Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки Нова Октавия


adrian_m

Recommended Posts

За година и половина само "шофьорската" чистачка започна да ми маже леко. Купих си нови но сега само след 2 месеца новата започна да маже също. Въпрос на късмет ли е това че първата издържа толкова а втората не или... ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо друго има... Оригиналните с колата изкараха година и половина и то без да мажат. Проблема им беше, че скърцат и ме дразнеха. Купех си нови от ЕТ за 30 и няколко лева и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип ги чистя със суха кърпа, но стъклото ми се замърсява много заради мястото където паркирам. Иначе тия дъждове няколко дена би трябвало също да са спомогнали чистачките да покажат оптимални функции. Може бе съм от първите които имат новата Октавия БГ и на тези като мен не им се е налагало много да си ги сменят тъй като наистина заводските са перфектни, и така са останали на склад по-стари които са ми продали.

Кажете нещо по принцип какво използвате за да ги пазите и съхранявате чистачките???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам че преди време ми се налагаше да паркирам под едно дърво и от него падаше нещо прозрачно и лепкаво. След това чистачките мажеха. Може и твоя случай да е подобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и в моя двор има разни дървета и пада какво ли не, но винаги преди да тръгна ги бърша с суха кърпа. Мисля че това обаче не е достатъчно... а и карам колата всеки ден и не ми се струва удобно да махам и пазя в нас и после да ги слагам пак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това,че са стояли на склад по-дълго време не би трябвало да има голямо значение зашото не ги е пекло слънцето което е най-големия им враг,а да не би стъклото ти да е намазнено от някакво дърво или нещо друго,ако ти се занимава пробвай да го изчистиш със спирт,а може и чистачките и така ще си сигурен на сто процента,че в чистачките е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е толкова ли е зле положението? Да не си случил на някакви ментета?

 

Не, взех ги от магазина на Цар Борис, комплект, всичко ОК 60 и нещо се там лева. Паркирам на едно и също място, няма никакви особени проблеми, обичайната мърсотия..... това със спирта ще го пробвам.

Странно е че и при двата комплекта се скапа "шофьорската"...?????

може би занапред ще купувам само такива, щом имам две малки и здрави.... колко ли излиза само едната ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от смяната на температурата е. гумата се е втърдила малко. според мен ще "им мине". по принцип мисла че трябва да се чистат с препарат чистачките. не да се бършат със суха кърпа. ти с кои си с меките или с тия с металната рамка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смяна на температура... може. макар че 3 дена карам постоянно в дъжда и очаквах чистачката да се оправи но не :( и аз съм чувал за препарати за чистачки но не съм виждал, освен разбира се тези които се смесват с вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виждал съм някакви спрейове по бензиностанциите,май пишеше за удължаване на живота на чистачките...т.е. на перата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един познат е ползвал подобен и после е имал проблем с карането нощем - светлините го заслепяват. Ефекта е подобен от препаратите против изпотяване на стъклата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно... Да не си я мил колата с някой препарат или на някоя бензинстанция (стъклото де). Тогава се получава това размазване - от течноста в бензиностанцията. Аз лично не си мия стъклото освен с течноста за чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте,

 

когато запаля колата чистачките леко мръдват и се плъзват по стъклото около 1 см. Когато изгася двигателя пак се прибират в изходно положение. Принципно не ми е проблем самото движение, но през зимата това се оказва проблем, защото сутрин като са замръзнали и се плъзнат с паленето вероятността да се поскъса най финната част на перото е много голяма. Вече това е станало и сега забелязвам че при по сериозен дъжд остават едни следи и лекичко мажат.

Някои да има същиа случай ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Шампион и съм много доволен,взех ги горе-долу преди година и са си супер!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

когато запаля колата чистачките леко мръдват и се плъзват по стъклото около 1 см. Когато изгася двигателя пак се прибират в изходно положение. Принципно не ми е проблем самото движение, но през зимата това се оказва проблем, защото сутрин като са замръзнали и се плъзнат с паленето вероятността да се поскъса най финната част на перото е много голяма. Вече това е станало и сега забелязвам че при по сериозен дъжд остават едни следи и лекичко мажат.

Някои да има същиа случай ?

 

ако кажеш каква ти е колата :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа...забравил съм.

Колата е Октавия 5 (или 2), зависи как е по позната в БГ. Мисля че тук е позната като 2 ка.

New Octavia 2.0. TDI

 

може би си забравил да кажеш и дали е с автоматични чистачки, или не

 

както и да е

 

значи, като загасиш колата и чукнеш надолу лостчето за чистачките, би трябвало те да застанат, как да кажа, в горна мъртва точка. Зимата това го правиш винаги - по- лесно е за чистене от сняг и никога водата, която се стича като оставиш колата не ти замръзва, та да ти останат перата на стъклото после ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е така от момиченце. Не е с автоматични чистачки. Мръдването е съпроводено със силен звук.

Но изобщо не ме притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

значи, като загасиш колата и чукнеш надолу лостчето за чистачките, би трябвало те да застанат, как да кажа, в горна мъртва точка. Зимата това го правиш винаги - по- лесно е за чистене от сняг и никога водата, която се стича като оставиш колата не ти замръзва, та да ти останат перата на стъклото после ;)

 

благодаря ти huko за споделянето на тази интересна функция - още сутринта ще пробвам дали става. А за оставянето на чистачките в горно положение си абсолютно прав - за зимата е задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено най-добре за чистачките е поне един път седмично да се минат с мокра кърпичка!А иначе чистачките са BOSCH Aerotwin(няма други такива)! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм с автоматични чистачки.Този вариант за поставяне в горна мъртва точка го знам и е ок. Така ги свалям и ги мия, НО когато се оставят така има шанс някой кретен през ноща лекичко да ги вземе.

По скоро търся как да ги накарам да не се мърдат леко при всяко палене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм с автоматични чистачки.Този вариант за поставяне в горна мъртва точка го знам и е ок. Така ги свалям и ги мия, НО когато се оставят така има шанс някой кретен през ноща лекичко да ги вземе.

По скоро търся как да ги накарам да не се мърдат леко при всяко палене.

 

Судба не хуй, в руки не вазмеш (тва е руски)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.