Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

теч на масло от скоростите


vloo

Recommended Posts

тук ще кажа че не зацепвам грам от скоростна кутия (освен че съм си сменявал полуоска сам<ама и то не е свързано) ..та тече ми масло от мястото където влиза лоста който превключва.... :!: мисля че самото място се казва привод или нещо такова...въпроса мие трудно ли бих могъл да оправя теча или е някакъв семеринг който се сменя лесно... :?: :roll:

 

благодаря предварително.>>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоста на превключвателната вилка минава през предния капак на скоростната кутия - в този преден капак има един малък опръстен, който струва левче примерно и се сменя. Проблема обаче е че ако е много износен капака - теч пак ще има. При мен въпреки че съм сменял този опръстен, пак има известно сълзене там, но то е пренебрежимо в смисъл, че от него не се губи маслото. Съветвам те да си караш без да се притесняваш. Предния капак има смисъ да се сваля ако има счупено колелце или превъртяло такова на редукторчето за жилото на километража. Още повече че в този капак има и от тънките реглажни шайби за вала на скоростната кутия, който обира аксиалния му луфт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия гадости за спиране на течовете мисля че не са за сипване в масло.

 

Има и такова "гадости" и за масло ;)

 

ама май не са за маслото в скоростните кутии :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора нямаше да питам за гадостите ако незнаех дали има такива ... :mrgreen: :mrgreen:

има всякакви за скоростни кутии също като за мотори ама по малък избор и малко по висока цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тънкия ми замисъл беше дали има файда от тези гадости...щото съм ползвал същото за мотора и никъв ефект нямаше...

 

ти сам си го написал!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.