Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Загуба на мощност


adrian_m

Recommended Posts

А колкото до климатика - разбира се, че леко намалява мощността за момент, но после би трябвало да е ОК (след около 2-3 секунди). Поне на дизелите не би трябвало да се усеща загуба на мощност.

 

zloQQ,

 

И ти бъркаш обороти с мощност :mrgreen: Иначе, поне при мен, загубата на мощност от климатика си е чувствителна. Все пак той си дърпа 4-5kw, което не е за подценяване...

 

А оборотите не трябва да играят. До 30-50 са допустими при пуснати мигачи - те са непостянен консуматор и ECU-то се шашка. Но това е нормално...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня моя приятел PRR :mrgreen:

Имайте предвид, че мощността на автомобила спрямо оборотите на е една хоризонтална права, и в ниските обороти двигатвлят е с доста ниска мощност и при тях тези 4-5kW се усещат осезаемо.

Има значение и в какво натоварване работи климатика. Ако навън е 35 градуса, и вие сте го пуснали да охлажда на 18 при максимална "духачка" - то и климатика достига максималната си мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези проблеми с играенето на оборотите на празен ход се дължат често на мръсен въздушен филтър.

Друг вариант е EGR клапана да прави проблеми или да се е зацапал, заедно с моторчето за празен ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е от наистина да има нещо замърсено или и аз не знам какво. Проблема ми се е появявал вечер..аз говоря за спрял автомобил вече в гаража, освен двигателя нищо друго не работи, нито подавам газ нито нищо........ а съм се заглеждал много пъти подам газ, после си застава наа 900... а за климатроника-ами и него до го включа изведнъж на максимална сила, пак не мърдат оборотите.

странното е че го прави както много други странни неща в колата-без видима причина и без постоянство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се оплача и аз по същество:всеки ден на тръгване от бач излизам на заден ход,и първите 200-300 метра е като на изтеглен докрай смукач на Лада,върви сама,а като натисна съединителя,за да сменя на по-горна,оборотите се изцепват до 2/2.5/3К !После се оправя.

Уточнявам за задния ход,защото сутрин на тръгване от къщи не го прави/карам асамо напред/!

Божа работа,наверно,да?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.