Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна масло в Еуратек


ralichka

Recommended Posts

Здравейте. Вчера докато си карах и гледам,че на таблото ми излезнал някакъв знак - демек трябва да ходя на преглед в Еуратек. Колата я имам точно от 1 година и аз бях позабравила,че трябва да смням масло и т.н. Та питането ми е: колко време продължава самата процедура на прегледа? Не ми се иска да си оставям колата отново. Възможно ли е за един ден да стане? Колко ще струва? Моля, по-опитните да споделят. Мерси предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

запазваш си час.

отиваш, сменят ти маслото филтъра на маслото, изчистват ти компютъра (не е доказано), нулират го(в смисъл пускат нов интервал от година или 15000км) плашташ и заминаваш.

Като време след като влвзне колата не повече от час, час и половина. Като пари за фабия - 120 лв. както колехата горе ти е казал за октавия 150

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се опитам да помогна... На колко километра ти е колата? Питам защото в зависимост от километрите се извършват и различни операции...

 

 

Задължително с маслото и масления филтър си смени и въздушния (30лв.), (може и горивния - около 30 лв.) филтър.

Ако си около 50000км. е време и за смяна на свещите, които са на цена около 40-50 лв. за NGK, които ти препоръчвам - продават се в Еуратек!!!! Добре е да смениш и прахов филтър за купето, като цената му е около 20 лв. (вземи този без активен въглен - по-евтин е и остава чист за по-дълго време - 12 без проблем. При този с активен въглен след 7-мия месец, ще усетиш чуствителна разлика в степента на вентилация - говоря за каране предимно в София, където има доста прах).

 

Ако автомобилът ти е Фабия с двигател 1.4 ти препоръчвам масло Castrol TXT - 5w40 цената му, заедно с масления филтър е около 90лв.

С няколко думи консумативите са ти:

 

Масло и маслен филтър - 90лв.

Прахов, въздушен и горивен филтър - 70лв.

Свещи (ако си достигнала необходимите километри) - 40лв.

Добре ще е да направиш и една геометрия (реглаж) на преден и заден мост - към 15-20лв.

 

За труд цените са следните:

 

Масло и маслен филтър - 8.50лв.

Въздушен филтър - 5.10лв.

Горивен филтър - 8.50лв.

Прахов филтър - 5.10лв.

Смяна свещи - 10.20лв.

 

Ако имаш допълнителни въпроси, питай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ми е Фабия 1.2 :) на малко навъртяни километри хехе :) под 7 500 е,но не знам точно колко:) Значи утре ще се обадя да си запиша час :) А добре де, ако открият,че примерно някъде има проблем т.е. задрала съм отдолу нещо? Питам понеже наскоро се качих на един тротоар и се чу мноооооооооооого неприятен звук хихи :) и другото ми питане е: гражданската ми е изтекла вчера както и каско -всичко. Може ли да карам днес имайки предвид,че вчера беше събота и няма как да реагирам?:) Аз съм си я платила,само трябва да ми дадат полицата и онова зеленото да го лепна на стъклото:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при дизелите как стои въпроса??? Аз съм почти 30 к...

В смисъл не би ли трябвало те да знаят какво да сменят, провеляват и т.н. както си е по книга, после само ми връчват касовата бележка и всичко да е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ми е Фабия 1.2 :) на малко навъртяни километри хехе :) под 7 500 е,но не знам точно колко:) Значи утре ще се обадя да си запиша час :) А добре де, ако открият,че примерно някъде има проблем т.е. задрала съм отдолу нещо? Питам понеже наскоро се качих на един тротоар и се чу мноооооооооооого неприятен звук хихи :) и другото ми питане е: гражданската ми е изтекла вчера както и каско -всичко. Може ли да карам днес имайки предвид,че вчера беше събота и няма как да реагирам?:) Аз съм си я платила,само трябва да ми дадат полицата и онова зеленото да го лепна на стъклото:)

 

Е това че ти е изтекла гражданската не е проблем за сервиза. Проблема си е твой ако те спрат някъде за проверка.

А каското както знаеш не е задължително...просто си на принципа чупи - купи :)

Демек - карай внимателно и не оставяй автомобила без наблюдение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ми е Фабия 1.2 :) на малко навъртяни километри хехе :) под 7 500 е,но не знам точно колко:) Значи утре ще се обадя да си запиша час :) А добре де, ако открият,че примерно някъде има проблем т.е. задрала съм отдолу нещо? Питам понеже наскоро се качих на един тротоар и се чу мноооооооооооого неприятен звук хихи :) и другото ми питане е: гражданската ми е изтекла вчера както и каско -всичко. Може ли да карам днес имайки предвид,че вчера беше събота и няма как да реагирам?:) Аз съм си я платила,само трябва да ми дадат полицата и онова зеленото да го лепна на стъклото:)

 

 

ralichka, как е възможно такова несериозно(да не кажа немърливо) отношение :evil: .Да не знаеш на колко точно км. ти е колата, да забравиш да си подновиш Гражданската и Каското.Пък и чак да ти е смешно, че качвайки се на тротоар си "задрала нещо" евентуално.Дано не си все пак, де!

