Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се нулира компа?


Chocho

Recommended Posts

Извинявайте ако темата се повтаря, но никъде не маерих как се нулира компа..и на мен ми изписва INSP и искам да го махна тъй като остава само въздушния филтър :roll:

Прочетох едно мнение че може да се задържи бутончето за нулиране на километрите около 2 сек и след това на контакт около 4 но нещо не се справих..това ли е начина или има и друг?

Благодаря Предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го в книжката,аз не съм много сигурен,че помня точно какво се правеше.А съм го правил.При изключен контакт натискаш бутона за чистене на дневния километраж/сверяване на часовника и го държиш натиснат,включваш на контакт и го пускаш чак след 10-тина секунди.В този момент надписът се изчиства.Ако не стане,повтаряш операцията,като след като си включил на контакт,без да пускаш бутона,го завърташ надясно/абе,не съм 100% сигурен,че беше надясно,ама ако го завъртиш в погрешната посока не вярвам да има последствия,ако не стане надясно,опитай после наляво/и го пускаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

INSP-означава inspection-отиваш в ЕТ(това обикновенно се получава когато наближаваш година(2,3...5)!Отиваш,те проверявят за грешки-после си тестваш уредите и си FREE TO GO!Пари не взимат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

INSP-означава inspection-отиваш в ЕТ(това обикновенно се получава когато наближаваш година(2,3...5)!Отиваш,те проверявят за грешки-после си тестваш уредите и си FREE TO GO!Пари не взимат!

 

Еуратек да не взимат пари !?!

Това немога да го повярвам, че там смяната на масло е 40 лв.

 

Може би не взимат, ако колата е все още в гаранция ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на маслото заедно с маслен филтър в ЕТ не е 40лв,, а 8.50лв. :idea: Ае стига сте говорили глупости вече :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

INSP-означава inspection-отиваш в ЕТ(това обикновенно се получава когато наближаваш година(2,3...5)!Отиваш,те проверявят за грешки-после си тестваш уредите и си FREE TO GO!Пари не взимат!

 

Еуратек да не взимат пари !?!

Това немога да го повярвам, че там смяната на масло е 40 лв.

 

Може би не взимат, ако колата е все още в гаранция ...

Само ти отварях до волана отдясно до шофиорската врата малката"жабка за дреболий"-там е буксата-закачат си Компчето и проверяват за грешки-и си ходиш по живо по здраво-и за OIL е по същия начин-ако са ти забравили да занулят на смяната!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Смяната на маслото заедно с маслен филтър в ЕТ не е 40лв,, а 8.50лв. :idea: Ае стига сте говорили глупости вече :!:

 

Единият от двама ни говори глупости, но май това не съм аз :D

 

Смяната на масло и маслен филтър в Еуратек е между 30 и 40 лв ... точно колко им е много трудно да ти кажат.

 

Съмнявам се, че ще намериш фирмен сервиз на която и да е марка, в който ще ти сменят маслото за 8.50 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Еуратек да не взимат пари !?!

Това немога да го повярвам, че там смяната на масло е 40 лв.

 

Може би не взимат, ако колата е все още в гаранция ...

 

 

Късметлия... на мен смяната на масло ми е 140 :lol:;) иначе според мен за всичко взимат пари-дали само за труд, дали само консумативи.... това е нормално, безплатен обяд няма никъде :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте ако темата се повтаря, но никъде не маерих как се нулира компа..и на мен ми изписва INSP и искам да го махна тъй като остава само въздушния филтър :roll:

Прочетох едно мнение че може да се задържи бутончето за нулиране на километрите около 2 сек и след това на контакт около 4 но нещо не се справих..това ли е начина или има и друг?

Благодаря Предварително! :)

 

"Нулирането на сервизните интервали може да се извърши и с помощта на бутона на дневния брояч за изминати километри по следния начин:

1. При изключено запалване натиснете нулиращия бутон на дневния брояч за изминати километри под скоростомера и го задръжте.

