Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов Румстър


Recommended Posts

Здравейте колеги , щастливи сме аз и моето семейство ,че можем да се похвалим с новата си придобивка .

Отдавна съм регистриран във форума и чета редовно интересните теми но сега се включвам за първи път .

Колата я взех от ЕТ в началото на май и до сега имам навъртяни само 600 км. - първите ми впечатления са добри / като имам предвид , че до сега не съм карал чисто нова кола / .

Въпроса ми е какви са нормалните обороти и скорост при разработката на този високооборотен двигател при положение ,че при 3000 об. се движа с 90 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия на Фабия, твоя е с пипната електроника и малко повече конски сили. Докато я разработваш не я юркай и често сменяй предавките и оборотите, когато това е възможно. По принцип най-добре се разработва в града.

 

Да ти е честита! Страхотен автомобил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и добре дошъл ;) Погледни темата в подкрепа на марката... Нужни са ни повече хора http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5008

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Izov благодаря за отговора , разбрах - няма да я юркам , но все пак в града шофирането е по - динамично и от време на време се налагат по високи обороти . Тука са ми притесненията - дали това шоково повишаване на оборотите не е опасно .

Относно подкрепата на марката съм твърдо ЗА !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, но все пак в града шофирането е по - динамично и от време на време се налагат по високи обороти . Тука са ми притесненията - дали това шоково повишаване на оборотите не е опасно .

Относно подкрепата на марката съм твърдо ЗА !!!

 

в кои случаи се нуждаеш от по-високи обороти??? аз например мога да си карам цял ден сменяйки точно на 2000, говоря за дизел, просто сменяш предавките постоянно, дори и завоите правиш с една ръка, а иначе на 5-та и 4000 да стигнеш няма нищо лошо.

По принцип не е препоръчително да се юркат нот самото начало сменям предавки между 4200-4500, което е оптимално при мен.... ей бога ми няма и нищо на колата.... и после как да не я обичаш тази марка :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега, за хубавата придобивка, честито и на Румстер-а за точния и грижовен собственик, дето му се е паднал. :mrgreen: Много приятни и безаварийни съвместни километри ви пожелавам.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@evo, цялата работа с разработването е в началото да не въртиш гуми и да не стигаш червената зона на обортомера. Карай спокойно и равномерно, можеш да стигаш и до към 4000 оборота ако е необходимо, просто не го прави рязко. Сменяй често предавките и оборотите. След първото сервизно обслужване ще усетиш значителна промяна в двигателя, ще стане по-динамичен, а и разхода ще падне малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за добрите думи .

Хашек ще се обадя при първа възможност / работя и живея в центъра / , когато имам път към твоя сервиз .

За разхода не знам - със 55 л. ще измина около 800 км. / сега километража ми показва 780 изминати км. , а борд компа показва , че ми остават 60 км. / това е около 6,9 л/км смесено , като 500 са София - Варна . Климатика не го спирам .

И нещо важно резервоара ми го напълниха до горе не знам това колко повече е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и на тебе колега. Безаварийни километри ти пожелавам и да возиш хубави хора на интересни места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятни километри с тази симпатична количка! Наздраве и честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и на теб draka , да си я караш със здраве и да не се разминаваме само по улиците , а да седнем да пием по едно smile159

 

хвала, на Такъви Идеи :))))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.