Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен проблем с Фаворит


Recommended Posts

Колата е Фаворит 92г преди около 30 мин се прибирах от Студентски град и бях я пуснал по инерция светофара пред мен светна зелено и аз да включа втора натискам съединитела обаче неще да включи.Жилото е ушким здраво ама не включват скоростите маи отивам на смяна на съединител :evil: мисля че това ще е първата смяна на съединител откакто е кола.Ако някой е имал такъв проблем моля нека сподели с мен какво е било и как го е оправил.Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото ми се случи преди две седмици и като бутнах скоростите на земята , кво да видя едната планка на лагера на съединителя - счупена и по същия начин имам педал / някакъв / , но няма скорости ... проблема го реших кардинално с нов комплект съединител т.к. стария въпреки 30 000 км. беше много зян ;)

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5078

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така преди 2-3 месеца ... както си карах за сервиза да ми сменят съединителя и останах на едно кръстовище без скорости. Лагера се беше разбил тотално, притискателния му се бяха начупили спиците, а да не говорим че феродовия диск го е нямало отдавна :?

 

просто ако не искаш следващият път пак да сменяш целия съединител... трябва да го смениш преди да се е прецакал притискателния диск

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая свалих скоростите и видях какъв е проблема.Феродовия и притискателния диск са могли да искарат още малко време лагерът обаче се е счупил и вилката се е износила кофти работа :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво и е на вилката , та казваш , че е износена ... моита имаше малко остри ръбчета по работната повърхност и след леко изпиляване , заглаждане и обръщане на щифта крепещ лагера е ток и жица ... твоита да не се забила директно в притискателния диск ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , някой може ли да ми каже от къде мога да си купя вилката която натиска лагера , защото на "Сточна гара" в магазина я няма и изобщо има ли я като резервна част

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай на Монтевидео ... ако няма нова човека има и разглобени Фаворити и ще ти намери втора ръка ;)

Какво и е на твойта вилка , че ще я сменяш - счупена ли е ?

П.П. Ако и там няма пусни едно ЛС мисля , че мога да ти намеря от една строшена кутия / мисля , че човека не я хвърлил още /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.