Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предни амортесиори- Фаворит


biser.or

Recommended Posts

Казвайте какви амортесиори да купувам? Предлагат ми "АЛКО" на цена от 75лв. за брой. Интересувам се от качествени и надеждни амортесиори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със задни Алко и засега няма проблеми ... дано надминат оригиналните , който след ремонт и пълнене изкараха скромните 7 годинки :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Зарежи Алко-то :!: Амортисьори ТРВ Лукас са по 70лв. И са по-добри. ЗАКС са дори по евтини :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PETYO , от де ги измисли тез измислени амортисьори бре ... за това което предлагат са скъпи , ненадеждни , а гаранцията незнам някой да я е ползвал поне в София , защото имат някакъв тестер в Полмо сервиза и той никога не изкарва амортисьора счупен , па ако ще и масло да капе от него ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във регион Враца намирам само АЛКО и ОПТИМАЛ :evil: Общо взето трябваше да избирам между тези две марки. Колата отпред вече е с ОПТИМАЛ.И да съм сбъркал вече е късно :cry: Купих ги по 65лв.бройката. Засега действат добре,но до кога един господ знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във регион Враца намирам само АЛКО и ОПТИМАЛ :evil: Общо взето трябваше да избирам между тези две марки. Колата отпред вече е с ОПТИМАЛ.И да съм сбъркал вече е късно :cry: Купих ги по 65лв.бройката. Засега действат добре,но до кога един господ знае.

 

Дано да нямаш проблеми. Тия Оптимал на кутиите им пише Германия, а се правят в Турция :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От приятел който работи в магазин за авточасти знам, че Оптимал са най-големите боклуци на пазара. За Алко имам по-добри впечатления, може би защото съм виждал газови такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От приятел който работи в магазин за авточасти знам, че Оптимал са най-големите боклуци на пазара. За Алко имам по-добри впечатления, може би защото съм виждал газови такива.

 

 

](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Ако питаш мен марката е : MONROE http://www.monroe.com/ 8)

Не са много скъпи надеждни са, дълготрайни и с 3 години гаранция 8)

Да, и аз мисля така. Аз на Audi Coupe сложих Monroe и съм супер доволен вече 4 години. Всички слагат Боге, не знам си какво - само ръсят пари, според мен. А какво остава на Фелиция или нещо подобно. Все едно да сложиш гуми Бриджстоун :) Същото е и с маслата - слагат скъпи масла, все едно ще се пенсионират с колите си, дето и без друго са на по 10-15 години. А и никой не знае дали наистина има такава разлика в качеството, каквато в цената.

 

И все пак да кажа, от няколко дни си взех работно конче Felicia 1.9D GLX климатик, централно, серво, юли 1997г. Много приятна :) Задоволява очакванията ми за подобен клас кола. Общественото мнение я подценява, но аз съм доволен. Вчера и днес не намерих пистовия ремък (1700 мм), но не губя надежда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spidercho , честито за придобивката , дано да те радва с много безаварийни километри , въпреки факта , че доста подценяваш автомобила с това ти изказване .

Незнам как ще реагират колегите , но мен особено много ме подразни ей тез две изречения "А какво остава на Фелиция или нещо подобно. Все едно да сложиш гуми Бриджстоун Smile Същото е и с маслата - слагат скъпи масла, все едно ще се пенсионират с колите си, дето и без друго са на по 10-15 години. А и никой не знае дали наистина има такава разлика в качеството, каквато в цената. " , което говори за неособено сериозното отношение към колата ... аз бих казал - "Е к'во ние кат сме от село , все едно не пушим цигари Малборо и не ядем бонбонки Тик-Так" ... хубавите консумативи рано или късно се отплащат , пък дали ще се пенсионирам с моита баба си е моя работа ... за мен фъна не е да литна с 200 по магистралата и после да търся балък за прегрялата бегачка , а да сляза и да сътворя нещо , което ще го има само в моита кола ;)

Позрави !

П.П. Доста дълго време баба се движеше с Репсол и обута във Файърстоун , а и сега ако ми изпадне възможност бих си сложил Мишлен Пилот и Алпин за зимата , но и сегашните ми гуми са доста над нивото на Барум и другите масови марки и повярвай ми има голяма разлика във возията ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spidercho , честито за придобивката , дано да те радва с много безаварийни километри , въпреки факта , че доста подценяваш автомобила с това ти изказване .

