Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Призив- относно високите цени на горивата!


Skoda_Estelle

Recommended Posts

Опел клуб:

http://www.opelclub-bg.com/forum/index. ... opic=26219

Ауди клуб:

http://audibg.com/index.php?showtopic=2 ... ntry278072

Бмв клуб:

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... sc&start=0

Трабант и Вартбург:

http://2tpower.com/forum/viewtopic.php?p=37480#37480

 

Мисля че след като сме обединени от една идея- "автомобилът", мисля че може да си подадем по едно рамо. Всичко пише в по-горните теми на колегите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че това е хубава идея но както спомена един друг колега от форума на Опел, колко човека има които ще го направят. 1000, максимум 2000. За да има ефект при това движение поне в София трябва да го направят поне 200 000. А това трябва да стане най-малко като се организира един от форумите, напише писмо до всички медии, те веднага ще публикуват че на 31.06.2007 примерно всички с частни автомобили няма да зареждат и така ще може да се захапят повече хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че това е хубава идея но както спомена един друг колега от форума на Опел, колко човека има които ще го направят. 1000, максимум 2000. За да има ефект при това движение поне в София трябва да го направят поне 200 000. А това трябва да стане най-малко като се организира един от форумите, напише писмо до всички медии, те веднага ще публикуват че на 31.06.2007 примерно всички с частни автомобили няма да зареждат и така ще може да се захапят повече хора.

 

Напълно съм съгласен с теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медиите му е майката!!! Ако може да се прати писмо от името на всеки автомобилен клуб че на еди коя си дата няма да зарездаме и т.н. Може да има успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нека тези които са по отдавна в този форум и имат каквито и да е връзки с други форуми да осъществят такава. Нека момчетата от Опел направят писмото и всички други форуми ще се присъединят несъмнено. А да се появи по всички вестници че на някоя си дата всички членове на поне 15 форума ще протестират мисля че ще предизвика сериозен медиен отзвук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен първо трябва да се обединят поне няколко официални клуба - по този начин пред медиите ще се покаже, че сте единни. Ако всеки клуб прати по отделно - не е добре. Трябва 1 протест, който да е общ и да идва от името на всички.

 

И още нещо. Може да направите блог с форум вътре, който да е само за протеста и в който да влизат хора от всички клубове. На него е ще можете да координираяте действията си, а също и да пишете актуална информация. Изпращам линк към един подобен блог: www.priziv.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo, къде го намери този бензин под 1 евро, че не мога да се сетя?

 

А за нашия, че бил 1/2 вода - замисли се дали наистина е така или може би това е поредната глупост :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Гърция специално, бензина им до границата е по евтин от БГ.

 

Абе хора вие сериозно ли мислите, че ако бойкотирате бензиностанцийте и ще ви свалят цената на бензина? Щото те и пенсионерите редовно си протестират, обаче май на никой не му пука от това.

Като гледам трафика в Сф и си мисля, че даже бензина е твърде евтин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Гърция специално, бензина им до границата е по евтин от БГ.

 

Абе хора вие сериозно ли мислите, че ако бойкотирате бензиностанцийте и ще ви свалят цената на бензина? Щото те и пенсионерите редовно си протестират, обаче май на никой не му пука от това.

Като гледам трафика в Сф и си мисля, че даже бензина е твърде евтин.

 

даже си мисля, че при едно намалено потребление според пазарния механизъм цената на горивата ще се качва - нали точно това става с цената газта през зимата, когато на газ по-трудно се пали и затова по-малко се използва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали точно това става с цената газта през зимата, когато на газ по-трудно се пали и затова по-малко се използва?

 

май Марто(тини) обясняваше, е разликата в цената е заради различното количество на пропан и бутан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Гърция специално, бензина им до границата е по евтин от БГ.

 

Абе хора вие сериозно ли мислите, че ако бойкотирате бензиностанцийте и ще ви свалят цената на бензина? Щото те и пенсионерите редовно си протестират, обаче май на никой не му пука от това.

Като гледам трафика в Сф и си мисля, че даже бензина е твърде евтин.

