Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

покупко-продажба


Recommended Posts

Как стои въпроса с бракуването на кола, която току-що е купена?

 

Намерих си кола за части и искам да си я докарам на собствен ход. Собственикът не я дава с пълномощтно. Иска да я бракува (ама оставам без рег табели или да ми я продаде нотариално.

 

Ако я прехвърлим, мога да си я закарам. После как да се бракува - няма да съм минал през данъчното, нито КАТ. Само с договора за покупко-продажба - може ли да се бракува кола? И в кой КАТ се връщат табелите - моя или на колата? И колко струва всичко това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сайта на КАТ www.kat.mvr.bg

 

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА БРАКУВАНЕ НА МПС

1. Заявление за регистрация/ за фирми с печат на фирмата/

2. Протокол за брак

3. Регистрационните табели на МПС

4. Регистрационното свидетелство на автомобила

5. Личен паспорт на собственика или упълномощеното лице с нотариално заверено пълномощно /за фирми:пълномощно с печат и изх. №, копие от “Булстат” /

6. Собственика декларира писмено какво е състоянието на автомобила и къде се намира.

 

Та мисля, че най-добре да не правите договор. Собственика да ти я докара където искаш на собствен ход, да си демонтира номерата, и ти я оставя. Той ще си върне номерата и талона в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление не иска, така че трябва 1.да го убедя да ми даде колата, 2.да се върна с рег.номер, 3.пак да ходя след като я бракува 'да ми продаде двигателя. Ако беше в Сф - ок, но е на 200км :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

И мене ме вълнува темата, искам да взема една блъсната кола но е от друг град.

Ако ми направи пълномощно да я бракувам аз - то после в кой КАТ трябва да се върнат табелите? - това НЕ е пояснено в текстовете на страницата на МВР.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мене ме вълнува темата, искам да взема една блъсната кола но е от друг град.

Ако ми направи пълномощно да я бракувам аз - то после в кой КАТ трябва да се върнат табелите? - това НЕ е пояснено в текстовете на страницата на МВР.

там където е регистрирана колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лошо.

 

Ами ако направим договор за покупко - продажаба?

 

Ще ги върнеш, където живеш ти. Аналогично е кола, която си купил от друг град и ще я регистрираш в твоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това питам и аз, дали мога да бракувам колата в Русе при положение че е регистрирана София окръг, та да знам дали да го карам човека да я бракува първо или само да си направим договор и аз да сия бракувам като я докарам в Русе.

 

Ако някой е намирал тези неща уточнени в законодателството моля да пусне линк, та да знам дали да търся начин да се освободя че да ида в кат и да разпитвам там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.kat.mvr.bg/

Те тука пише всичко ... избираш от менюто информация и готово.

http://www.kat.mvr.bg/RegDoc.htm а това е самата препратка.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така - аз сайта го прерових от всякъе - и никъде не се споменава дали в мястото на регистрация се бракува или моге и в друг град - не си ми прочел въпроса внимателно ;).

 

Говорих с адвокат и ми обясни че първо стария собственик я бракува и после я купувам и всичко е н аред и мотора може да се ползва.

 

Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лошо.

 

Ами ако направим договор за покупко - продажаба?

е като направите такъв договор -как ще минеш на преглед в КАТ като е ударена? :roll: за да я върнеш в твоя КАТ трябва да е на твое име,а за да е на твое име трябва да минеш през каналите в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лошо.

 

Ами ако направим договор за покупко - продажаба?

е като направите такъв договор -как ще минеш на преглед в КАТ като е ударена? :roll: за да я върнеш в твоя КАТ трябва да е на твое име,а за да е на твое име трябва да минеш през каналите в КАТ.

С нотариален договор. Като не иска няма да я регистрира и прехвърля по талон в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.