Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Блъснах си Шкодичката


PV

Recommended Posts

За съжаление се свърши с мойта Шкода - блъснах я преди 2-3 дни и щетите са значителни. Аз бях виновен, няма пострадали, другата кола е само с драскотини, но по мойта щетите са значителни.

 

 

01-06-07_1128.jpg

01-06-07_1142.jpg

 

Та искам да попитам, който е претърпял нещо подобно дали подлежи на ремонт така сгъната предната маска и предница, дали е възможен такъв ремонт. Трудно ми е да си представя как може да се изправи. Като пари вероятно ремонта ще е от порядъка на 200 лв с боядисването, без частите. Чудя се дали да я оправям, или да си купя друга за 300-400 лв. Че без кола е много кофти, чувствам се като с пудовка за единия крак. Снощи се запознах по-отблизо и с градкия транспорт, мога да споделя, че усещането е доста гадно - рейса, м който бях гаснеше на всяка спирка, шофьора ходеше отзад нещо да бута, а и не можеше да се движи с над 30 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cry: Съжалявам колега. Важното е, че няма пострадали.

 

Относно ремонта - освен ако нямаш някакви супер сантиментални чувства към колата, не знам дали си заслужава. Иначе ката като гледам е поправимо. Бащата го удариха с баба Шкода преди близо 10 години на един светофар и колата изглеждаше също като твоята(на теглич се се натресъл, нали? :? ), само дето и отзад беше помляна и я оправиха за около седмица. Но не знам дали ще се вместиш в 300-400 лв. като ги знам как скубят тенекиджиите в момента. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко за колицата.

Моят съвет е продай каквото успееш на части. Каквото прецениш си запази, а останалото върни за скрап. Към това додай още 300-400лв и си купи друга.

Твоята като гледам така е доста позагнила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите съболезнования за баба шкода - по-добре си купи друга, че тенекеджиите дерат кожи и при това резултата после може да не те задоволи. Намират се все още доста запазени шкодички за около 500 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неприятна случка, :(

 

моето мнение е да се оглеждаш за друга неблъсната шкода.

 

ако я върнеш тая ще вземеш към 250лв + още толкова ще си купиш друга читава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е че си жив и здрав. Колегите са ти дали отговор на въпроса със сигурност е потдала предната греда, ще ти е изправят ама не се знае как. Сменяи и да се надяваме че повече никога няма да имаш подобни неприятности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойте съболезнования... :cry: а иначе колегите казаха ако няма сантименти сменявай иначе има оправяне на всичко предишното возило мое е било много по лошо изкривено и го бяха правили ама не е същото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам и аз колега...мойте съболезнования за това което ти се е случило..както каза Гогата..важно е че няма жертви..пък мамка му на колата..пък и друго..наистина си е голяма занимавка да се оправи колата..доста пари ще ти отидат..по добре е пусни за продажба на части..и колкото вземеш..добяваш малко още и взимаш нова и читава Шкодичка..тука около Асеновград има 4-5 тотално изоставени Шкоди..даже и ръжда нямат..пък всички седат отвън..та това е моето мнение..нова Шкода..няма файда тази да се оправя..приблизително ремонта да ти излезнеот 800 до 1000 лв някъде..

 

Поздрави и успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile164 smile055 Найстина много неприятна случка!Дано избереш най-подходящия вариянт и скоро пак да кръстосваш улиците със Шкода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламене и от мене имаш искрени съчувствия за инцидента. Пожелавам ти скоро да се сдобиеш с кола и най-важното да минеш на по-нов модел. Всяко зло - за добро - както се казва; дано и при теб така да се получи и скоро да ни се похвалиш с някоя по-нова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Лин колата беше по-зле , но я оправих.

Бях без работен в студ град и без никаква техника я оправих, но изглеждаше зле. Вложих много труд. Ако те интересува ще пиша подробности. Карах я около година, после беше паркирана за няк.год, после махнах 'оправянето' изрязох една предница, боядисах я, и резултата беше налице - на срещата в Черни Осъм бях с нея.

 

Иначе по-лесно е да вземеш друга 120-ка - а тази да си я запазиш за части.

 

Изправен съм пред подобна дилема - шкодата ми чака за кърпене, на др.нямам застр, реното вчера го съсипах(пиша в др.тема), а сигурна кола ми трябва спешно - нямам с какво да ходя на работа, а 200км на автостоп не става. Май най-лесно е др Шкода - но пари няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

беше дублиран предния ми пост, модераторе - изтрий го това pls

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съчуствието. Наистина беше ми голяма мъка, особено първите дни. Нещата вървят към отказ да я правя, вярно е, че може да се оправи с малко зор, но не ми се прави сам, тъй като по-добре тенекиджийската работа да е професионална. Жалко, тъй като последната година направих доста по нея - седалки и волан от 130, 55А алтернатор, табло с оборотомер, електронно запалване, масло полусинтетика, смених го преди по-малко от месец. Така май че ще разпродавам двете Шкоди - 130-ката, за предпочитане цялата-каквото е останало от нея, а блъснатата ще я спра от движение и ще имам читав двигател с документи и доста части, които може да запазя или да ги продавам. Може би наистина всяко зло за добро, както каза Виктор, тъй наистина смятах да купувам и друга кола и ходех на огледи последния месец, та просто ще ускоря малко процеса. Жалко обаче че по този начин трябваше да свърши Шкодичката. А по нататък смятам да си купя друга читава и по-запазена 120-ка или 130-ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.