Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подскачаща стрелка на километража [Решен]


The Best Forman

Recommended Posts

Тез дни смених колелцето на километража , което върти пробега и почна странно да подскача стрелката в километрите над 60 - тъкмо стигне около 70 и рипне изведнъж на 80 , после пак почива и пак рипа изведнъж на 90 , а на слизане пада плавно . Свалих целия привод за пробега и продължи да подскача , в един момент се усетих и осигурих малък луфт под механизма на скоростомера и почна да работи мазно като нов , но след като върнах привода за пробега пак взе да подрипа /не толкоз / , но е досадно особено на извънградско , когато трябва да се спазват ограничения.

Дайте акъл де да търся проблема , щот се изчерпах откъм идеи.

 

Благодаря предварително!

 

П.П. Знам че най - добре е нов , но с тоз циферблат няма никъде по магазините :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тия магаретий ги правеше от жилото.Беше се заоблило от към скоростите и понякога, дори спираше да върти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се че жилото ти е с най малко изкривявания,но помисли дали не е сухо жилото .На мен като го купих Формана така правеше стрелката и свалих жилото и със масленка капвах по 3-4 капки в началото му,завъртах го и така след като пое около половин масленка /от тези за шевна машина,ползвай спринцовка от 20 кубика/,разултата беше плавно движеща се стрелка.По-рано на Трабанта ми имах такъв проблем,но тогава работех на едно място където имаше варел с 200 л масло и жилото го вързах с тел и го пуснах вътре сутринта и вечерта го извадих избърсах и монтирах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смазах жилото , почистих наново механизма на скоростомера и го намазах на тънко с грес и като резултат си имам показания като на стар Москвич - карам с около 50, 60, 70 ... нагоре не съм тествал , щот няма къде , но явно трбва да се сменя всичко комплект :evil:

Ако се сетите още нещо казвайте , па аз ще се потя и после smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Не става само със смазване - трябва ново :mrgreen:

Та значи след като смених хиляди пъти колелцето на червяка , смазах и разглобих хиляди пъти скоростомера , съсипах циферблата и го ремонтирах накрая взех една дрелка с реверс и като завътях с нея километража и подскача , обърнах жилото и намали подскачането , но понеже няма как да се извади маншона взех едно ново жило , намазах го на тънко с грес и малко масло и сега няма подскачане , подрипане и кво ли не :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: след толкова разглабяния даже и скоростомера отчита вярно ... олекнах с 5 лв. за измерване / така де минах с превишена скорост покрай радар и ме спрахя :mrgreen: /

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

kilometraj.jpg

Те това представлява километраж на Фаворит/Форман до '93 на съставните му части smile167

Та мръсната гад от как стана малко по - топло върти някакви собствени номера - като се напече и спира да отчита ... е беше изловен грубо , но зарад това смених сума пъти колелцето на червяка и накрая се оказа тва алуминиево колело в средата на смимката превърта върху оста с цифрите и сега взе малко "Капчица" , малко чука и малко мамата и е закрепено надеждно :mrgreen:

Малко кофти , че трябва да превъртя още 100 000 км. ама тва ми за акъл smile181

 

П.П. Ако ви се наложи да го правите това упражнение - Вземете си нов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя километраж преди 3-4 дена като се прибирах от морето го хванах че спря да отчита разстоянието. Като се прибрах в Русе обаче му размардах малко жилото към кутията и той взема та почна да си работи пак нормално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.