндра (1 и 4, а также 2 и 3) имеют общую катушку зажигания. В парах цилиндров зажигание происходит одновременно. При этом

один цилиндр находится перед рабочим тактом, второй на такте выхлопа.

"

 

Горе-долу по времето когато се сменят AUA -> BBY и AUB -> BBZ (март/май 2002) се прави и отопляема вентилацията на картера - така че и това може да се види като разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези AUA и AUB дали не са с полу-последователно впръскване като Рено Меган? Там се подава по една излишна искра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно!Много съм доволен от отговора за което благодаря!Линка също е страшно полезен,не бях срещал досега така синтезирана информацията!

 

П.С. А май спрямо този 1.4 16V,който обаче е 75к.с.,основно са заложили на променени разпределителни валове и произтичащата нужда от по-добро хранене...Или поне аз така си го обяснявам,предвид това,че двигателите са абсолютно идентични-кубатура,диаметър и ход на буталото,сгъстяване съответно,обаче единия се развърта повече и мощността му е във високите обороти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.