 

даже си мисля, че при едно намалено потребление според пазарния механизъм цената на горивата ще се качва - нали точно това става с цената газта през зимата, когато на газ по-трудно се пали и затова по-малко се използва?

 

 

Май пазарния механизъм не ти е съвсем ясен.

На един "съвършенно конкурентен пазар" (такива разбира се няма но това е презумция използвана в икономиката в името на успешния анализ) пазарното равновесие се намира в точката в която се пресичат кривите изобразяващи търсенето и предлагането. Намаляване на търсеното количество неизменно води до преместване на равновесната точка в посока надолу - т.е. понижаване на цената.

намаляването на търсеното количество се изобразява като преместване не на цялата крива на търсенето, а като преместване по нея (разбира се в посока понижение).

 

Т.е. Извода от цялата тази работа е, че при понижаване на търсенето и запазване на същото предлагане на пазара (същите производствени мощности) неизменно се стига до установяване на равновесие с по ниска пазарна цена.

 

Нормално е да приемем, че пазара на горива се подчинява на пазарния механизъм заради силно развитата конкуренция (големия брой бензиностанции) и до голяма степен хомогенното разпределение и на самите обекти и на цените на горивата в тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че това е хубава идея но както спомена един друг колега от форума на Опел, колко човека има които ще го направят. 1000, максимум 2000. За да има ефект при това движение поне в София трябва да го направят поне 200 000. А това трябва да стане най-малко като се организира един от форумите, напише писмо до всички медии, те веднага ще публикуват че на 31.06.2007 примерно всички с частни автомобили няма да зареждат и така ще може да се захапят повече хора.

 

Даа, точно така, това е ... БГ, всеки вика, е.и му майката, само моя глас нищо не значи. За каквото и да е, манталитет комплексарски...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазарна икономика , конкуренция - тва са неща , които не са присъщи за нашия пазар ... един производител / Нефтохим - Бургас / и трима дилъри - ОМВ , Шел и Лукоил и какви ценови политики търсите и каква конкуренция като те мирно и тихо си съжителстват и си се разбират кой днес ще е с най - ниска цена , защото досега празна бензиностанция не съм видял ;) , а в страни като Унгария , Чехия има по 6 - 7 вериги бензиностанций , който наистина взаимно се конкурират и клиентите печелят ;)

П.П. Така стана с кабеларките , сега сега се изкупуват и малките интернет мрежи и познайте кой ще яде дебелия бахур :evil: Убава работа , ама българска ... абе ние ще си лаеме , ама цените ще си растат :evil:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo,бях миналото лято в Сърбия. Бензина (95 октана) беше на цена между 49 и 50 динара. На места имаше и разни "смески" по 48, но риска не си заслужава.Евродизела беше 43 динара, а газ чух, че се намира точно на 1 място в Белград (по пътя никъде не видях газостанция) :mrgreen: . Така, че наистина си прав, че е по-евтино (33 динара са приблизително равни на 1 лев). Изпускаш обаче, че там 99 % от бензиностанции са Югопетрол (поне на мен те не ми вдъхваха доверие :? ). По пътя за Белград видях само едно ОМВ и нито един Шел. Така че, може би и това оказва влияние.Също така и факта, че специално там стандарта на живот май е по-нисък от нашия :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля че един ден стачка няма да стресне никого. Още повече че и доста хора не могат да се позволят да не зареждат цял ден. Как го виждате маршрута София-Варна на газ или бензин без зареждане? А я сега си представете служебна кола която трябва да върти цял ден в София! Не става :(

Колкото до стачките - в Англия стачкуваха. Дори блокираха Лондон, дано не сте забравили. И? Нищо. Останаха си с най-скъпото гориво в Европа...

Относно качеството на горивата можем много да си говорим. Shell VPower има до Австрия и след това няма. Дали е добър или не е лично мнение на всеки. На мен Шкодата (120ката) ми гаснеше с всякакъв Шел. Затова и не сипвам от там. Останалите - според зависи. Аз имам едни предпочитания, друг други (включително Шел). Въпрос на усещане. Аз лично не съм усетил кой-знае каква разлика между нашите горива и тези в Европа. А не е като да не съм ги пробвал :mrgreen: Единствено на газ след едно зареждане в Германия ми даде разход 6.5 по магистралите което беше безумно малко. Но там имам съмнения че клапана на газта просто не беше затворил на време...

