Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колите от шоурумите


Recommended Posts

Какво според вас се случва с колите, които са били изложени в шоурумите и след това решат да ги махнат? Примерно сега като излезе новата Фабия сигурно в Надежда са разкарали повечето стари от шоурума и са ги заменили с новата. Някой има ли информация? Предполагам, че ги продават, но на каква цена? Би трябвало да правят огромни отстъпки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък чак огромни, много киломераж ли са навъртели :mrgreen:

 

Имаме колега от форума, взел такава. Липсвала някаква капачка, на запалката ако не се лъжа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не мисля че има някакво съществено намаление. Съмнявам се даже да казват на даден клиент, че точно в тая кола са се качвали 300 семкаджии. не пречи през 1 месец да сменят колата и по този начин захавябане няма да си личи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами според мен ги сменят просто защото трябва винаги да предлагат нещо ново, а не защото ще се качват семкаджии. иначе според мен външния вид е поддържан перфектно, даже бих си взел кола от шоурума отколкото отвън. защото хем е чистичка, хем не е карана, хем си стои на топличко :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де ама като са се качвали сума ти хора някак си би ми се убило удоволствието...

 

Е не се знае колко хора са се качвали. Според мен колите се задържат не повече от месец-два после ги сменят. Ама тя колата си свети отвътре, какво ме бърка кой е сядал преди това. Нали и няма нищо??? Седалките не са скъсани, няма следи от изгоряно и т.н. и т.н. Ами дори и нова да ти я докарат нали пак седи някой-може би който я качва, после който ходи да я регистрира, по автомивките постоянно се качват..... аз не мисля че е болка за умиране. да не говорим за автомобил на старо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги,

 

Моята Окти е от шоурума в Надежда, дошла е на 10.09.2006 г., по данни на консултант-продавача ( специално провери човека ), а аз я заварих изложена и любопитно надничаща през стъклото на 27.11.06 г . и не се отделих от нея. Колата беше на 6 км. когато подписахме договора и на 7 км. когато ми я дадоха на 15.12.2006 г., след монтаж на аларма, CD и парктроник и отвеждане до мястото на издаване. Дадоха ми я току-що измита и лъсната и без никакви забележки отвън и отвътре.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е че е била наред колата. А колкото до това колко се задържат - ами доста се задържат. Някои от изложените си седят там още когато купувах моята преди почти 2 години. Говоря за една Октавия 2 и за една Фабия (нея май я махнаха миналия месец обаче).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не си ли ПРЪДНЕШ първи на седалката не е работа ... smile152

 

 

:D:D:D Това пак казвам е невъзможно!!! Първо още в завода сигурно някой сяда. После да се качи на автовоза, да слезне, да се регистрира!!!! Няма такъв филм първи да пръднеш!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaa, не така. На седалките има найлончета. Аз специално си исках да не ми ги махат. Така и да пърди някой ще е на найлончето и аз ще съм си първия :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaa, не така. На седалките има найлончета. Аз специално си исках да не ми ги махат. Така и да пърди някой ще е на найлончето и аз ще съм си първия :mrgreen:

 

 

smile174 Последното нещо което ме интересува в новата ми кола е кой е седял преди това. На мен по-лошо впечатление ми направи че вместо стелки имаше найлони. Е.ати, даваш над 30 000лв пък едни стелки не могат да сложат. Иначе най ме е шубе като оставям на сервиз какъв *** може да се качи... преди време едни от автомивка май точно с една Октавия 1 се бяха размазали на Витошка.... б.си олигофрените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...После да се качи на автовоза, да слезне, да се регистрира!!!! Няма такъв филм първи да пръднеш!!!

В повечето фирми колите отдавна не ходят вече в КАТ, а КАТ идва при тях ;) Дори като се замислиш, че хората си взимат колите на по 6-7 км просто нямам как да не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...После да се качи на автовоза, да слезне, да се регистрира!!!! Няма такъв филм първи да пръднеш!!!

В повечето фирми колите отдавна не ходят вече в КАТ, а КАТ идва при тях ;) Дори като се замислиш, че хората си взимат колите на по 6-7 км просто нямам как да не е така.

 

сигурно е така.... в което няма нищо чудно, при тия опашки сега надали има 200 дилъра на шкода които да висят по 2-3 дена да се регистрират колите. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно е така.... в което няма нищо чудно, при тия опашки сегa надали има 200 дилъра на шкода които да висят по 2-3 дена да се регистрират колите. :D

 

Не бъди толкова сигурен.Имам приятел които бачка в Сожилис(ДФДжи лизинг)-регистрира коли!

Те там всичко си знаят-примерно на аутобохемия регистраторите си знаят къде,как на кой канал-на кой леко да пуснат за да регистрират по-бързо!

Аз моята я взех на 800.......метра-много съм доволен-беше си с наилончетата-аз си ги махнах и така.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно е така.... в което няма нищо чудно, при тия опашки сегa надали има 200 дилъра на шкода които да висят по 2-3 дена да се регистрират колите. :D

 

Не бъди толкова сигурен.Имам приятел които бачка в Сожилис(ДФДжи лизинг)-регистрира коли!

Те там всичко си знаят-примерно на аутобохемия регистраторите си знаят къде,как на кой канал-на кой леко да пуснат за да регистрират по-бързо!

Аз моята я взех на 800.......метра-много съм доволен-беше си с наилончетата-аз си ги махнах и така.....

 

Това как се регистрират коли е друга тема. Много по-лесно е един човек от КАТ да отиде и да регистрира 100 коли отколкото 100 коли да отидат в КАТ. А и говорим за официален вносител, не за автокъща.

