Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да защитим любимата марка!


mimi.b™

Recommended Posts

Юли - смятам да съм на линия, независимо кога се разбереш с ЕТ! От тяхния отговор като чели личи промяна и ако наистина е така, ще забравя патилата ми преди няколко години smile195

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Mishelle

    13

  • PRR

    11

  • Shkogi

    7

  • mimi.b™

    6

Най-много писали в темата

Поправям се-не става въпрос за закон, а за Етичен Кодекс на българските медии.

 

Това е част от него:

 

 

 

 

 

Етичен кодекс на българските медии

Съгласно конституцията на България и нейните международни споразумения в сферата на човешките права;

 

Като потвърждаваме, че всеки има основното право на свобода на изразяване, достъп до информация, защита на личното достойнство и ..........................

Като потвърждаваме, че трябва да бъде гарантирано правото на медиите да работят без всякаква цензура;

 

Като съзнаваме, че за да се балансират тези права, медиите имат както свободи, така и отговорности, както права, така и задължения;

 

Като декларираме, че нашата основна цел, възприемайки духа и буквата на този Кодекс, е да уважаваме правото на обществото да получава и разпространява достоверна информация, за да могат гражданите да играят активна роля в условията на прозрачна демокрация;

 

Като признаваме своята отговорност да уважаваме тези права, ние, представителите на българските медии1, приемаме следните принципи2:

 

1. Предоставяне на достоверна информация на обществото

 

1.1. ТОЧНОСТ

 

1.1.1. Ще предоставяме на обществото точна и проверена информация и няма преднамерено да скриваме или изопачаваме факти.

 

1.1.2. Няма да публикуваме информация, за която знаем, че е невярна.

 

1.1.3. Няма да подвеждаме обществото и ясно ще посочваме къде са използвани манипулирани текстове, документи, образи и звуци.

 

1.1.4. Ясно ще разграничаваме фактите от коментарите и предположенията.

 

1.1.5. В коментарите и анализите ще се стремим да представяме разнообразни мнения и гледни точки.

 

1.1.6. При отразяване на спорове ще се стремим да дадем възможност на засегнатите страни да изразят своята позиция.

 

1.2. ПОПРАВКИ

 

1.2.1. Ще публикуваме ясна и достатъчно забележима поправка, щом бъде доказано, че е публикувана неточна или подвеждаща информация, и ще се извиним, ако е необходимо.

 

1.2.2. Ще предоставяме право на отговор на лица и организации, засегнати пряко от неточни или подвеждащи публикации.

 

1.3. ИЗТОЧНИЦИ

 

1.3.1. Ще се стремим да проверяваме информацията преди нейното публикуване, като търсим и използваме различни източници, и доколкото е възможно ще посочваме нейния произход.

 

1.3.2. Предпочитаме да използваме идентифицирани източници пред анонимните, чиято честност и надеждност не може да се прецени от обществото.

 

1.3.3. Няма да разкриваме поверителните си източници на информация.

 

1.3.4. Винаги ще посочваме, когато информацията не е потвърдена.

 

2. СЪБИРАНЕ И ПРЕДСТАВЯНЕ НА ИНФОРМАЦИЯ

 

2.1 ИДЕНТИФИКАЦИЯ

 

2.1.1. Ще събираме информация с честни и законни средства, без да скриваме, че сме журналисти.

 

2.1.2. Ако използваме уловки, скрити камери и микрофони или друга специална техника, както и прикриване на професионалната си идентичност, това ще става, само ако няма друг начин да осигурим изключително важна за обществения интерес информация; ще посочваме в информацията, че са използвани такива методи.

 

...............................................................................................................

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако на срещата на ЕТ с представители на клуба се цели масовост и аз ще дойда, но си мисля, че Юли беше писал, че 2-3 ма души е достатъчно което е правилно.

Не виждам с какво аз мога да помогана там относно разговори с някое шефче на ЕТ повче от някой с по-голям опит в преговори за бъдещи контакти и запознанства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на ЕураТек за отделено Ни време. Може би съм повече щастлив от факта, че те ни обърнаха внимание ( и то толкова бързо), отколкото евентуалният отговор на хората от вестника...

 

Аз също бих искал да помогна, Юли, ако прецениш, че мога да бъда полезен с нещо - на линия съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нужда от хора за ЕТ и аз идвам. Важно е да се завържат някакви контакти с хората - размяна на информация ще е полезна и за двете страни!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile150 Абе кой ти чете етични кодекси?! Би трябвало дежурният редактор да носи отговорност за статията, като не е подписана...

 

 

 

 

Майка вика на детето си от балкона:

- Иванчо, не бий Петърчо, ще се изпотиш!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправям се-не става въпрос за закон, а за Етичен Кодекс на българските медии.

 

Добре, че го спомена, защото се побърках от търсене :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, това е поредната ти голяма победа!

 

Гордея се с теб!

 

:| :| :|

 

Не си единствен.Поздравления за Mishelle още веднъж!

Евала и на Еуратек за бързия отговор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да заключа тази тема. Ако (дано!) Юли получи отговор от Стандарт и/или друга медия ще отворим нова тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.