Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум от задните седалки


izov

Recommended Posts

Колата е хечбек. Първо се започна хлопане, което локализирах, че идва от механизма за захващане на задните седалки (едни метални уши). После започна похлопване от ръчката за отделяне на седалката (много досадно и дразнещо). Сега започна и отвратително скърцане при неравности пак от ушите. Направо ще се побъркам.

 

Музиката естествено е на макс, но все пак искам да отстраня шумовете. Някакви идеи? Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Мисля, че ще играе изолирбанд и малко гума за отнемане на хлабавините...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми какво да ти кажа - аз го нямам този проблем.

Може би защтото задната седалка се използва сипер рядко при мен. Но идеята ми е че ако с тънка гума успееш да облечеш металната част която се захваща ще имаш успех.

Сподели след това как си рвшил проблема.

Нищо чудно и при мен да излезе този проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото се получи при мен (Octavia 1). Реших проблема с натягане на гумените тампончета. Те са на винт и като ги завъртиш натягат/отпускат седалката.

Друго възможно място от където идва скърцането (поне при мен) беше от механизмите на вратите. Те са пластмасови и скърцат. Пръскаш с WD40 и всичко спи.

 

Дано съм бил полезен.

Поздрави и пиши като решиш проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за съветите. Не е от вратите, защото като размърдам седалката си се чуват ясно звуците, които описах...

 

Между другото пробвах да навивам гумените тампони, защото предположих, че са на винт, но не помръднаха, май ще трябва да опитам пак.

 

Дано събота и неделя да е по-читаво времето, за да си поиграя. Това е голяма слабост, изобщо не са го измислили добре пичовете от Шкода. Задната седалка при мен на практика не се използва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Фаворит/Форман тез бравички са захванати на едни планки под пластмасовата кора и след фин реглаж и донатягане на гайките моите седалки спряха да скърцат ... отделно подложих под седалките и мокета една микропореста материя и сега са огин :mrgreen:

Дано и при Фабията е нещо такова , че да махнеш таз досада .

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчваш си от Еуратек две от тапите, (черни пластмасови) които държат килима в багажното отделение. Залепваш ги на седалката там, дето тя контактува с гумените тампони. (щото седалката е от мек талашит и колкото и да отвиваш тампоните - тя все ще пропада) и си готов.

P.S. обади се, мисля, че се търкаляха при мен няколко такива останали, след като реших проблема си като твоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, интересно предложение, но при мен седалката не е от талашит. Гумата контактува директно с ламаринената задна част на седалките. И затова се чува скърцане и хлопане. В събота ще поогледам по-подробно и ще споделя как може да се отстрани проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.