 

Както и да е. Искам да те питам не ти ли стана малко неприятно че нямаш стелки. Естествено и аз махнах найлоните, но можеха в баганика да сложат едни нови стелки нали??? не знам защо но това мн ме издразни, даже не си купих оригинални 60лв после ами от обикновените за по 10 и с тях си ми е перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, стига зачеквали отново тази тема за стелките :lol: Голяма работа, че трябва да се вземат допълнително. В София Ауто, а и сигурно и в доста други авто дилъри колите също се получават без тях. Аз моите си ги купих допълнително, оригинални. Никого няма да накажете ако не си ги купите от вносителя. Но съм се убедил, че по-точно пасващи стелки от оригиналните няма. Всъщност който е недоволен от липсващи стелки да се замисли в ценовата листа и тази за оборудването фигурирало ли е нещо подобно? Ако да, трябвало е да го изберете, ако не - ясно е, че се купува допълнително. Същото важи и за аварийния комплект. Всичко опира до това да си направите ПЪЛНА и ТОЧНА сметка при покупката на автомобила. Ако сте пропуснали да се сетите за стелките, можете да се сърдите само и единствено на себе си ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз си регистрирах колата, пича дето слагаше намера в халето на КАТ (май се казваше Митко), ми каза че предния ден е бил с колеги в ЕТ и са слагали номера там. Това беше 2005. Мисля, че все повече фирми с големи автопаркове (автокъщи най-вече) използват регистрация на място.

 

За пърденето по седалките...

При последния технически преглед в ЕТ, направо ми падна ченето. Този дето ми изкара колата си беше увил стреч фолио около задните си части и гърба. За друго в ЕТ може и да имам забелжки, но по отношение на чистотата, мога да кажа че пазят тапицерията. А моята кола не беше чистена поне от месец.

 

За колите в шоурума (що не казваме изложбена зала) едва ли се задържат повече от месец и половина. Изказвания за две години са пресилени. В този връзка един приятел си беше поръчал нова кола от вносителя, но се случи така че дойде за летния автосалон и той си даде съгласието да отиде на автосалона, а вносителя му даде някакви бонуси за това.

 

Как пък никой не се оплаква, че са му дали колата със следи от гориво в резервоара и караш до първата бензиностанция изнервен до крайност, а някакви тъпи стелки ви вълнуват? Нали са сложили налони на пода, така че и без стелки да не си измърляте колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно е така.... в което няма нищо чудно, при тия опашки сегa надали има 200 дилъра на шкода които да висят по 2-3 дена да се регистрират колите. :D

 

Не бъди толкова сигурен.Имам приятел които бачка в Сожилис(ДФДжи лизинг)-регистрира коли!

Те там всичко си знаят-примерно на аутобохемия регистраторите си знаят къде,как на кой канал-на кой леко да пуснат за да регистрират по-бързо!

Аз моята я взех на 800.......метра-много съм доволен-беше си с наилончетата-аз си ги махнах и така.....

 

Това как се регистрират коли е друга тема. Много по-лесно е един човек от КАТ да отиде и да регистрира 100 коли отколкото 100 коли да отидат в КАТ. А и говорим за официален вносител, не за автокъща.

 

Както и да е. Искам да те питам не ти ли стана малко неприятно че нямаш стелки. Естествено и аз махнах найлоните, но можеха в баганика да сложат едни нови стелки нали??? не знам защо но това мн ме издразни, даже не си купих оригинални 60лв после ами от обикновените за по 10 и с тях си ми е перфектно.

 

1во-аз на Фабията си имам стелки-оригинал-без да доплащам за тях-те си вървят с РС пакета!

2ро-аз не говоря за автокъщи-а за лизингови компании!Например на Шкода е Аутобохемия(доста голям процент минава през тях),на Фолксваген е Порше Лизинг и тн...Всяка такава компания си има хора които карат колите и ги регистрират(освен тези които КАТ ходи директрно в представителството и ги регистрира)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Независимо, че дадена кола е седяла известно време в шоурум-а и дори да е била използвана за тест-драйв (примерно да има 100-200 км.) тя би следвало да се продава като нова, тъй като е с пълна гаранция ;) Поне така е практиката в някой западни страни + зад океана. Толкова са моите познания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т ще се навиеш ли да вземеш ползвана за тест драйв кола или такава която е седяла 6 месеца в шоурума за същите пари като чисто нова, свалена от автовоза? Аз поне не бих се навил :D

 

Моята май са я карали до КАТ или незнам къде си, защото като я избирах нямаше и 1км., а като я взех беше на примерно 30 и нещо, вече не помня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov, тоест са я карали, може би и за тест драив. Колата си е с всички гаранции, така че, какво ти пука. Много знаеш дали и твоята не е седяла в шоурума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т ще се навиеш ли да вземеш ползвана за тест драйв кола или такава която е седяла 6 месеца в шоурума за същите пари като чисто нова, свалена от автовоза? Аз поне не бих се навил :D ...

 

Ами ако има 100-200 км. и по нищо не личи, че е била 2 месеца в салона - що не? Така или иначе има 2 години гаранция от датата на закупуване, нали? Е, ако е мърлява например - това е друга бира. Но ако си е в ред, не виждам нищо притеснително да има 200 км. на километража ;) Не бих отказал и на 0 км. де....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov, тоест са я карали, може би и за тест драив. Колата си е с всички гаранции, така че, какво ти пука. Много знаеш дали и твоята не е седяла в шоурума.

 

Една подробност за колите които са от тест-драйв - те са регистрирани. Иначе не можеш да ги тестваш. И като ги взимаш ги взимаш след 2-3 дни. Иначе чакаш по седмица, две че и три докато ти я регистрират.

Иначе бих предпочел колата да е на нула като я взимам (мойта беше на 7!), но ако има отстъпка защо не и на 100-200км!?!?!? Нали си е гаранционна...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.