Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Озвучаване Октавия 2-ъпгрейд


Recommended Posts

Значи целта ми е просто леко да подобря стандартното звучене на колата.За целта използвам Шкода Стреам.усилвател Аудиосон СРХ2 с комплект кабели на Аудиосон и компонентна система Alpine SPR-176A.Сменянето на фабричните говорители е проблематично по 3 причини:

1.За да направиш каквото и да било трябва да свалиш кората на вратата.

2Фабричните мидбаси са странен размер захващане-20ки и то се нитоват,за което са нужни специални адаптори

3.Пищялките са меко казано недомислени като захващане.

Основният проблем на тази конфигурация е намирането на адапторите-поради факта,че гаранционните коли се правят само в ЕТ,а там монтират само готови решения.

Защо избрах тези компоненти.В началото исках система,която да запазва стандартния вид на колата-без буфери,къртене на табло за друг плеяр и др.Стандартните колони са с доста добри като звучене,но ми се искаше нещо по-така.Защо се спрях на Алпайн-първоначално реших,че ще гоня звук,а не сила,въпреки,че доста хора ме убеждаваха за Ланзар Опти,което в момента е доста силно и сравнително качествено решение на разумна цена.Не ми се даваха 600+ лева за 4 колони.Послушах доста компонетки и се уверих,че читав евтин Фокал или ДЛС няма,а Хертца много добър в ниските серии нагоре не е бира.Хеликса пък имат толкова рязък скок в цената ,че колони от среден клас нямат,Пионерките бяха интересни,но не намерих за проба.Заложих на изпитан боец-дето се знае,че свири читаво.Усилвател,който да свири по вярно от СРХ серията на Аудиосон под 600 лева няма,дори ЛРХ серията им е по по-куца.За кабелите ясно.

Какво целя-по ясна предна линия,повече динамика на звуковото поле и повече качество.Общи разходи-надявам се около 500лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Всичко е супер което си решил и доста верни неща си написал за останалите марки. Но за едно не съм съгласен. Ще слагаш двукомпонентна система с усилвател нали така? Ще свири супер - но ще липсват ниските. Погледи на какви херцове работят мидбасите и на какви subwoofer-те (тая дума как да я напиша на български :D ) Абе с 2 думи баса чуствително ще отсъства като ти писнат пищялките. Трябва ти боксче отзад. Това е според мен. Ти кажи резултата после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че трябва суб трябва-то е ясно.Но компонетките слизат на 40хц-пусках ги на лоу пас и вадят звук.Въпроса е,че суба иска кутия,а на мен багажника ми трябва и то целия.За фрии айр варианти,колата ми не е сполучлива.Да не говорим и че плеяра няма необходимите изходи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ти си знаеш най-добре. Щом място в багажника нямаш ще се задоволиш с този вариант. Те че ще слизат ниско то е ясно. Мисълта ми беше че моята компонентна на Херц (жълтата серия) пусната на 50 вата свири и не изостава (даже напротив) на баса 30см Херц пуснат на 300вата. Затова така си мисля. Похвали се като ги сложиш. Ако пуснеш и снимка ще си идеален ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си баса (инфинити), който обсъждахме преди време ;) За него не ти трябва никаква кутия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да снимам като нищо не се вижда освен стъпалото. :mrgreen:Ако ще слагам суб ,то ще е такъв на ДЛС или ПП.Искам хубав звук ,не грух- грух

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.