Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти


mecho_klecho

Recommended Posts

Добър ден знам че ми е рано да мисля за такива неща и че има много такива теми но никъде не намерих това което ми трябва.

 

Интересувам се от чертеж или скица на фланци за джанти за Шкода 120Л поне приблизителни аз ще си сваля точните размери от главината и джантите които съм си харесал.

 

Питам защото работя в машиностроително предприятие и имам достап до всякакви машини и инструменти и бързам да направя докато имам достъп до тях.

 

Мерси за съдеиствието предварително и се извинявам за темата но наистина не намерих нито чертеж нито скица, също така ми стига и снимка с някакви приблизителни рамери. Отново благодаря за съдеиствието предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъде имах - дано ги намеря!

 

Нали все пак няма да караш над 40км/ч ако си сложиш такива!!

 

Жалко че нямах фотоапарат последната седмица. В сервиза докараха едно BMW за смяна на гуми. Поради спиране на тока нищо не свършихме. След час дойде за колата - върнахме го за следващия ден. На първия завой предното ляво колело падна (не сме го пипали) и канари кит се пръснаха по асфалта. Болтовете към фланеца бяха като отрязани. Не мога да си обясня как идвайки от Варна нищо не му се беше случило и изведнъж се разпадна. Махнахме фланеца и му сложихме едно резервно търкалце 125 - а бе комедия. Чудя се дали е умора на материала или какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих някоя друга снимка из интрнет и предполагам как трябва да се направят само трябва да си сваля размерите на джантите които съм си харесал, и ще пусна снимки на чертежите белкем някои ми каже дали съм на прав път, и да ме посаветвате малко за материала защото в работата разполагам предимно с нераждавеика може би ще станат малко тежки, но незнам колко ще ми вземат за алуминии, а и тои е мек и по-лесно се пука от нераждавеиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че трябва да е нещо подобно ако някои знае да каже дали съм на прав път.

 

ФЛАНЕЦ

 

 

Размерите на делителните окръжности не съм ги измерил още но не те ме интересуват, интересувам се за другите теща. и ако може да ми каже някои от опит приблизителната дебелината на фланеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега на прав път си ама като го гледам тоя чертеж, не е от най смислените дано по него не правиш нищо. половината размери ги няма това предполагам ще го оправиш ама дупките за джантите са ти на една окръжност което ще рече че междуболтовото разстояние си остава. защо не го направиш едната окръжност да ти е на 4х130мм а другата да ти е на 4х98 или 4х 100 мм. по точи начин минаваш на едни от най популярните размери и може да си намериш лети джанти на по приемливи цени. за фланците за размер може да помолиш 'odin' ili 'rapid' колегите са с фалнци и ако могат може да ти кажат размерите. виждал съм и чертежи с размери по нета ама не мога да ти дам линк. пускана е тама и преди и там ги имаше.

 

за мен няма смисъл да правиш фланци който само ти изнасят гумите настрани и пак ще си бъдеш със същото междуболтово разстояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, но ако се вгледаш се вижда че са две делителните окръжности просто не съм измерил размерите на джантата която съм харесал затова не съм им сложил и размери.

 

И още един въпрос фланеца с големината на главината ли е, по-малък по-голям, защо, има ли опасност да опира някъде, подскажете ми за неща на които да обърна внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето тука малко теми който незнам дали си прегледал:

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 0%ED%F6%E8

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 0%ED%F6%E8

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 0%ED%F6%E8

 

има и още доста, в тоя последния погледни мнението на TXL той не е библиотекара на форума :mrgreen: това беше майтап де, ама той е в час с чуждите сайтове и има всякаква информация. Има линк към фланци за джанти като чертежа е на аутокад.

 

дали е по голям или по малък май мнението е на човека който изработва. според мен трябва да е колкото може по малък обаче да е здрав което не знам как ще го изчислиш. Както се казва трябва да е необходимо и достатъчно >> да не е по голямо от нужното но да не се сцепи ако е много малък.

 

пп. верно че са 2 окръжност не им обърнах внимание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният не го бях виждал и чертежът ми помогна много, определено не мислех че е толкова дебел но щом се налага ще го правим колкото са казали. сега ще си пречертая фланеца и утре ще видя колко ще ми излезе като цена.

 

Мерси за помоща ако някои друг има да каже нещо нека каже бих искал да чуя мненията на всички които имат такива по темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tака като гледам няма да са от нераждавеика фланците че идва 74 лв броиката само материала, най-вероятно ще са чрни и след това ще ги пръснем с някаква боя.

 

А ако някои иска чертеж които не е AutoCad (не всеки го има) ето чертеж "Фланец" , чертал съм го по старият като размерът Ф62 зависи от джантата която слагате и Ф100 на делителната окръжност е също в зависимост от новата джантата, смятам че на които и стругар да дадете чертежа ще може да се справи поне нашият каза че няма проблеми.

 

П.С. Чертежът не е на работящ фланец не съм го изработил още може и да се наложат промени в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четежа е повече от добър. Браво. Ако знаеш аз каква драсканица занесох на стругара и той пак успя да се справи ;)

Мойте фланци са 25мм. дебели и нямат издатъчен отвор на който да се крепи джантата като махнеш болтовете.Изработен е от черно желязо, но няма проблем вече 2 години карам с тях.Има малко тресене когато караш с висока скорост но се получава чак след 135-140км/ч. пък аз избягвам да карам 21 годишната си кола с такива скорости ;)

Определено това е най-лесния вариант да се сложат лити джанти на шкода.Аз лично то 4-5 години си търся оргинални джанти 4/130, но няма.

 

Това е от мен Успех

и да направиш снимки

ето една от мен

normal_djanti0005.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за снимката, а що се отнася до снимки на моите фланци сигорно ще мине месец два, че сега се охарчих по колата и ще трябва малко време да събера пари за джанти но ще направим стига да станат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите фланци са с дебелина 25 мм и нямат центровъчна издатина. Съвета ми е да вземеш по-дебел материал, примерно 35мм, за да си направиш издатината за лягане на джантата 10 мм. Ще ти е доста от помощ, най-вече при монтаж на предно колело. Пък и тази издатина ще предотврати каквото и да е биене при каквито и да е скорости. Преди да направиш фланците си купи джантите или поне бъди сигурен какви ще вземеш, за да знаеш колко дебела да я направиш центровъчната издатина. За да не ти се налага в последствие да я престъргваш или да използваш втулки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.