Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сервиз към СБА гр.Свищов


doktorra

Recommended Posts

Смених ангренажен ремък и ролки във въпросния сервиз(Окtavia 1,9 TDI). След 2000 км. пробег колата ми изгасна на 2-ра скорост при опит да избегна една дупка при което се усети силен удар в двигателя. :? Един приятел ме посъветва да не я паля защото може да е прескочил ремъка( особенност при дизелите) но беше вече късно! Колата запали но се чуваше виене в областа на ремъка и я изгасих веднага. С друга кола я дръпнахме до друг сервиз който работи в събота. След преглед веднага се установи проблема-скъсано ухо на блока за което се захваща конзолата. Другите два болта които също крепят въпросното място бяха хлабави и се въртяха на ръка. Майсторите веднага обясниха причината-затегнат е бил само 1 болт(лесния), а другите два не, в резултат на което при удара той къса въпросното чугунено ухо неподлежащо на ремонт. При удара се измества ангренажа и чупи кутията си и задира в нея. Отделно от това не са ми казали че водната помпа изпуска и е за смяна в резултат на което изтичащия антифриз отмива греста от едната ролка и тя ромоли и също е за смяна. Ремонта ми струва 400 лв. и сега конзолата се държи само на 2 болта, което мене лично ме притеснява :evil: След 1 ден отивам в сервиза на СБА да направя рекламация :( и от там ми заявяват че всичко са затегнали и че такива работи се случвали :evil: Казаха ми да съм карал само с 2 болта и ако се скъсал някой от тях да ги потърся да разпробивали там нещо си :cry: :evil: :cry: :evil: врътнаха се майсторите и се скриха из гаражите :( В крайна сметка се оказах назад с 400 лв. и в момента незнам доколко ми е надежден автомобила а го купих с такава радост :cry: :cry: :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не искам да звуча заядливо, но като си си купил колата с "такава радост", със същата тази радост трябваше да се разходиш до най-близкото представителство на ЕТ и там да ти сменят ангренажа, едно е да ти оправят колата в сервиза на Шкода, друго е в сервиз, където оправят всичко, което им докарат. Нищо лично към хората от СБА :roll: . Моя съвет е да отидеш в ЕТ и да видиш те какво могат да направят за теб, уверен съм, че има начин да ти оправят колата и тя да продължава да те радва, независимо от тази твърде неприятна случка. Поздрави! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите сълебознования за колицата смятам че вече си научил моя съвет а тои е преди какъвто и да е ремонт попитаи приятели и познати къде си правят ремонтите за да си направиш предварително изводите кои сервиз е добър и кои за нищо не става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.