Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигател на Фабия 1.4


yohi

Recommended Posts

Имам познат който мисли да купува Фабия 1.4 2000 г.

Интересува се какви разновидности на двигателите има.

(Не е виждал колата само са му казали че е 1.4 2000г.)

Ако някой знае какви видове двигатели с обем 1.4 има във Фабия ще съм благодарен да го сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единят от тях е 16 клапановия който е 101 коня. слагат го на Полото и такива са голяма част от полицеските, Ако съдим по тяхните коли .... достаяк двигател е тия карат винаги на макс.

в ауто датата има за тоя двигател 1.4 16 в 2 разновидности а за нормалния има 5 разновидности. няма смисъл да преписвам от там данни може и сам да ги погледнеш или приятеля ти.

 

лични впечатления от тия двигатели нямам, никога не съм се качвал и карал такава фабия, но бих се спрял на тоя дето е 101 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сигурност не е 16 клапанов.

а какви са буквените означения на тези двигатели.

за да търя по разни програми или справочници

 

едит:

в ауто датата има за тоя двигател 1.4 16 в 2 разновидности а за нормалния има 5 разновидности. няма смисъл да преписвам от там данни може и сам да ги погледнеш или приятеля ти.

ще погледна - благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми моя е 1.4 МПИ, и доколкото знам е 75коня. Поне така ми казаха на Елкон-а.

Никъде обаче, не пише, че е вентилирана. Какво мислите по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми моя е 1.4 МПИ, и доколкото знам е 75коня. Поне така ми казаха на Елкон-а.

Никъде обаче, не пише, че е вентилирана. Какво мислите по въпроса?

Какво искаш да кажеш с вентилирана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми моя е 1.4 МПИ, и доколкото знам е 75коня. Поне така ми казаха на Елкон-а.

Никъде обаче, не пише, че е вентилирана. Какво мислите по въпроса?

 

 

не е 75 а 60 или 68

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми моя е 1.4 МПИ, и доколкото знам е 75коня. Поне така ми казаха на Елкон-а.

Никъде обаче, не пише, че е вентилирана. Какво мислите по въпроса?

Какво искаш да кажеш с вентилирана?

 

Вентилирана - 16 вентила, слабо вентилирана - 8...:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двигателите слагани според ауто датата на фабия 2000 година с обем 1.4 са :

 

АМЕ >68коня >1999-03

AQW >68 > 2000-03

ATZ >68 >99-00

AZE >60 >00-03

AZF >60 >00-03

 

16 valve

AUA >75 >99-02

AUB >100 >99-02

 

AUB го водят тука 100 коня ама можеби защото главното нещо е колко киловата е и от там в разлика в превръщането и закръглянето може да се получи +/- 1 магаренце

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тия едно-две магаренца се отразяват доста кофти на данъците :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

corropt- благодаря ти

аз нещо не успях да пусна Аутодатата

 

А тия едно-две магаренца се отразяват доста кофти на данъците :mrgreen:

обсъждахме го това

от 102 нагоре вкл. е значителната разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДВГ под 75 коня, бяха домашно производство на Шкода. Над 75 са ДВГ на VW. Общо взето всички са много добри. Имам служебна Фабия с 68к.с. и дърпа много добре.

 

corropt, да допълня 16-valve 74kW вече са BBZ.

 

Tafkata, на никоя не пише, че е "вентилирана", но означението на задния капак на табелката MPI(Multi Point Injection) означава това. При по-мощните изписват само броя на клапаните: 16V - черно 55 kW и 16V - червено 74 kW.

Тази дето е 68к.с., няма декоративен капак на двигателя и инжекторите се виждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДВГ под 75 коня, бяха домашно производство на Шкода. Над 75 са ДВГ на VW. Общо взето всички са много добри. Имам служебна Фабия с 68к.с. и дърпа много добре.

 

corropt, да допълня 16-valve 74kW вече са BBZ.

 

Tafkata, на никоя не пише, че е "вентилирана", но означението на задния капак на табелката MPI(Multi Point Injection) означава това. При по-мощните изписват само броя на клапаните: 16V - черно 55 kW и 16V - червено 74 kW.

Тази дето е 68к.с., няма декоративен капак на двигателя и инжекторите се виждат.

 

 

Това не е така семейната е АМЕ и си има капак на двигателя, и отзад е MPI

Като в момента е на газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи последно моята колко коня е? Има декоративен капак на двигателя, но доколкото знам на тези които са 16 винтила МПИ, им пише или отзад на багажната врата или на самия капак върху двигателя. Да вема да напрая снимки и да сложа, та да видим и аз с какво двигателче съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tafkata >> абе колега сам виждаш колко модела двигатели има ние от къде да знаем с кой ти е колата. казваш, че ти е 75 коня значи двигателя ти е AUA 16клапана. друг 75 коня слаган на кола като твоята НЯМА. ако не си сигурен за конете казваш, че си 16 клапана значи или 75 коня или 101. какво толко му мисли и аз незнам.

 

колегата ikonoma много правилно ти го е написал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички двигатели 1.4 си работят много добре. Този дето е 74 kW, VW го използва повече от 10 год, а наскоро четох, че са го форсирали с турбо до 140 к.с. и ще го монтират на Туарана. Коли от различни години на производство имат различни означения на табелите. За фейслифта за 1.4 ДВГ отзад пише само 16V, с различен цвят, за двата типа ДВГ.

 

Tafkata, отвори багажника и повдигни мокета. Отдясно на мястото за резервното колело е залепена хартиена лепенка, на която пише, както kW, така и модел, модификация, номер шаси, цвят + код на цвета, както и оборудването като кодове. Същата лепенка е залепена в началото на сервизната ти книжка.

 

momo, колата е без декоративен капак на ДВГ, а той е АМЕ. Изглежда както ДВГ на Фелициите. Различни години на производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами той си е сащия като на фелицията, с верига и като се охлаби - започва да претриса и да хар4и повече

но пак е супер за газ, много върви и много харчи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази дето е 68к.с., няма декоративен капак на двигателя и инжекторите се виждат.

 

Не е така моита е 1,4МПИ - 68к.с. дв. АМЕ и има капак на които има изписамо МПИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Имаме Фабия 200 година - 1.4 MPI 68 k.с. Не мога да твърдя със сигурност, но мисля че 60 к.с. няма, най-малкия именно е 68к.с.

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.