Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

до кога се плаща данъка за МПС


Recommended Posts

вчера ме спират полицай и ми обясняват, че нямам платен данък за 2007 година. Аз им обясних, че мога да си го плащам до края на годината когато си искам. Те ми казаха, че е до края на Март.

След кратък спор и пазърлък и обяснение от моя старана да не ми губят времето и че не ми се говори с тях си тръгнах без акт рушвет и тн.

 

въпроса ми е до кога се плаща тая данък. Допускам варянта, че ако е било найстина до края на Март нямаше да ме пуснат да си ходя ей така. Предполагам са надявали аз да не знам до кога се плаща и да се започне със заплахи, че ще пишат акт и после обяснение, че може за 10 лв да ме пуснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка се плаща до края на март,както са ти казали.След този период се начисляват лиххви. :evil: За неплатен данък не могат да ти пишат наказателно постановление.В тяхната компетенция е годишният технически преглед, застраховката,оборудването на автомобила и техническото му състояние. За неплатения данък ще се сетиш сам ,когато трябва да минеш на годишен технически преглед или покупко продажба на колата ,смяна на талон и номера. Отговорността за неплатен данък я търси служба по"МЕСТНИ ДАНЪЦИ И ТАКСИ" ,а катаджиите само са те подсетили,или както казваш ти, са те клатили за десетачка. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До края на март го плащаш с 5% намаление, ако го платиш целия. До тогава има възможност да се раздели на две равни вноски. След тази дата можеш да платиш само целия данък и то без отстъпка. Инфото е 100%(майка ми работи в Данъчна служба). Най-често като краен срок за плащане на данъка на МПС се явява датата, на която трябва минеш преглед на колата. Там изискват да имаш платен данък за текущата година за да те пуснат(но това май е само по закон - поне на мен не са ми искали квитанция за платен данък като минавам преглед!)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да мерси за разяснението!

 

аз знам че крайния срок е до когато мина технически преглед и това им го казах ама те си знаеха своето! Там където си ходя на технически преглед искат платен данък за разлика от всичко останало на което не обръщат внимание.

 

До края на март го плащаш с 5% намаление, ако го платиш целия. До тогава има възможност да се раздели на две равни вноски.

 

тоя данък като се сметне колко е стара колата не е повече от 10 лв :mrgreen: и на 10 лв 5% и на 2 вноски >> хахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15.60лв. беше данъка на моята кола. За периода, в който е произведена тя и при липсата на катализатор, данъкът е по 0.30лв. на конска сила или 52х0.30=15.60лв.

Поздрави!

П.С. При наличието на катализатор данъкът пада наполовина - на новата си кола имам и си е прилично намаление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито имат право да ти искат квитанцията полицаи, нито си длъжен да си я носиш. Явно са действали на принципа "ако мине номера". Кво да ги правиш - мизерници, ама нали и те трябва да ядат.

По принцип последните години сроковете за плащане варираха, някъде от около май го приемаха миналата година, а тази година до края на април с отстъпка, иначе на две равни части, до април и до септември, като в този вариант отстъпката отпада. А и като не си го платиш, лихвата е солидна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже имам спомен от листовките от едно време че не си длъжен да носиш документ че си платил данък. Логиката е че като отидеш за гражданска или технически трябва да ти го поискат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже имам спомен от листовките от едно време че не си длъжен да носиш документ че си платил данък.

 

Точно така. На листовките преди почти 2 години ми се падна същия въпрос - квитанцията за данъка не си длъжен да я носиш, защото не е изискуема при проверка на документите на водача и колата. Добре е да знаем правата си :) . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.