Добре дошла smile187 и дано се заразиш от ентусиазма на колегите и да бъдеш по-внимателна за напред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при дизелите как стои въпроса??? Аз съм почти 30 к...

В смисъл не би ли трябвало те да знаят какво да сменят, провеляват и т.н. както си е по книга, после само ми връчват касовата бележка и всичко да е ок.

 

Знаят, просто им кажи, че искаш преглед за 30,000км.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

ralichka, как е възможно такова несериозно(да не кажа немърливо) отношение :evil: .Да не знаеш на колко точно км. ти е колата, да забравиш да си подновиш Гражданската и Каското.Пък и чак да ти е смешно, че качвайки се на тротоар си "задрала нещо" евентуално.Дано не си все пак, де!

Добре дошла smile187 и дано се заразиш от ентусиазма на колегите и да бъдеш по-внимателна за напред!

 

Муахахаха... Къде отиде женската солидарност... :lol:

 

По темата - Не карай колата в никакъв случай без ГО. Ако стане ПТП ще те изкарат виновна във всички случаи и от там нататък става тежко, защото ще трябва да платиш всичко и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

 

Муахахаха... Къде отиде женската солидарност... :lol:

quote]

 

е и аз това се чудя :) Как ме нападна хаха. Мими,подновила съм си каското и гражданската,платила съм го,но от еуратек ми казаха да отида по-късно,понеже не била готова и т.н. А относно тротоара,не ми е кой знае колко смешно,ценя колата си повече от всичко и не мисля,че отношението ми е немърливо понеже не знам точно на колко км е колата :) И за да запазим добрия тон smile159 наздраве :))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам, че съм нарушила добрия тон.Чети по-внимателно.

Не мисля, че ако претърпиш ПТП точно в този момент/не ти го пожелавам в никакъв случай/, ще ти помогне женската солидарност.

Все едно.........ти си знаеш най-добре...........................

Айде наздраве, щом си рекла smile064 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в която и тема да вляза все караници се заформят... Трябва да се раздава правосъдие :D

 

А по темата - Аз лично смятам, че след като изтече гаранцията не е абсолутно наложително да се прави сервизно обслужване в ЕТ. Не заради цените, но заради лошото отношение и немарливостта. Дори не съм сигурен, че правят нещо на колата. НО това си е мое мнение, има и доста доволни клиенти.

 

Като изтече гаранцията на моята кола ще отида на друго място :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в която и тема да вляза все караници се заформят... Трябва да се раздава правосъдие :D

 

А по темата - Аз лично смятам, че след като изтече гаранцията не е абсолутно наложително да се прави сервизно обслужване в ЕТ. Не заради цените, но заради лошото отношение и немарливостта. Дори не съм сигурен, че правят нещо на колата. НО това си е мое мнение, има и доста доволни клиенти.

 

Като изтече гаранцията на моята кола ще отида на друго място :D

 

Аз имам като твойта кола :) И само да вметна относно двата коментара на мими - не сме се сдърпали, но ме дразни начина, по който се изказва. "чети по-внимателно" не знам си кво си :) а относно гаранцията - изтече ли, забравям за еуратек то това е ясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мога да разбера от какво е толкова ясно, че забравяш за Еуратек... Само да не стане така, че да ходиш после отново там (както много други), защото в новия ти сервиз са прецакали колата ти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стенли :) чела съм твоите постове, не се засягай. На мен отношението в еуратек не ми харесва,но ти не го приемай лично. Не знам защо все ги защитаваш,но нека всеки решава сам:);) Честно казано си имам човек, който преди оправяше старата ми кола и съм наистина доволна от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стенли :) чела съм твоите постове, не се засягай. На мен отношението в еуратек не ми харесва,но ти не го приемай лично. Не знам защо все ги защитаваш,но нека всеки решава сам:);) Честно казано си имам човек, който преди оправяше старата ми кола и съм наистина доволна от него.

 

Всеки си има свои предпочитания. Ако Стенли са га.о обслужвали добре, то може някой от другите хиляди собственици на Шкода да не е доволен по своему от обслужването в ЕТ. А и ако си имаш читав майстор който да познаваш.... къде е проблема???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.