Незнам как ще реагират колегите , но мен особено много ме подразни ей тез две изречения "А какво остава на Фелиция или нещо подобно. Все едно да сложиш гуми Бриджстоун Smile Същото е и с маслата - слагат скъпи масла, все едно ще се пенсионират с колите си, дето и без друго са на по 10-15 години. А и никой не знае дали наистина има такава разлика в качеството, каквато в цената. " , което говори за неособено сериозното отношение към колата ... аз бих казал - "Е к'во ние кат сме от село , все едно не пушим цигари Малборо и не ядем бонбонки Тик-Так" ... хубавите консумативи рано или късно се отплащат , пък дали ще се пенсионирам с моита баба си е моя работа ... за мен фъна не е да литна с 200 по магистралата и после да търся балък за прегрялата бегачка , а да сляза и да сътворя нещо , което ще го има само в моита кола ;)

Позрави !

П.П. Доста дълго време баба се движеше с Репсол и обута във Файърстоун , а и сега ако ми изпадне възможност бих си сложил Мишлен Пилот и Алпин за зимата , но и сегашните ми гуми са доста над нивото на Барум и другите масови марки и повярвай ми има голяма разлика във возията ;)

The Best Forman, и всички фенове на Skoda, не съм желал да подценявам марката или модела. Моля да ме извините за нетактичното изказване.

Основната ми идея бе, че според мен скъпите или най-скъпите консумативи не винаги си заслужават или дори рядко. И дори да са най-добри, то не си заслужава 5-10% качество да се запаща с 50-100% в цената. Това важи за всички марки автомобили. Впечатленията ми са най-вече от феновете на Audi и BMW, които стават роби на купчина железа и не рядко дават всичките си пари за масло и гуми и джанти.

Но нямам предвид разумния компромис цена-качество. Например гумите може да са Вредщайн или Малоя. И т.н.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Новите амортесири сдадоха багажа. :evil: :evil: Не се прецаквайте с марката OPTIMAL . Радостта бе само три месеца и 130лв. назад :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ги бързаш изчакай да видим мойта марка дали ще издържи повече , та да знаеш , че ще можеш да караш поне 6 с тях / има още месец /... а инак най - кофтито е че дори и менте марки тез вносители пак взимат 2 ро , 3 то или N то качество само и само да реализират големи печалби , ма поне дано си поемат гаранцията и да ги сменят :evil:

Стискам палци!

 

П.П. Старите ми амортисьори си ги запазих и смятам да ги напълня ... предните след пълненето изкараха 3 години , а задните над 6 и не бяха съвсем сдали с изключение на преден десен , който беше с блокирало клапанче и действаше като крик , а не като амортисьор :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите амортесири сдадоха багажа. :evil: :evil: Не се прецаквайте с марката OPTIMAL . Радостта бе само три месеца и 130лв. назад :evil: :evil:

 

Вече писахме някъде че ги правят в Турция и че са боклуци...За толкова пари щеше да си вземеш ТРВ Лукас и да забравиш. Предупредих те. :(

 

Сега е момента май да похваля и дисковете оптимал които държат по седмица-две преди да се изкривят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега съм решил Фаворита да го карам до разпадане.Никакви инвестиций повече!!!! Напролет.... живот и здраве скачам в едно такова Окти като в подписа ми smile142 . Повече няма да вложа и пукнат лев в тази кола!!! :evil: За награда днес пукнах корпуса на скоростната кутия. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой корпус щот имам една понацепена кутия със здрава средна и задна част , но кожуха на съединителя т.е. предната част откъм двигателя я нацепих миналото лято ... между другото и аз мислех , че съм го поцепил тогава / на моита кутия / , но се оказа че просто предната и средната част ги бях разлепил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой корпус щот имам една понацепена кутия със здрава средна и задна част , но кожуха на съединителя т.е. предната част откъм двигателя я нацепих миналото лято ... между другото и аз мислех , че съм го поцепил тогава / на моита кутия / , но се оказа че просто предната и средната част ги бях разлепил.

 

The Best Forman Поксипол се справи с пукнатината,но от семеринга на привода тече като лейка. Имаш ли инфо за размерите на този семеринг? У мъгъзинъ немът,а до София не ми се разкарва.Имам познат който се занимава с продажба на семеринги и лагери,та съм решил да опитам първо при него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е специфичен с допълнителен борд за маншона , тъй че се съмнявам да намериш в такъв магазин ... имам един стар семериг се подмята , но няма писани цифри по него :oops:

 

П.П. Единствено , което ми иде на акъл да пратиш някакъв телефон и да ти пратя един комплект маншон със семеринг по някой автобус .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е аз да ти пратя такъв какъвто търсиш за 3 лева,нов, също можеш да сложиш и фелицейски семеринг без борд и да махнеш маншона - без това не върши особено работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.