Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с форума под Firefox


Karaibrahim

Recommended Posts

Имам проблем с форума - когато поствам ново мнение и форума зацикля и ми отваря файла posting.php на Dreamweaver-a.

Firefox-a ми е версия 2.0.0.3. Дали в моя телевизор е проблема?

 

Незнам дали тук е правилното място за тази тема. Ако не е за тук или пък вече е разисквана, я махнете. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Mozilla Firefox и до сега с Шкода форума не ми е давало проблеми пък незнам... :roll:

 

ПС само отвреме навреме ми пуска по 2 мнения еднакви едни след друго :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не от форума. Аз редовно го тествам с IE 6 и 7, Opera и Firefox заради съвместимостта и различните предпочитания на хората, които пишат тук. Когато съм срещал проблеми сред някои от браузърите съм ги отстранявал. Твоя обаче не е сред тях ;) Всъщност аз ползвам предимно именно Firefox.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен от няколко дни, и то не винаги като искам да отворя някоя тема ми се отваря http://www.homeinthebalkan.com/ . Дали е при мен причината? Други не са се оплаквали досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз също ползвам Mozila Firefox..доста е добра програмата..много съм доволен..само по някой път прави проблеми..но се случва доста рядко да пусна по 2 мнения едновременно ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен от няколко дни, и то не винаги като искам да отворя някоя тема ми се отваря http://www.homeinthebalkan.com/ . Дали е при мен причината? Други не са се оплаквали досега.

 

и при мен се случва или ме препраща към страницата която ти даваш или към http://www.utv.bg/.

 

до сега ми се е случвало не повече от 5 -6 пъти като за първи път ми стана преди около 2 седмици и неможах да стопля какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен (с Mozilla Firefox 2.0 съм) също понякога се получава да пратя някой пост, да ми каже, че си е загубил връзката със сървъра (или някоя подобна щуротия), когато се върна обратно и пусна отново поста, се оказва, че съм го дублирал. От доста време ползвам тази Мозила, за да влизам тук и мисля, че проблемът не е в нея. Може и да греша, но такова "дублиране" май ми се случва, когато ми се е посбозила връзката.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен (с Mozilla Firefox 2.0 съм) също понякога се получава да пратя някой пост, да ми каже, че си е загубил връзката със сървъра (или някоя подобна щуротия), когато се върна обратно и пусна отново поста, се оказва, че съм го дублирал. От доста време ползвам тази Мозила, за да влизам тук и мисля, че проблемът не е в нея. Може и да греша, но такова "дублиране" май ми се случва, когато ми се е посбозила връзката.

Поздрави

При мен се получава абсолютно същото, но с Explorer-а.

А проблемът с препращането в други сайтове при мен не съществува за щастие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получава абсолютно същото, но с Explorer-а.

А проблемът с препращането в други сайтове при мен не съществува за щастие!

 

И аз съм с Explorer, и има проблеми и при мен :( . Само дето препращането към други сайтове го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно в Операта е истината. Аз съм с нея досега не съм имал проблем нито с препращане нито с дублиране на отговори!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем в офиса до онзи ден 28.05, където нета ми е от БТК, не можех в продължение на 10-15 дни да влезна, нито от Firefox, нито от Опера, нито от интернет експлорър, но си влизах от вкъщи без проблем от Спектрум нет, и си мислех, че проблема е от моя комп или БТК, защото редовно ми се случва да не мога да отварям някои сайтове.

Много странно... щом Mishelle казва, че няма проблем с форума, предполагам е от някои нет доставчици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nicolas, не е от доставчиците.Казвам го с абсолютна сигурност, защото аз ползвам три различни нет-а ежедневно и проблемът си го има.

На мен друго ми направи впечатление-погледнах колко мнения имам, за да видя като се дублират дали ги брои за две.В този случай изобщо даже не ги отчита.Дори като отворя началото на форума няма индикация, че моето мнение е последно в дадения раздел.Едва ли само при мен е така :cry: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен (с Mozilla Firefox 2.0 съм) също понякога се получава да пратя някой пост, да ми каже, че си е загубил връзката със сървъра (или някоя подобна щуротия), когато се върна обратно и пусна отново поста, се оказва, че съм го дублирал. От доста време ползвам тази Мозила, за да влизам тук и мисля, че проблемът не е в нея. Може и да греша, но такова "дублиране" май ми се случва, когато ми се е посбозила връзката.

Поздрави

 

същото ми става с експлорера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен (с Mozilla Firefox 2.0 съм) също понякога се получава да пратя някой пост, да ми каже, че си е загубил връзката със сървъра (или някоя подобна щуротия), когато се върна обратно и пусна отново поста, се оказва, че съм го дублирал. От доста време ползвам тази Мозила, за да влизам тук и мисля, че проблемът не е в нея. Може и да греша, но такова "дублиране" май ми се случва, когато ми се е посбозила връзката.

Поздрави

 

същото ми става с експлорера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно в Операта е истината. Аз съм с нея досега не съм имал проблем нито с препращане нито с дублиране на отговори!

