Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

по номерата...


Recommended Posts

колеги дали някои знае как и каде мога да разбера историята на една кола по номерата на рама или двг чувал съм че става някаде но не знам каде мерси предварително smile189 smile189 smile164

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята на колата по рамата?!?! хм... За Шкодите по номера на рамата може да се разбере коя година и в кой завод е произведена, но не мисля, че точно това имаш предвид под "история"....или???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята на колата по рамата?!?! хм... За Шкодите по номера на рамата може да се разбере коя година и в кой завод е произведена, но не мисля, че точно това имаш предвид под "история"....или???

 

Ами според мен за всяка кола може да се проследи максимум къде и кога е произведена. Ако е внос-евентуално по талона от чуждата държава можеш да разбереш какъв е бил предишният собственик. Един приятел кара една стара Алфа, преди това на 73 годишна италианска бабичка, тоя човек за 2 години една лоша дума не съм чул да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пуснах за RS-а запитване по и-мейла в архива на завода в Млада Болеслав и наистина ми казаха името на първия му собственик, общия брой произведени коли и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно въпроса на malkiq - предполагам има в предвид година и място на производсто. в тоя случай txl ще се развихри. той май беше пускал една табличка по темата, но не съм много сигурен... абе в заводската книжка не пишеше ли нещо за серийния номер, как се чете, кое какво значи...:roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така колеги ето моя грешката ама вие я расталкувахте правилно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята на колата по рамата?!?! хм... За Шкодите по номера на рамата може да се разбере коя година и в кой завод е произведена, но не мисля, че точно това имаш предвид под "история"....или???

 

Ами според мен за всяка кола може да се проследи максимум къде и кога е произведена. Ако е внос-евентуално по талона от чуждата държава можеш да разбереш какъв е бил предишният собственик. Един приятел кара една стара Алфа, преди това на 73 годишна италианска бабичка, тоя човек за 2 години една лоша дума не съм чул да казва.

 

...не ти ли прави впечатление, някак си, че всички коли 2-ра употреба вкарани от европата, са били все на некви баби и дядовци, и не са излизали от гаража... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не обикалям по Горубляне и не съм правил подобна статистика. Просто го дадох като пример. А и явно колата наистина е карана от такъв човек, щом си върви добре, а не от някой дето я е карал като ***.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

В коментарите след статията http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=90 също се коментира буквата L... Там са дали и друга таблица, според която в означенията е пропуснато I и съответно за последната година (1990) влиза L. Т.е. би трябвало да има грешка в статията, ама знам ли...

http://skoda.panda.cz/komentare.php3?id=90&all=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

papek е купен март 1990-та, което според мен значи, че е произведен през 1989, но доколкото знам колите, произведени през последното тримесечие (или повече) на годината, се водят като произведени през следващата. така е и с МВ-то – купено е през януари (трети януари, ако не се лъжа) 1967-ма, а на табелката му пише, че годината на производство е 1967-ма. т. е. приемам, че L = 1990-та година и papek е само на 17 години, тийнейджър демек :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A=1980

B=1981

C=1982

D=1983

E=1984

F=1985

G=1986

H=1987

I=1988

J=1989

K=1990

при мен буквата е "L"... :roll: :roll: :roll:

 

Роска както с тебе си говорихме на скоро за тези букви - на моята буквата е К = 1990 г. / а е купена - Февруари 1989 г/ , на papek - e L която пък изобщо я няма ....

 

"т. е. приемам, че L = 1990-та година и papek е само на 17 години, тийнейджър демек "

 

в тоя ред на мисли , ако L =1990 г. и papek e още непълнолетен :mrgreen: то при мен K = 1989г. и нещата си идват на мястото :roll: :roll: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Фелициата има буква Y, което би трябвали да значи 2000г.(справка един руски сайт) а колата по талон е закупена в Милано през 11.1999г. :? Странна работа :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз пак не знам какво да си мисля…

Иво ти ме разби с тоя февруари 1989-та, аз си мислех, че твоята е по – нова от моята, заради 136-ковото табло, но явно колите за чешкия пазар са били с такова, а тези за БГ – с по – старото…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.