Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпрос за катализатор


Recommended Posts

Моята каручка има ли катализатор :roll: по талон излиза-Н

 

 

Система выпуска (соотв. требованиям, констр. особ.).

A - R 83.01.A

F - US83, EEC 93/59, R83.01B, 94.12

G - используется нерегулируемый катализатор

H - R83.01.C, EEC 93/59, 94/12, US83

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що питаш нас , като на тебе ти е по - лесно да залегнеш под каручката и ако видиш една странно обло гърне и после второ под седалките значи имаш , ако е само едно - нямаш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е катализаторът ти!!! Аз работя в тая свера бих те посъветвал да ме послушаш: Махни катализарора и на негово място сложи резонансно гърне!!! Ще питаш защо! Защото катализатора има живот МАКСИМУМ 150к твоята ги е прескочила с двата крака!!! Резултат: запушване на катализатора оттам изгорелите газове не могат да излизат безпроблемно,връща ги в двигателя!

Последствия: духа гарнитури, къса меки връзки, а може и понагоре да отиде недай си боже да ти духне някоя гарнитура по двг-то

Странични ефекти: Спъване на колата (то става постепенно и за това е почти незабележимо :!: ) качване на разхода, нарушаване нормалната работа на двг-то, застрашава живота на останалите гърнета!!

 

Човече земи го махни ще усетиш разликата още на първото ти спиране на бензиностанция!!! Ако отидеш при някой, който се занимава специялно с ауспуси и му обясниш, че искаш да ти отстрани катализатора-знае какво да направи и той ще ти каже същото , което ти казвам и аз ;)

 

ПОЗДРАВИ и пиши после какво си направил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На Vectra-та го махнат на 180к и беше като нов. Така че не бързай с махането. Ако не ти грее, харчи и най-вече не ти смарди на сяра не го пипай!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR той е бил като нов, но дали н е е сменил цвета??? Ако е изглеждал като нов цвета трябва да бъде снежно бял! Махни катализатора- товариш си двг-то!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни катализарора и на негово място сложи резонансно гърне!!!
- За всичко друго съм съгласен, но защо да слага на негово място резонаторно гърне, вместо една обикновена тръба, която може да бъде набита и в изкорубения катализатор?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни катализарора и на негово място сложи резонансно гърне!!!
- За всичко друго съм съгласен, но защо да слага на негово място резонаторно гърне, вместо една обикновена тръба, която може да бъде набита и в изкорубения катализатор?

За камуфлаж ли? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

и най-вече не ти смарди на сяра не го пипай!

 

Поздрави

аз не съм много вещ по катализаторите,но не трябва ли да мирише отвреме-навреме на сяра , което означава че работи? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махай-не махай.Работи -не работи.Аз питах имам ли катализатор или не.Как да разбера това нищо което е там дали е катализатор или просто някакво гърне. :roll: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТОС а няма дизелова Фелиция , която да има само две гърнета , като те са два видя - единия е пасивен и върви заедно с двуцевката , а другия е с ламда контрол и се явява междинно гърне / демек със сглобки / , а твоята що е само с две гърнета ... мммба ли го :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни катализарора и на негово място сложи резонансно гърне!!!
- За всичко друго съм съгласен, но защо да слага на негово място резонаторно гърне, вместо една обикновена тръба, която може да бъде набита и в изкорубения катализатор?

 

Защото има вероятност да се появи неприятен кънтящ шум(резинанс), като на празно помещение! Този шум се елиминира с това резонансно гърне!!! Да много слагат тръба в катализатора като го изтърбишат, или само тръба-въпрос на лична преценка!

 

ОФФ: Viktor_ кажи междудругото колко пари ще ми излезне газова уретба(без монтаж) за Фелиция (1.3MPI) , че заглеждам една а тя няма газ ( а бензина е 2лв. :cry: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето за това нещо става въпрос.показвам ги от двигателя назад

 

9756_269.JPG

9757_284.JPG

9758_296.JPG

 

 

за първото се чудя дали е катализатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото е катализатора ти (bosal) , второто е средното ти гърне (тип резонатор) и последното е същинско ауспуь (задно гърнр) :D Надявам се да съм бил полезен!!!

 

ПС днес прегледах подробно един много точен и много дословен каталог за ауспуси и Felicia 1.9D във всичките и варианти и модофикации, генерацията и включва т.нар. катализатор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.