Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпроси за преден мост на 120-ката


120 L

Recommended Posts

Като премина през дупка с предно дясно колело,започва серия вибрации от едното колело към другото и дълго време не се успокояват.Струва ми се ,че не е нормално това и опасно ли е?В смисъл дали има нещо за счупване с възможните последствия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се получава от някакви хлабини на предния мост(най вероятно трябва да се натегнат шенкелните болтове). Когато при мен се получат такива вибрации намалям скоростта и те изчезват, никога не съм пробвал да видя след колко време ще отшумят сами. Явно от хлабините предния мост изпада в резонанс. Желателно е в най-скоро време да го оправиш. Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали си с рейка или със секторна кутия.

Имах преди време един такъв проблем като вдигна по голяма скорост или вляза в някоя дупка и започва страшно да тропа.

Смених си късата щанга накрайниците обрах луфта на секторната кутия и пак същото тропане и вече незнаех какво да правя.

Накрая се оказа толкова просто че направо се схванах,между кормилната щанга и късите щанги с накрайниците имало едни пласмаски като фтулки които струваха 2лева смених ги стегнах здраво и проблема изчезна.

За да разбереш дали е от тях хвани гумата отстрани и почни да я мърдаш в ляво и в дясно и ако има луфт значи е от тях.

УСПЕХ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.