За водата - смешно е. Който има поне малко понятие от химия знае че петролните продукти са по-леки от водата (не случайно разливите не потъват!!!). А по-важното е че не се смесват с вода! И всеки, ама всеки, резервоар ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е на дъното си с вода. Нарича се водна риза (ако не се лъжа). И не случайно след зареждане на бензиностанцията с гориво известно време не сипва - за да се утаи. Така че престанете с глупостите как се разрежда гориво с вода.

 

Айде стига толкова че написах роман :)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сърбия безна е 80динара което е най 1евро или 1лв едно от 2те

но дори да е 1евро пак е по евтино :lol:

 

В такъв случай или е поскъпнал 2 пъти за една година, или аз съм гледал по небесата(по-вероятно е второто всъщност) :oops: . Все тая. 80 динара е евро и малко ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали точно това става с цената газта през зимата, когато на газ по-трудно се пали и затова по-малко се използва?

 

май Марто(тини) обясняваше, е разликата в цената е заради различното количество на пропан и бутан

 

Много си прав 40/60 и 50/50 /лятна-зимна/ от там идва проблема с вървежа и разхода. Обаче има едно НО газта е отпадъчен продукт от производството на пластмаса предимно полипропилен за нефтохима. Цената и трябва да е нищожна но спекулата е голяма. Бургазлии трябва да са виждали как гори над комина особенно като имат непродадена газ. Обаче политиката е изгори я, но не сваляй цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука сигурно ще ме оплюят доста хора, ама според мен при онзи НЕЯСЕН протест на таксиджиите никой не разбра за какво се борят и доста хора ги намразиха още повече, а ако бяха поискила по-ниски цени на горивата много хора щяха да ги подкрепят !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефект от нищо няма ,защото никога не сме единни!!! Няма смисъл от това да лаем само. :evil: Според мен за да има ефект ,трябва да има изцяло национално обединение на този протест ,което е невъзможно. :evil: Проблема според мен не е в цената на горивата ,а в мизерните заплати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adrian_m>> не виждам за какво ще те оплюе някой това е цялата истина!

 

спред мен от 1 ден незараждане няма да има никакъв смисъл. На мен като ми трябва гориво, днес няма да заредя ама утре ще заредя двойно. ако 100% не се зарежда даден ден на дадена бензиностанция(а призива е за всички бензиностанции) този ден ще има оборот 0лв ама следващият ден ще е двоен оборота. В тоя ред на мисли съм сигурен, че никой няма да обърне внимание на подобен протест

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adrian_m>> не виждам за какво ще те оплюе някой това е цялата истина!

 

спред мен от 1 ден незараждане няма да има никакъв смисъл. На мен като ми трябва гориво, днес няма да заредя ама утре ще заредя двойно. ако 100% не се зарежда даден ден на дадена бензиностанция(а призива е за всички бензиностанции) този ден ще има оборот 0лв ама следващият ден ще е двоен оборота. В тоя ред на мисли съм сигурен, че никой няма да обърне внимание на подобен протест

 

пpедваpително се застраховам защото повечето мнения се оплюват тук.

иначе по темата-напълно съм съгласен с мнението ти. същото ще бъде и ако сменяме бензиностанциите. един ден едните са на загуба, в друг-на двойна печалба.

проблема е че сме в безизходица. Почти всички вкарват гориво от едно място- Нефтохим и е нормално да държат такива цени. Ако имахме по-добър градски транспорт може би щеше да има смисъл да не зареждаме цяла седмица.

Преди време ако не се лъжа имаше подобен протест уж всенароден срещу мобилните оператори. Изключваха се GSM-ите за по 5 мин ама това го правеха 1 на 100 и ефекта беше нулев. Цените паднаха защото мобилните оператори са с различни собственици и всеки предлага собствено разработена мрежа и се предлага избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.