Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с бензиномера


marvel

Recommended Posts

Надявам се да не ми се сърдите но става въпрос за Лада. Та проблема ми е следния - бензиномера не отчита а когато колата е в движение стрелката се разхожда по цялата скала. Някой ако е имал подобен проблем ще го помоля да сподели. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извади сондата и мери съпротивлението с мултицет, като движиш поплавъка от едното крайно до другото крайно положение. Ако се изменя линейно, т.е без да нараства, а след това да намалява я връщаш обратно в резервоара и сменяш уреда на таблото. Ако не - сещаш се какво трябва да направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Някой "майстор" май е свалял резервоара и е забравил да постави "масата".....А може и да е скъсана! Това е един бял кабел с черни полоси по него, който завършва с една медна правоъгълна обувка с отвор 5 мм. Захваща се за една от гайките, които държат плочката на сондата. Другият край е на маса към купето.

Като се движиш и ти идва "маса" от местенето на кабела, за това и ти бяга стрелката наляво-надясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова сонда е 8-10 лева. Като я свалиш, ще видиш, дали е тя. При мен оригиналната се беше разкъртила. Най-удобно се сваля, като махнеш целия резервоар - развива се един болт и маркучето:) Виж дали масата на сондата е свързана както трябва с купето - при мен е на една от шпилките на стопа. Самата сонда има едно капаче - ще го видиш. Покрива реостатчето. Може да се е напълнило там с боклуци.

Уредът общо взето няма какво да му се ремонтира. Вътре са две намотчици и стрелката с едно дребно магнитесто:D.

А лампата дали ти работи?

 

В крайна сметка сонда нова - 8 лева и уред - 1 лев втора употреба и си готов :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, "майстора" ми сваля резервоара като ми кърпи колата, и наистина, като се замисля от тогава уреда не работи. Утре ще направя това което ми казахте и ще пиша за резултати. Благодаря ви за помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Оказа се, че наистина масата беше прекъсната на резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.