Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Биене във волана


Odin

Recommended Posts

От какво се получава?

При по висока скорост около 90 и нагоре се усеща биене във волана.

С балансирани гуми съм.

Биенето е еднакво - не е доминиращо от никоя страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагери???

Дискове???

Скоро ли се е получило това?

 

Kриви джанти...

гумите ти са балансирани, но меже някоя тежест да е испаднала :roll:

погледни за секи сличай и кормилните накрайнци за луфт :roll: ...просто давам идеи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да от скоро се получи. Мислех че е от старите джанти с гумите. Ама сега ги смених балансираха ги, а биенето остана.

Сменял съм само накрайници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си пак гумите и джантите. При мен се получи следното - карах с едни гуми отзад(уж балансирани) една година без проблеми, след това ги преместих отпред и започна едно здраво биене над 90-100 километра, свалих ги, нов баланс и всичко изчезна ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен че не е от гумите, джантите, фланците, остава да си провериш дисковете и лагерите им и въоще цялото окачване!!! Моя съвет е отново да си провериш гумите за баланс преди всичко.

 

smile188 Жорка чакаме да ни покажеш джантетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако я карам така ще се разбие ли съвсем?

Установих че вибрациите започват от около 80 км/ч, а над 120 изчезват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер са, но вярвам, че на живо са още по-добри!

А това дето го разправяш че изчезва биенетонад 120... Много звучи като крива или не балансирана джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

джантите са супер яки.

 

жоро пробвай да размениш задни с предни гуми и нещо подобно. Склонен съм да си мисля, че е от гумите пролема.

 

от криви дискове 100% не е. то ако са криви ти ще усетиш при спиране. Мойте преди да ги сменя се усещаше яко биене по педала за спиране, но като не се ползваха спирачките нямаше никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, според мен е джанта или гума. Или и двете. Трябва да търсиш проблема в тази насока. Ако го е имало и преди, т.е. преди джантите и фланците - остава да е гума. Пробвай, както Наско ти пише, да смениш предните със задните. Другя вариант е някой да ти заеме 2 бр. джанти с гуми и да пробваш с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите са трепач :D

Кажи от ква кола са и кви пари излиза тая манипулация, ако не е тайна :)

 

Иначе и аз мисля, че е от джанта/гума идва биенето. Пък дори и друг да е проблема, по-добре първо отхвърли тая вероятност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.