2. Включете запалването и отпуснете нулиращия бутон. На дисплея се появява един от сервизните интервали

3. Завъртете при желания сервизен интервал с обслужващото копче за сверяване на часовника в посока надясно. На дисплея се изобразява "service - - - -"

4. Изключете запалването. Едва сега съответните данни се привеждат към нулата."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еуратек да не взимат пари !?!

Това немога да го повярвам, че там смяната на масло е 40 лв.

Може би не взимат, ако колата е все още в гаранция ...

 

Късметлия... на мен смяната на масло ми е 140 :lol:;)

 

Аз говоря, че труда струва 30 - 40 :D

 

Консумативите са отделно - 10 лв за филтър и около 20 лв за литър масло, тъй че сметката в повечето случаи, ще е над 140 лв ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на маслото заедно с маслен филтър в ЕТ не е 40лв,, а 8.50лв. :idea: Ае стига сте говорили глупости вече :!:

 

Единият от двама ни говори глупости, но май това не съм аз :D

 

Смяната на масло и маслен филтър в Еуратек е между 30 и 40 лв ... точно колко им е много трудно да ти кажат.

 

Съмнявам се, че ще намериш фирмен сервиз на която и да е марка, в който ще ти сменят маслото за 8.50 ;)

 

Хехе ми нали си гледам фактурата и ти цитирам от там :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stenly,

 

Объркал си се :( Виж фактурата отдолу. Само филтъра е 8.50лв...

 

Поздрави

 

P4100011_resize.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даммм, значи са вдигнали цената на 11,50 лв. Фактурата ми е от миналата година и е за Фабията, на Октавията не съм сменял още нищо :roll: Или са вдигнали леко цените, или смяната на маслото за Октавия е по-скъпа, от тази за Фабия :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е нормално, безплатен обяд няма никъде :evil:

 

Бъркаш колега!

Безплатно е СИРЕНЕТО.............САМО В КАПАНА!!!(пък и то понякога струва живота на мишока) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на маслото заедно с маслен филтър в ЕТ не е 40лв,, а 8.50лв. :idea: Ае стига сте говорили глупости вече :!:

 

Единият от двама ни говори глупости, но май това не съм аз :D

 

Смяната на масло и маслен филтър в Еуратек е между 30 и 40 лв ... точно колко им е много трудно да ти кажат.

 

Съмнявам се, че ще намериш фирмен сервиз на която и да е марка, в който ще ти сменят маслото за 8.50 ;)

 

Хехе ми нали си гледам фактурата и ти цитирам от там :lol:

 

Колега незнам кое колко струва, но на мен за масла и филтри на 60 000 ми обявиха цена 320 лв./1.9 tdi 110/ така че трудът в ЕТ е много скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизирането на кола на 60,000 км. не е само смяна на масло и маслен филтър ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даммм, значи са вдигнали цената на 11,50 лв.

 

Не е и 11,50 лв а повече, защото както се вижда на фактурата се плаща и за приемчика, и за монтьора и т.н.

Грешно е да гледаш колко струва само смяна на масло, защото ако отидеш и им кажеш "сменете ми маслото" ще ти вземат 11,50 за смяна + 4,60 за приемчик + ХХ за незнам си кой ... и цената на труда става 30 - 40 лв.

 

Както и да е ... идеята ми беше, че труда в ЕТ не е никак евтин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е, но цените при всички официални представители са подобни. Така че аз няма повече да се възползвам от услугите на ЕТ, а ще отида при един познат. Все пак говорим за смяна на масло,а не за основен ремонт :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен цените са що годе нормални-все пак е официален сервиз,а и колата е гаранционна.Мен първата смяна ми беше 170,втората 235(без въздушен филтър и 2та пъти)!Но дори и да отида на друго място-то само маслото ми е 100на лева+филтрите и тн-че съм дал 20,30лв за труд-здраве му кажи!

P.S-аз с камиона като вляза в сервиза под 500не се спирам,да не кажа 1000 на всяко посещение! :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.