Поздрави!

 

Не е истината в Операта. И аз съм с Опера и аз имам проблеми....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако позволите, нека изясня нещо. Да проблем явно има, но той НЕ е във форума. Проблемите, за които пишете може да са породени от всичко друго, но не и от самия форум.

 

1. По разбираеми причини аз постоянно клеча в него. До сега нито веднъж, въвеждайки адреса на форума, не ми се е отварял друг сайт. Не съм абсолютен специалист в тази област, но за да напишете едно име (примерно адреса на форума) и да ви се отвори друг сайт, е нужно пренасочване по един или друг начин на домейна, което няма как да стане без моето съгласие и одобрение. С други думи не е зле, тези от вас, на които това им се случва да си направят една профилактика на ОС и/или да се замислят достатъчно добър ли им е антивируса. Възможни са и други причини, свързани с вашата локална машина, но няма смисъл да се изброяват всички, само и само да ви убедя, че пренасочването на един сайт към друг, обикновено е възможно само чрез въвеждане на данни в админ панела на хоста.

 

2. За дублирането на мнения. Тук определено все още не знам точно къде се крие причината, но със сигурност тя не е в самия форум. Пък и едно мнение няма как от само себе си да се клонира :) Предполагам тя се крие в различните скорости на достъп от и към хоста. Тук пряко са намесени и различни доставчици и т.н. С други думи не натискайте бутона изпрати по 2 пъти. Ако ви се е сторило, че форума е "замръзнал", все едно ви е прекъсната връзката с него не давайте refresh на браузъра си, а ползвайте бутона Back докато не се върнете в темата, в която сте искали да пуснете мнение. Тогава дайте refresh и ще си видите поста. Още преди време забелязах, че понякога се бави връзката с нашия хост. Т.е. от доста време насам се обмислят варианти за смяната му. Но поради липса на достатъчно добра алтернатива, все още сме си на него и съм го подновил. Подновяването не означава, че ще трябва да го търпим още време. Просто чакам да се появи нещо по-добро. Надявам се сега да не се появят коментари относно направения избор. Когато беше време да избираме хостинг компания почти никой не се включи с предложения, които да покриват нашите нужди. А ICN и до ден днешен са единствените, които го правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз (без да ангажирам никого с мнението си) мисля, че и двата проблема са свързани не с форума (софтуера на форума), а с хостинга. Не коментирам избора на този хостинг, а технически детайли, свързани с проблемите.

Двата проблема, които имам в предвид:

- при постване на мнение или просто разхождане по форума, не се отваря страницата, а се получава Save as: posting.php или друг файл - случва ми се и на мен от време на време. Когато при опит да се пусне мнение, се върне Save as: posting.php , мнението всъщност се публикува, но си оставате на старата страница (формата с мнението). Съответно втори опит за пускане на мнението, при което вече се получава дублирането.

- препращане към www.homeinthebalkan.com - веднъж ми се случи и на мен, и прочетох за същото в поне още три мнения на различни хора. Като казвам същото, имам в предвид пренасочване към същото url.

С това не искам да кажа, че тези проблеми са катастрофални, непреодолими и т.н., напротив, аз лично се справям, въпреки че е неприятно. Но го пиша, защото не мисля че е правилно, някой да се опитва да оправи тези проблеми, ровейки се в собственото си PC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласен съм, проблема не е задължително да е в собственото PC. Но със сигурност не е по вина на админа, нали :lol: Ако има някакви разногласия (най-общо да го наречем) между различни доставчици, ако има някои проблеми сред тях под една или друга форма - вярно е, отнасяме го ние, потребителите. Но не мисля, че колкото и да го коментираме този въпрос, че ще намерим решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle,

 

1) Админа е невинен :mrgreen:

2) Проблема, най-вероятно, се дължи на хостинга. Дефакто проблема е че като натиснеш Send заявката заминава, но не се получава отговора и излиза грешката "URL not found" (или квото е) и хората натискат Back и Send отново. И ето ти два поста. Това и аз го правя...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като казвам, че постовете не се клонират сами :lol:

Решението, в случай, че се сбозят нещата съм го написал по-горе. Не е никак трудно да се приложи докато не решим проблема.

А дали е виновен админа - личното ми мнение е "да". Поне дотолкова, доколкото носи отговорност за всяко едно недоволство, свързано с проблем в и около форума smile151

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е виновен админа - личното ми мнение е "да". Поне дотолкова, доколкото носи отговорност за всяко едно недоволство, свързано с проблем в и около форума smile151

 

айде сега, няма да търсим виновни, няма проблем, има решение :D

от понеделник аз специално не съм имал проблем.

 

 

PS: smile188 Mishelle пиши ми лично плииис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм мазохист и не с тази цел казвам, че нося отговорност. Просто съм длъжен да намеря решение и ще го направя. Всичко е въпрос на време. Дано е по-скоро.

nicolas - сега ти пускам ЛС, сори ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.