Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фав 94 - блокирал преден спирачен апарат - РЕШЕН


mdryankov

Recommended Posts

Здравейте,

 

Днес ми се случи доста нелепа ситуация.

Блокира ми преден десен спирачен апарат. 1-2 км преди това ми се наложи да нагаза един доста дълбок гьол в едно задръстване. За 2 км колелото прегря и се разсмърдя на феродо, колата увеси нос.... Бая яко си задра. Оставихме колата за час два и след това с отверката поразмърдах механизма.

След потегляне всичко си беше ОК и 15 км по кръстовища си имах сприачки (включително апарата си отпускаше нормално).

Понеже никога не съм ремонтирал предни апарати и накладки и не съм специалист ми се ше някой патил или спец да даде мнение и насоки.

 

Наклдките не съм ги сменял НИВГАШ а вече 20К км съм навъртял (от както съм я купил) и смятам да ги сменям.

 

Благодарности предварително

и Поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменени са накладки и бутало... без резултат...

След около 10 км по светофари из софия десен апарат продължава да го мързи да отпуска и пушим като кюмбе.

 

Идеи и разни умуваници са добре дошли

Аз си изчерпах моите

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отвиеш щуцера за обезвъздушаване изтича ли спирачна течност? Ако изтича слабо значи може да има запушване някъде. Една смяна на спирачната течност, а преди това промиване на спирачната система със спирт (за горене) може да помогне. Провери и как се движат буталата, дали някъде няма ръжда, която да им пречи да се движат свободно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистихме добре и след монтаж обезвъздушихме добре

При пробване буталото излизаше и след тва се връщаше и изглеждаше нормално

 

Сега като се пребирах карах относително нормално 40-60км/ч но без да ползвам спирачките като избирах зелена вълна по светофарите и за 10 км и двете колела бяха студени

 

2 часа преди това се наложи да карам баща ми и за същите 10км само че с нормално спиране по светофари и задръстване диска и джантата прегряха.

 

До сега не съм патил от криви дискове, незнам и какъв е ефекта но като намалям от 80-100 км/ч няма биене и вибрации...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и на моя автомобил му се случи нещо подобно преди време.Преди две лета си святкам аз по магистралата към Пловдив.Реших да се възнаградя за усилието да държа педала на газта натиснат с един макдонълдс.Спирам аз и каво да видя ! От предно ляво колело пушеци.Ебаси работата!Докато се въртях и се чудех какво да предприема от три страни към мен се спуснаха едни обирджии маскирани като Пътна помощ.Единия даже си рискува живота да прескача мантинелата.В кеайна сметка не откриха нищо и само по раздвижиха спирачния апарат и си продължих.Повече никога не ми се е случвало такова нещо.От какво стана тогава и до ден днешен е голяма загадка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се запушен маркуч.

Ми тя и мишката е малка ама големи дупки прави.......................

И детайлите са от значение да го е

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.