Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Резервоар на Октавиа1 колко Литра?


Chocho

Recommended Posts

Здравейте...Та преди малко си мислех колко литра ми е резервоара на

Октавията :) И така никъде не намерих информация...в сайта не можах да открия а и в книжката не намерих!

Та Колко Литра е резервоара?

 

ПОЗДРАВИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Начина е да си поръчаш с 9 литра по-голям резервоар. Но от ЕТ ми казаха че ставало само за варианта 4х4 и аз се отказах да го поръчвам.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

конкретно за неговата(която беше моя) има начин да събере повече като се обезвъздуши. само че не помна как става.

 

Като се напълни до горе се натиска бутончето/клапата (бута се напред), което се намира в лявата част в гърловината на резервоара. Започва да се чува едно леко свистене от излизащият въздух. Не знам до колко е превилно да се налива съвсем догоре, тъй като при напълване до горе без обезвъздушаване, при затваряне на резервоара, самата капачка е направена така, че да бутне леко бутончето/клапата и да обезвъздуши малко системата, като отгоре остане въздух...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

конкретно за неговата(която беше моя) има начин да събере повече като се обезвъздуши. само че не помна как става.

 

Като се напълни до горе се натиска бутончето/клапата (бута се напред), което се намира в лявата част в гърловината на резервоара. Започва да се чува едно леко свистене от излизащият въздух. Не знам до колко е превилно да се налива съвсем догоре, тъй като при напълване до горе без обезвъздушаване, при затваряне на резервоара, самата капачка е направена така, че да бутне леко бутончето/клапата и да обезвъздуши малко системата, като отгоре остане въздух...

 

 

да така е но имаше и атмосферни условия при които може да се прави това( не съм сигурен на топло или на студено време). иначе ако я напълниш и тръгнеш веднага на път не мисла че ще има проблеми(освен да се сцепи резервоара друго няма какво да стане)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На почти всяка бензиностанция като кажеш "до горе" и те се сещат сами :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На почти всяка бензиностанция като кажеш "до горе" и те се сещат сами :mrgreen:

 

 

не ги оставям такива интелигенти да се сещат каквото и да е било по моита кола. :idea:

се пак пове4ето от тях нямат и основно образование.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но са сипвали гориво толкова колкото ти няма да сипваш в три последователни живота :mrgreen:

Иначе си прав - на вълка врата му е дебел щото сам си върши работата.... Ма мен ме мързи :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да определено няма да ги настигна по точене, но и те мен по изхарчване. просто казано в повечето случаи попадаш на някои 18-20год които никога не е карал кола и резултата може да е грозен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.