Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

На колко киломерта се сменят ремъците на Фабия


asso

Recommended Posts

Въпроса ми е на колко километра се сменят ремъците, че си изгубих книжката пак знам че там пишеше. Сега сам на 50к и си мисля че е дошло времето. Посъветвайте ме къде да ходя да ги сменя, май в ЕТ ще е най-добре , но колко ли ще ме одерат този път :roll:

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най верочтно човека име предвид ремъка който свързва колянов вал помпа алтернатор и там каквото дрго има... климатик серво и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най верочтно човека име предвид ремъка който свързва колянов вал помпа алтернатор и там каквото дрго има... климатик серво и тн

кофти че не уточних, иначе точно за този става дума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало на много повече от 50К да се сменя пистовия ремък ... карай си спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съм го сменял на 40 и на 90. Разбира се дали е за смяна, по това, дали е напукан. Ако са се появили напречни бразди, по-добре го смени. Нещо около 50-60 лв. май беше в ЕТ ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най верочтно човека име предвид ремъка който свързва колянов вал помпа алтернатор и там каквото дрго има... климатик серво и тн

кофти че не уточних, иначе точно за този става дума

Караш докато сдаде багажа и след това омайваш една улична кака да и вземеш чорапите назаем и се прибираш за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най верочтно човека име предвид ремъка който свързва колянов вал помпа алтернатор и там каквото дрго има... климатик серво и тн

кофти че не уточних, иначе точно за този става дума

Караш докато сдаде багажа и след това омайваш една улична кака да и вземеш чорапите назаем и се прибираш за смяна.

Така де, обаче става, ако е трапецовиден. При лентовия май нещо няма да се получи. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но след 10к е време за ангренаж.

колега, 10 или 100К имаш впредвид за смяна на агранажа?

рано ми се струва на 10к :)

 

аз го разбирам така: колегата в първият пост казва че колата му е на 50 000 км а колегата 'комбата ' казва че след 10 000 км трябва смяна. което ще рече, че на 60 оо0 км се сменя. ако греша поправете ме!

 

пп. темата не е за на курвите гащите и чорапите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най верочтно човека име предвид ремъка който свързва колянов вал помпа алтернатор и там каквото дрго има... климатик серво и тн

кофти че не уточних, иначе точно за този става дума

Караш докато сдаде багажа и след това омайваш една улична кака да и вземеш чорапите назаем и се прибираш за смяна.

Така де, обаче става, ако е трапецовиден. При лентовия май нещо няма да се получи. :mrgreen:

 

ВЯРВАЙ става smile108 . вързваш само помпата май беше и си готов. Климата алтернатора и всичко друго да чака. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на ремъка ти зависи от това, какъв е самия ремък!!! Има такива, които се сменят на 60К, но има такива, които могат и 90-100К да изкарат. Говоря за ангренажа. За пистовия ремък - погледни го и ако е напукан както каза един колега по-горе - сменяй! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммерси за отговорите, пистовия още не се е напукал, така че ще го чакам още, а пък за ангренажния как да го разбера дали е от тия дето са до 60к или до 100к, че сам нов собственик и не знам стария собственик как го е сменял(малко ме съмнява дали изобщо го е сменял, защото колицата я взех на 29к :lol:, от което следва че трябва да разбера дали стандартно слагат ремъци по 60к- по вероятното)

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Фабия-та нямам идея, но за моята Октавия мога да споделя как е. Първият ремък, с който идва колата се сменя на 60К. След това, можеш да си избереш ремък, който се заменя на 90-100К или отново да си сложиш нормален - за 60К. Ако и за Фабия-та е така - значи имаш още малко хляб ;) А какъв е ремъка, можеш да разбереш по серийния номер (трябва да го има отпечатан и върху самия ремък). Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен си го смени на 60к. няма да направиш кой знае каква икономия ако го смениш на 100к обаче ще рискуваш да си навлечеш по големи проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.