Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

обръшане на волан от десен на ляв


Recommended Posts

:?

предстои ми работа за известно време в англия и мисля да закупя шкода от там.

цените са много добри :)

та имам 1 въпрос-колко ще ми струва обръщането на волана от десен в ляв.

за октавия или фабиа.

това е :arrow: предварително благодаря ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само таблото, общо взето изобщо според мен не си струва да се прави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съсед си взе с десен волан....каза че в Пловдив му предлагали за 900лв.

Колко е вярно незнам,но ще го попитам като се прибера в края на седмицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не виждам никакъв смисъл от обръщането, още повече, че съм виждал тук в БГ Шкоди - 120L с десен волан и си ги карат хората. Лично аз с кеф бих си я карал така - отваряш вратата и хоп-на тротоара... :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не виждам никакъв смисъл от обръщането, още повече, че съм виждал тук в БГ Шкоди - 120L с десен волан и си ги карат хората. Лично аз с кеф бих си я карал така - отваряш вратата и хоп-на тротоара... :lol::lol::lol:

 

Мен винаги ми е било странно това да караш кола с десен волан...всеки казва че няма кой знае каква разлика..защото имам един приятел който има Форд Фиеста с десен волан..някой карал ли е такава кола с десен волан :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вие дали сте нормални ???? сега ще го изкарате ,че е по добре да караме с десен волан.

я си помислете на 2 лентов 2 посочен път как ще изпревариш някоя кола или бус или нещо по-голямо. трябва да изкараш над половината кола в насрещната лента за да видиш дали е свободно за да изпревариш тоя от пред. smile058 и ако не е свободно ??? ще си имаш странна кола/мотор на 2 колела, и няма да си имаш приятелка или пасажер който в паниката не е успял да каже, че идва нещо голямо срещу вас smile181

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вие дали сте нормални ???? сега ще го изкарате ,че е по добре да караме с десен волан.

я си помислете на 2 лентов 2 посочен път как ще изпревариш някоя кола или бус или нещо по-голямо. трябва да изкараш над половината кола в насрещната лента за да видиш дали е свободно за да изпревариш тоя от пред. smile058 и ако не е свободно ??? ще си имаш странна кола/мотор на 2 колела, и няма да си имаш приятелка или пасажер който в паниката не е успял да каже, че идва нещо голямо срещу вас smile181

 

Затова съм съгласен че трябва винаги да има човек до теб да ти вика...давай сега може да изпревариш..то нали в Англия всичко е наопаци :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вие дали сте нормални ???? сега ще го изкарате ,че е по добре да караме с десен волан.

 

Наско,

 

Нормални сме си. ВЕрвай ми! Наистина по-добре не пипай волана! Не са една и две колите в София с десен волан. Вече и камиони има. И си карат хората. Е, малко е кофти със скоростите докато свикнеш (все бъркаш в джоба на вратата) ама това в началото. После свикваш с опулените физиономий на останалите (като видят кола без шофьор) :mrgreen:

Иначе като цена за преработката са ти написали колко е. А за труда си направи сам сметката. И да добавя: Ти задавал ли си си въпроса защо от Англия колите са по-евтини?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:(

хора не ме отчайвайте :(

при цена за октавия 1999 за 800 паунда мисля че е ок

а и ще си я ползвам над година там

дано до след годинка две като си доида да ди намеря рейка и табло на нормални цени( за труда по смяната има кои да го прави)

мерси за отговорите

а за това защо са толкова ефтини ами там всичко е ефтино(без цигари и алкохол)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бяха само табло и рейка да кажеш става. Ма там са педали, маркучи, узаконяване.... Мани, мани...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък бях половин година в Ирландия - там също е наобратно, нали англичаните са ги заробили за 700 години... Имах Форд Фиеста и свикнах на десния волан точно за един ден яко каране... и даже мисля че е по-удобно... От друга страна имах приятел унгарец там, който си беше докарал унгарското пежо 600-и-нещо-си, от онея мнооого големите - и си го караше с левия волан без проблем.... и си изпреварваше като пич даже, не съм му казвал всеки път има ли кола насреща, няма ли...

 

От друга страна - да внасяш кола от Острова... Малко не бех се навил - забравяш за ВЛАГАТА там - вали ако не всеки ден, то поне два от всеки три, сам си смятай колко е предразположена колата към ръжда .... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бяха само табло и рейка да кажеш става. Ма там са педали, маркучи, узаконяване.... Мани, мани...

 

Едно от най-скъпите неща в цялата работа са Еърбеците (вървят с таблото)... те са крупна сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам на последък едно субару тук с десен волан и точно на 3-тия завой ми му свикнах. В града няма никва разлика - освен че понякога те гледат като ретяща чиния - а извън града си има техника за изпреварването - ако си сам в колата просто изпреварваш на прав участък и то без да се залепяш за това което ще изпреварваш - за да имаш видимост.

За да се смени дирекцията ти трабва рейка - табло, парното климатика и всичко под таблото - мъките май не си струват. Аз сега съм разчастил субаруто в бокса за ремонт и все още се чудя дали да го обръщам, но проблемът ми е с таблото и май ще си остане пак с десен волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cry:

и кво става маи се отказах :cry:

но със сигурност ще си взема фелиция(по ефтина за англия(около250 паунда има оферти) хем по лесно ще е е обръщането

 

(карах в англия 5 месеца и за там ок ма за България си трябва ляв волан)

мерси на всички отговорили ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си кола с ляв волан ще ти спести доста главоболия и занимавки. Не си струва според мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мобайла има няколко Октавии с дясна дирекция, които струват доста по-малко от аналогични модели с лява дирекция.

Предполагам - разликата идва, защото никой нормален човек няма да си купи такава кола в България.

По същата логика - в Англия вероятно има коли с лява дирекция, които също би трябвало да са по-евтини.

Тъй че - отиваш, купуваш си нещо с десен волан да си джиткаш там, търсиш нещо изгодно с ляв волан и си го взимаш да си го караш тук, а колата с десния я продаваш преди да си тръгнеш 8)

Аз лично не бих се навил да карам кола с десен волан из България, а преустройството едва ли ще излезе изгодно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По същата логика - в Англия вероятно има коли с лява дирекция, които също би трябвало да са по-евтини.

 

Малко ме съмнява, те хората си имат закони...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не може да ти забрани да караш с ляв волан в UK - ако идваш от континента какво няма да те пуснат ли ?

 

Просто в UK не им проблем на хората да си купят нормална - за тях - кола вместо да се чанчат с десен волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По същата логика - в Англия вероятно има коли с лява дирекция, които също би трябвало да са по-евтини.

 

Малко ме съмнява, те хората си имат закони...

 

Кумеца е Англичанин (Лондончанин). В момента живее в Германия и си кара BMW с ляв волан. И без проблем си го кара и, ако иска, регистрира в UK. МПС-то е технически изправно и няма кой да ти забрани да го регистрираш.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.