Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тунинг на 120Л


Recommended Posts

Знае ли някой случаино да има сервиз в които да се барне тук там Шкоде от този модел? Чета във форума за разни модификации но хората си ги правят сами, а аз не че съм смотам ама няма начи да мога да го направя същото ако ще турско да е. Мерси за отг. предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мотор!!! И съм от София, пък къде може да се направи е отделен въпрос, вие ми кажете ако знаете пък ако не мога здраве да е!!! Пък за парите не бих дал 1000 лв но и все пак бих вложил в таз прекрасна колица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мотор!!! И съм от София, пък къде може да се направи е отделен въпрос, вие ми кажете ако знаете пък ако не мога здраве да е!!! Пък за парите не бих дал 1000 лв но и все пак бих вложил в таз прекрасна колица!

 

преди да кликнеш изпрати не е лошо да прочетеш какво си накьлвал на клавиатурата . аз нищо не ти разбрах ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мотор!!! И съм от София, пък къде може да се направи е отделен въпрос, вие ми кажете ако знаете пък ако не мога здраве да е!!! Пък за парите не бих дал 1000 лв но и все пак бих вложил в таз прекрасна колица!

 

преди да кликнеш изпрати не е лошо да прочетеш какво си накьлвал на клавиатурата . аз нищо не ти разбрах ...

 

Такаам....начи на въпроса кое искам да се "тунингова" отговарям с: Мототра. На въпроса от къде съм отговарям: От софия. На въпроса колко пари бих дал отговарям : "пък за парите не бих дал 1000 лв но и все пак бих вложил в таз прекрасна колица!" Дано да обясних добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тунинг на 120 ...

 

 

стъпка 1 - разпилваш блендата под втората степен н а карбуратора. - цена 0 лв . можеш да смениш и карбуратора с ладов .

стъпка 2 - сменяш делкото с фаворитово (преправяш равнината на запалването !!!). - може би ще намериш за 30 - 40 лв делко , 30 - 35 лв комутатор , 20 лв на монтьора .

стъпка 3 - настройка на клапаните 0, 10 мм за смукателните клапани !!! прогарят МНОГО бързо!!! колата става чуствително по- пъргава , но по мое мнение не си струва.

стъпка 4 - намаляване на мътрвия обем на горивната камера - шлайф на главата с някой милиметър - 50 - 100 лв на шлайфиста , 15 лв гарнитура на главата ,2-3 лв гарнитура на капака на клапаните , 50 - 100 лв на монтьора .

стъпка 5 - смяна на смукателни клапани с по- голями - от лада - 30 - 40 лв за 4 клапана ,60 - 110 лв на монтьора .

стъпка 6 - разширяване на портове - отне ми по 4- 5 часа на порт , използвах оберфреза с волфрамоф фрезер за метал - 160 лв фрезата и 95 лв фрезера . не мисля че някой ще се хване са по малко от 25 - 30 лв да ти стърже портовете .

стъпка 7 изпускателен колектор - миро е написал много по въпроса , за точни цени към него . по мое мнение поне 350 - 400 лв

стъпка 8 - 5 степенна скоростна кутия - 200 - 350 лева кутията , 100 - 150 лв смяната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И ако нямаш къде да го направиш, за поголямата част от туненето мога да помогна, имам малък гараж, с канал така4е по-голямата чат я считай за готова, а и за парите може и по тънко да минеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тунинг на 120 ...

стъпка 4 - намаляване на мътрвия обем на горивната камера - шлайф на главата с някой милиметър - 50 - 100 лв на шлайфиста

 

smile020 къде това?! точно преди година гледах ценоразписа закачен на стената на НАИСТИНА добър шлайфист - цента за шлайф на глави за леки коли варираше 15 до 20 лв, за камиони и трактори с 10-тина лв по-скъпо... разбира се главата му я носиш демонтирана, свалянето и качването не влизат в цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ще ти дам профила на колата в www.live4ride.org. smile071

 

http://www.live4ride.org/index.php?kam=auto&id=3

 

пълен пакет екстри... остава и климатик да има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тунинг на 120 ...

стъпка 4 - намаляване на мътрвия обем на горивната камера - шлайф на главата с някой милиметър - 50 - 100 лв на шлайфиста

 

smile020 къде това?! точно преди година гледах ценоразписа закачен на стената на НАИСТИНА добър шлайфист - цента за шлайф на глави за леки коли варираше 15 до 20 лв, за камиони и трактори с 10-тина лв по-скъпо... разбира се главата му я носиш демонтирана, свалянето и качването не влизат в цената

 

на хладилника е 20 лева за нормални 4 цилиндрови двигатели, 1 и 2ву са по 10 лв /прецаквация ако караш мерцедес или даф с разделни цилиндри и глави/ а за над 4 маи беше 30лв

наскоро ходих там заради една лада палар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.