Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ГОЛЯМОТО почистване!!!


Recommended Posts

Няколко пъти в годината ми остава време да си почистя колата качествено както ми се иска(през другото време автомивки)!

 

Идеята ми е да си споделим опита от:

 

-методи за почистване на автомобили-първо отвън после отвътре или обратно

- как да свалим размазаните мушици по преднницата

-авошампоани

-силикони

-видове материи за бърсане, подсушаване

-полиращи пасти

-препарати за джанти, гуми, табло, тапицерии, пластмаси, кожени елементи

-четки за почистване на въздоховодите от прах

-ароматизатори

-как махнах упоритите петна :mrgreen: и т.н. и т.н.

 

и изобщо ВСИЧКО което ни помага и ни улеснява да си въведем колата в приличен вид без да се прецака нещо/боята примерно/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам дали има проблем при миенето на двигателя. Повечето автомивки го предлагат но дали е съвсем безопасно??? Защото има някои части като кабели които доста се виждат и това леко ме притеснява.

иначе според мен всички обичат колата да им е чиста а и услугата за цялостно чистене не е толкова скъпа. лошото е че миеш колата и след 4-5 дена пак става отчайващо мръсна :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adrian_m, избягвай да миеш често двигателя. Даже като цяло избягвай да го миеш. Ако те дразни мръсотията по пластмасовата кора върху двигателя - забърсвай я с парцал или гъба. Но не прибягвай особено често до услугите на пароструйка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gogata , за две години не съм го мил нито веднъж и по принцип нямам намерение никога да го правя. но иначе двигателя си става мръсничък и де да знам-просто не ме кефи такъв. дори се чудя дяли няма да е по-добре за него да го мия от време на време... ако има и най-малък риск няма да го пипам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец закарах на баща ми колата (Тойота Карина) на автомивката до нас...и баща ми искаше пароструйка..и като е направиха...после запали от петия път чак..и той каза..повече двигател няма да мия..незнам от какво се получава така..някой знае ли ? ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам дали има проблем при миенето на двигателя. Повечето автомивки го предлагат но дали е съвсем безопасно??? Защото има някои части като кабели които доста се виждат и това леко ме притеснява.

иначе според мен всички обичат колата да им е чиста а и услугата за цялостно чистене не е толкова скъпа. лошото е че миеш колата и след 4-5 дена пак става отчайващо мръсна :(

 

Да, има проблем с миенето на двигателя! Не случайно вече слагат табелки с предупреждения да не се мие двигателят с пароструйка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного ми се щеше да ми кажете някакви марки препарати или специализирани магазини за авто козметика. Кой какво е пробвал и от какво е доволен.

:roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МА-FRA найстина имат добри продукти! Преди ползвах Sonax, според Ауто Билд са много добри, аз също подкрепят мнението на автомобилното списание, но ако искаш нещо професионално ще ти препоръчам 3М ;)

 

 

P.S. - един съвет ако не си се занимавал с полиране или пастиране на боя преди, най-добре прочети малко преди да започнеш ;) Да не стане някой фал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато пререгистрирах Фабията след края на лизинга, тъпия катаджия (който явно е на процент от автомивката пред КАТ) ме върна, за да измия двигателя. Не му бил виждал номера, а номера се виждаше отлично, но не, та не! Та, след миенето алармата сдаде багажа, почна да свети ЕРС ... Оставих колата да съхне 2 дни, та поне електрониката се освести, само с отекла аларма се оттървах. Оттогава никакво миене на двигател с паростуйка, само кофа и парцал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.