Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Досипване на Масло за Двг.


kukumitcin

Recommended Posts

Даже ти си пускал темата

 

някой неща се правят по 2 пъти за да се затвърдят знанията!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже ти си пускал темата

 

някой неща се правят по 2 пъти за да се затвърдят знанията!!!

[-X Просто, когато няма какво да прави, го прави тук.Затова се дублира темата. :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-хубаво сложи някакво полусинтетично, вискозитет 10W40 и спецификация SL по стандарта API. Последните години аз съм слагал Motul, Elf и GM и не са ме разочаровали.

А с търсачката се открива още доста по темата за маслата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега, полу-синтетика на кола произведена през ХХ-ти век.... :?:

 

Ако иска по-хубаво, и ако маже да си го позволи финансово - защо не? Всички коли, които съм карал и поддържал, са били от ХХ век, но колкото по-хубаво масло им слагам, толкова по-добре работят. Качеството на маслото има огромно значение за двигателя - този на оранжевата Шкода, дето я блъснах скоро, все още е с компресия към 10.5 - при основен ремонт, правен през далечната 1995 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Арал Мулти Еластик 15W-40. Страшно доволен съм от него. Приблизително 10 лв е литъра.

 

П.П. Ти за "доливане" ли питаш или за "смяна" на маслото? Щото ако ще доливаш само, по-добре си вземи същата гнусотийка дето си сипвал (Пристата), че май не е много добре да мешаш няколко вида масла.

 

И не смесвай минерално (15W-40) с полусинтетика (10W-40) :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a Castrol ili Total?

 

Ти питаш за масло, аз ти отговарям върху коя марка имам конкретни наблюдения и от коя съм доволен. :roll: Избора в крайна сметка е твой.

Също така изобщо не ми е ясно, защо тази тема я дискутираме за втори път, при положение, че вече си задавал същите въпроси, на които ти се отговори веднъж, а сега аз и колегите ти отговаряме повторно. Очевидно corropt и biser.or са прави в предположенията си, че или "затвърждаваш знания", или нямаш какво да правиш :mrgreen: . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключвам тази тема.

Voodoo преди да питаш пробвай да потърсиш във форума. Нищо няма да научиш ако за всичко питаш наготово. Поинтересувай се малко за спецификациите на моторните масла и поне разбери какво означават означенията от типа 5W30, 15W40. Тогава ще разбереш кои стават и кои не.

 

Изобщо не пиши безмислици само защото нямаш какво да правиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.