Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с ел. стъкла


dentalux

Recommended Posts

имам проблем с отварянето на две от ел. стъкла на октавия 99 г. има счупени щипки които за този модел не се продавали отделно а с целия механизъм.Молбата ми е ако някои има идея как се оправя нещо подобно да сподели.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че става въпрос за пластмасовите, които се движат по шините за вдигане/смъкване на стъклото. Ако са те трябва да ги изработиш. Профила мисля, че не беше сложен. И аз бях счупил едната при сваляне на механизма. Иначе целия механизъм май беше 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава проблем, щото и аз имам един вид проблем със стъклото на навигаторската врата :| . Не се смъква до долу (показва се 2см при напълно спуснато положение) и понякога вместо надолу тръгва нагоре за момент и после слиза...

 

Някой има ли идея - моторче ли е, шина ли е, кво е да го ева, че не ми се разглобява, щото и без това няма да разбера нищо :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фабията, навигаторското стъкло само се сваля, а за нагоре го командвам аз. Моя изобщо не се отваря и затваря.

Доколкото знам това е слабост на Шкода, Фолксваген, Ауди.

Имате ли представа колко ще ми струва смяната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз установих моя проблем - копчето на шофьорската врата, което отговаря за навигаторския джам - сменя се цялата платка в тапета на шофьорската врата... Не знам колко струва (няма да е евтина, щото мойта е с 4 ел. стъкла), но ще си я сменя! :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам проблем с отварянето на две от ел. стъкла на октавия 99 г. има счупени щипки които за този модел не се продавали отделно а с целия механизъм.Молбата ми е ако някои има идея как се оправя нещо подобно да сподели.Благодаря предварително.

 

Мда 100 тина лева ми струваше тая пласмаса в вид на целия механизъм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RedLine:

Пробвал ли си да си регулираш положението за отваряне и затваряне на стъклото? Машинката си има памет за горно и долно положение и когато се обърка почва да прави то4но както го описваш. Тук във форума ч има описана процедурата по реглажа.

 

А пластмасовата 4аст кочто е с4упена се продава има я даже като каталожен номер.

http://www.elcats.ru/

Там ще се ориентираш и като го намериш отиваш в ЕТ и им казваш да не се правят на луди а да я поръчват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RedLine:

Пробвал ли си да си регулираш положението за отваряне и затваряне на стъклото? Машинката си има памет за горно и долно положение и когато се обърка почва да прави то4но както го описваш. Тук във форума ч има описана процедурата по реглажа.

 

Колега, бладоря за съвета, честно да ти кажа страх ме е все още да я разглобявам тая кола, понеже сваля ли го веднъж абсурд е да докарам заводската сглобка :( и ако се разтрака ше се побъркам. Но така или иначе адски ме дразни, че не се сваля до долу стъклото, а и е опасно някой като се подпира на него :evil: . Така че работите отиват на разглобяване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пластмасовата 4аст кочто е с4упена се продава има я даже като каталожен номер.

http://www.elcats.ru/

Там ще се ориентираш и като го намериш отиваш в ЕТ и им казваш да не се правят на луди а да я поръчват

 

Саита е доста добър. След 1 час търсене стигнах до една картинка на която пласмасите маи са 14 и 15 номер и нямат каталожен номер...

 

А за вратата се разглобява доста лесно има едни винтчета с евреиски шестостени специално ключе си трябва и после е малко играчка с дръжките на вратите аз изкарах един курс за разглобяване като ми слагаха алармата. Иначе има едни наилони под кората на вратата и после нямат лепене става една грозна работа а в еуратек като ги скъсат си слагат нов изрязан по вратата фабрично как си трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради тези найлони сме отваряли четирите врати да лепим нови, защото бяха скъсани и по време на дъжда влизаше вода вътре по стелките. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Redline

Реглажа става така:

1.Включваш и изключваш от контакт

2 Включваш на контакт

3. Дигаш стъклото с бутона до горе и задържаш бутона натиснат още 3 сек. Машинката се е калибрирала. Би трябвало всичко да е ОК.

 

Аз съм разглобявал вси4ки врати, не е сложно, но трчбва инструмент и търпение :D .

Ако не бързаш края на юни се прибирам в БГ и ще помогна с удоволствие

Късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързам приятелю. Ще се радвам естествено да удариш едно рамо. Бирите са от мен ;) .

 

П.П.: Само не разбрах този алгоритъм, който си описал се прави на свален тапет ли или... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързам приятелю. Ще се радвам естествено да удариш едно рамо. Бирите са от мен ;) .

 

П.П.: Само не разбрах този алгоритъм, който си описал се прави на свален тапет ли или... ?

 

Нищо не сваляш, като си е вратата така го изпълнчваш. Може да свалиш стъклото до половината преди да запо4неш, за да ти е по лесно. Самите машинки искат да знаят горната и долната позиция защото имат вградена противозащипваща функция тоест ако от долна позиция вдигаш стъклото и то спре преди да е стигнало запаметената горна позиция, автомато4но стъклото се сваля обратно долу* ако искаш да заклещиш на някого главата със стъклото, няма да стане :lol: *

Хайде късмет

аз отивам да пиина 2 бири 4е имам РД днес

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.