Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Централно залючване


Recommended Posts

Здравейте,

искам да ви питам от къде мога да отида и да си сложа на Фаворита централно заключване и за колко пари, че постоянно забравям да заключа някоя врата, а нали се сещате че може някой да мине да побутне тук-таме за да направи лошо.

 

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навсякъде, където поставят автоаларми могат да ти сложат. Цената се движи около20-25лв. на врата с тяхно моторче.

Аз бих те посъветвал да си купиш от Конрад или Илиенци комплект централно - 4 моторчета(2 пет-полюсни), окабеляване, лайсни за поставане, винтове и т.н. и модул за управление. Всичко струва 23-25лв. Монтирането е много лесно - има тема за 120 как се монтира, едва ли ще е по-различно при теб. Вече след това, ако искаш да се включва дистанционно трябва алармата ти да има такава функция или ако нямаш аларма да си купиш модул за дистанционно управление - вдноканален или двуканален(ако искаш примерно да ти светят и мигачите или габаритите като заключваш и отключваш). Модула също го има в Конрад!

При мен си работеше до последно идеално и си е голямо предимство зимата!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

о определено през зимата ще е къде-къде пред отключван с ключ при замръзнали ключалки :)

 

единствения проблем е че нямам време да се занимавам да си го слагам сам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единствения проблем е че нямам време да се занимавам да си го слагам сам ...

 

намери някой друг тогава. Сещам се за един колега от форума който може да ти направи монтажа и да ти препоръча от къде какви машинки да си купиш. Ако има желание той ще се свърже с теб за да се уговорите ;)

 

според мен е хубаво да си вземеш и 1 аларма за 25-30 лв от най елементарните и да ти управлява тя машинките.!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно и аларма ще взема, ама трябва да видим да я спрем да пищи защото не ми харесва :?

 

общо взето излиза около 100лв всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най -добрия вариант при липса на фабрично централно заключване е монтиране първо на по-евтина аларма /според желанието на собственика все пак/, с вградени релета за управление на централно /скоро продадох чисто нова такава за 25лв - раздел обяви/, второ - изграждане на елементарна двупроводна инсталация за моторчета за централно до всяка врата и монтиране на 4 двупроводни моторчета управлявани от алармата, които струват по 5лв. парчето, т.е. общо 20лв. Така че общо взето ако имаме под ръка по ефтина аларма - случва се /защото иначе най-евтините управляващи централно почват от 40лв. нови/ може да се вместиш в 50лв. за хардуера и още толкова за монтажа.

 

Ако не искаш да ти се чува сирената на алармата, се избира такава аларма, която е с 4 бутонно дистанционно и има отделен бутон за тихо включване/изключване при който режим не се пуска сирената при алармено събитие. Не че двубутонните дистанционни нямат възможност за тихо включване, но на мен лично ми е неудобно да натискам две копчеа едновременно.

 

о определено през зимата ще е къде-къде пред отключван с ключ при замръзнали ключалки
- Откакто съм с централно не пипам изобщо ключалките. Междудругото моторчетата за централно заключване от универсалния тип имат доста завидна сила - 50-60Nm и дори зимата не им се опъва отварянето на колата когато са монтирани прецизно. Всъщност монтирането на тези моторчета е малко връткава работа и затова по сервизите взимат солидна цифра за монтаж и то на врата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.